21 vencov, ktoré rozžiaria vaše vstupné dvere. Susedia budú závidieť

V každom ročnom období občas potrebujeme trošku popustiť uzdu fantázie a kreatívne sa realizovať, a v tom nám môžu pomôcť aj pekné dekorácie. Ešte lepší pocit budem mať z tých, ktoré si aj sami vytvoríme. No čo je lepšou možnosťou ako vence na dvere, ktoré privítajú vašich hostí, ale i vás pri príchode domov? V článku vám prinášame 21 inšpirácií na dekoračné vence na dvere na celý rok, ktoré si zvládnete spraviť aj vy sami.

 

Skvelou radou na úvod je, že vence na dvere môžu byť zhotovené prakticky z čohokoľvek, čo v danom ročnom období nájdete v prírode. Nebojte sa preto napríklad na jar  vytvoriť veniec z vŕby, machu a prvých jarných kvietkov. Stačí pár farebných vajíčok k tomu a z jarného venca je veľkonočný.

Nežný veľkonočný veniec

K prvým jarným kvetom patrí neodmysliteľne tulipán, a ten sa na vašom venci na dvere bude vynímať. Vyberte viacero farieb, jar je predsa obdobím, keď všetko kvite, a tak nechajte rozkvitnúť aj váš veniec.

Tulipány k jari neodmysliteľne patria

Hravým spôsobom ako ozvlášniť a ozdobiť svoje dvere na jar je napríklad aj takýto veniec v podobe veľkonočného zajačika, ktorý privíta hostí.

Jednoduchý, no zaujímavý veniec na dvere

Nebojte sa byť odvážny a kreatívny. Vence na dvere môžu mať rôzne podoby a tvary. Nás zaujal napríklad aj takýto veniec s motívom Alice v krajine zázrakov a tiež použitie dáždnika v kombinácii s kvetmi ako originálna dekorácia na vstupné dvere.

Nebojte sa popustiť uzdu fantázie
Aj takúto podobu môže mať veniec na dvere

Letné vence na dvere

Po jari máme leto a ak ani počas tohto obdobia nechcete, aby vaše vstupné dvere boli nudné, vyberte si spomedzi našich inšpirácií na letné vence na dvere. Začneme klasikou, ktorá k letu neodmysliteľne patrí – veď čo viac rozžiari vaše dvere ako žlté slnečnice?

Urobte zo slnečníc dominantný prvok na venci
Jednoduché a neprehliadnuteľné
Tento veniec rozžiari každé dvere

Samozrejme, letné vence na dvere môžu mať aj inú podobu a keďže je leto aj obdobím stretnutí a grilovačiek, môžete si veniec vytvoriť napríklad aj z dáždnikov do nápojov.

Farebný a hravý veniec

O tom, že vence môžu byť vytvorené aj z bežných predmetov, sme vás už presvedčili. Tu máme ďalší dôkaz.

Romantický letný veniec na dvere

K obľúbeným kvetom patrí nepochybne aj levanduľa. Ak si veniec vytvoríte zo živých kvietkov, budete sa môcť tešiť aj z príjemnej vône.

Vneste do svojho domova kúsok Provensálska

Vence s jesennou tematikou

Jeseň je obdobím, kedy občas potrebujeme poriadnu dávku energie. Nájsť ju môžete aj počas prechádzky v lese, ktorú spojíte so zbieraním drobností pre váš veniec na dvere. Alebo môžete použiť jablká, ktoré vám pomôžu dotvoriť takýto úžasný veniec. Stačí, ak ich prilepíte pomocou tavnej pištole k vencu a zázrak je hotový.

V jednoduchosti je krása

Tekvičky a jeseň k sebe neodmysliteľne patria. Spravte z dekoračných tekvíc súčasť svojho jesenného venca na dvere.

Tekvičky k jeseni patria

Nazbierajte si počas prechádzky lesom či parkom farebné listy a zakomponujte ich do venca. Pridajte napríklad mašľu alebo inú drobnosť a zaujímavý dizajn je na svete.

Farebné lístie pekne vynikne na vašom venci

Nebojte sa odvážnejších a výraznejších kombinácií. Jeseň je predsa aj obdobím Halloweenu, a tak tu máme aj tipy na takéto vence na dvere.

Nebojte sa výrazných kombinácií
Halloween sa udomácnil aj u nás

Vianočné a zimné vence

Asi najčastejšie si vence na dvere vešiame počas predvianočného obdobia. Zimné obdobie si doslova pýta rozžiarenie, a tak trochu zelene v podobe ihličnatých vetvičiek vo venci určite privítate.

Zimné dekorácie sú asi najobľúbenejšie

Zimné dekorácie však nemusia byť len z prírodných materiálov. Čas Vianoc, to je čas svetiel, lesku a trblietok, a tak nimi naozaj nemusíte šetriť aj pri zhotovovaní venca na dvere.

Pri vianočných vencoch nešetrite leskom

Ak nie ste až takým fanúšikom lesku, zvoľte jemnejšiu, no stále sviatočne pôsobiacu kombináciu.

Šišky a Vianoce k sebe patria

Možno patríte ku kreatívnym a originálnym ľuďom, ktorí sa neboja byť hraví. V takom prípade vás možno osloví  vianočný veniec na dvere v tvare snehuliaka. Ak by nebol na Vianoce sneh, tak budete mať aspoň snehuliaka z prútia.

Jednoduchý, no hravý veniec na dvere

No a zimné obdobie a celý článok zakončíme takýmto elegantným zimným vencom s prírodnými materiálmi.

Červená a biela je overená zimná kombinácia

Foto: Pinterest

Jarný veniec na dvere: 11 pekných kúskov, ktoré jednoducho musíte mať!

jarný veniec na dvere

Slnečné jarné počasie sa čoraz viac hlási o slovo a čoskoro sa začnú prebúdzať kvety. Práve tie sú veľmi efektným kľúčom k jarným dekoráciám. Obzvlášť jarný veniec na dvere je ódou na toto najfarebnejšie ročné obdobie. Pri príchode domov rozveselí nielen vás, ale aj každého okoloidúceho.

Ktorý jarný veniec na dvere bude ten váš?

Či už preferujete veniec z čerstvých, sušených alebo umelých kvetov, určite si nájdete svojho favorita v tomto výberu. A ak si túžite spraviť vlastný venček, bude tento článok skvelou inšpiráciou. Pozriete sa ako túto tradičnú jarnú dekoráciu vyšperkovali šikovní tvorcovia!