21 vencov, ktoré rozžiaria vaše vstupné dvere

21 vencov, ktoré rozžiaria vaše vstupné dvere
4.4 5 hodnotení

V každom ročnom období občas potrebujeme trošku popustiť uzdu fantázie a kreatívne sa realizovať, a v tom nám môžu pomôcť aj pekné dekorácie. Ešte lepší pocit budem mať z tých, ktoré si aj sami vytvoríme. No čo je lepšou možnosťou ako vence na dvere, ktoré privítajú vašich hostí, ale i vás pri príchode domov? V článku vám prinášame 21 inšpirácií na dekoračné vence na dvere na celý rok, ktoré si zvládnete spraviť aj vy sami.

 

Skvelou radou na úvod je, že vence na dvere môžu byť zhotovené prakticky z čohokoľvek, čo v danom ročnom období nájdete v prírode. Nebojte sa preto napríklad na jar  vytvoriť veniec z vŕby, machu a prvých jarných kvietkov. Stačí pár farebných vajíčok k tomu a z jarného venca je veľkonočný.

Nežný veľkonočný veniec

K prvým jarným kvetom patrí neodmysliteľne tulipán, a ten sa na vašom venci na dvere bude vynímať. Vyberte viacero farieb, jar je predsa obdobím, keď všetko kvite, a tak nechajte rozkvitnúť aj váš veniec.

Tulipány k jari neodmysliteľne patria

Hravým spôsobom ako ozvlášniť a ozdobiť svoje dvere na jar je napríklad aj takýto veniec v podobe veľkonočného zajačika, ktorý privíta hostí.

Jednoduchý, no zaujímavý veniec na dvere

Nebojte sa byť odvážny a kreatívny. Vence na dvere môžu mať rôzne podoby a tvary. Nás zaujal napríklad aj takýto veniec s motívom Alice v krajine zázrakov a tiež použitie dáždnika v kombinácii s kvetmi ako originálna dekorácia na vstupné dvere.

Nebojte sa popustiť uzdu fantázie
Aj takúto podobu môže mať veniec na dvere

Letné vence na dvere

Po jari máme leto a ak ani počas tohto obdobia nechcete, aby vaše vstupné dvere boli nudné, vyberte si spomedzi našich inšpirácií na letné vence na dvere. Začneme klasikou, ktorá k letu neodmysliteľne patrí – veď čo viac rozžiari vaše dvere ako žlté slnečnice?

Urobte zo slnečníc dominantný prvok na venci
Jednoduché a neprehliadnuteľné
Tento veniec rozžiari každé dvere

Samozrejme, letné vence na dvere môžu mať aj inú podobu a keďže je leto aj obdobím stretnutí a grilovačiek, môžete si veniec vytvoriť napríklad aj z dáždnikov do nápojov.

Farebný a hravý veniec

O tom, že vence môžu byť vytvorené aj z bežných predmetov, sme vás už presvedčili. Tu máme ďalší dôkaz.

Romantický letný veniec na dvere

K obľúbeným kvetom patrí nepochybne aj levanduľa. Ak si veniec vytvoríte zo živých kvietkov, budete sa môcť tešiť aj z príjemnej vône.

Vneste do svojho domova kúsok Provensálska

Vence s jesennou tematikou

Jeseň je obdobím, kedy občas potrebujeme poriadnu dávku energie. Nájsť ju môžete aj počas prechádzky v lese, ktorú spojíte so zbieraním drobností pre váš veniec na dvere. Alebo môžete použiť jablká, ktoré vám pomôžu dotvoriť takýto úžasný veniec. Stačí, ak ich prilepíte pomocou tavnej pištole k vencu a zázrak je hotový.

V jednoduchosti je krása

Tekvičky a jeseň k sebe neodmysliteľne patria. Spravte z dekoračných tekvíc súčasť svojho jesenného venca na dvere.

Tekvičky k jeseni patria

Nazbierajte si počas prechádzky lesom či parkom farebné listy a zakomponujte ich do venca. Pridajte napríklad mašľu alebo inú drobnosť a zaujímavý dizajn je na svete.

Farebné lístie pekne vynikne na vašom venci

Nebojte sa odvážnejších a výraznejších kombinácií. Jeseň je predsa aj obdobím Halloweenu, a tak tu máme aj tipy na takéto vence na dvere.

Nebojte sa výrazných kombinácií
Halloween sa udomácnil aj u nás

Vianočné a zimné vence

Asi najčastejšie si vence na dvere vešiame počas predvianočného obdobia. Zimné obdobie si doslova pýta rozžiarenie, a tak trochu zelene v podobe ihličnatých vetvičiek vo venci určite privítate.

Zimné dekorácie sú asi najobľúbenejšie

Zimné dekorácie však nemusia byť len z prírodných materiálov. Čas Vianoc, to je čas svetiel, lesku a trblietok, a tak nimi naozaj nemusíte šetriť aj pri zhotovovaní venca na dvere.

Pri vianočných vencoch nešetrite leskom

Ak nie ste až takým fanúšikom lesku, zvoľte jemnejšiu, no stále sviatočne pôsobiacu kombináciu.

Šišky a Vianoce k sebe patria

Možno patríte ku kreatívnym a originálnym ľuďom, ktorí sa neboja byť hraví. V takom prípade vás možno osloví  vianočný veniec na dvere v tvare snehuliaka. Ak by nebol na Vianoce sneh, tak budete mať aspoň snehuliaka z prútia.

Jednoduchý, no hravý veniec na dvere

No a zimné obdobie a celý článok zakončíme takýmto elegantným zimným vencom s prírodnými materiálmi.

Červená a biela je overená zimná kombinácia

Foto: Pinterest

Vintage doplnky a dekorácie, ktorými vytvoríte štýlový domov

Vintage doplnky a dekorácie, ktorými vytvoríte štýlový domov
5 4 hodnotení

Obzeráte sa po originálnych bytových doplnkoch či dekoráciách, ktoré vášmu bývaniu vdýchnu originálny charakter?

Inšpirujte sa našim výberom, v ktorom si možno aj vaše bývanie príde na svoje.

Vintage doplnky s históriou

Nájdete ho na povale, v pivnici či v internetových bazároch. Retro nábytok, ktorý sa vyrovná svojim charakterom, originalitou a aj kvalitou i novodobým vintage bytovým doplnkom. Malé skrinky, komody spoločne v spojení s kreslom výborne doplnia priestor v obývacej izbe či priestrannej chodbe.

stolikVintage kút plný pohodlia

Kreslá s čistými líniami boli populárnym sedením v 60-tych, 70-tych aj 80-tych rokov. Ich výdrž je nezameniteľná, kvalita dreva nestarne a jediné, čo potrebujú obnoviť je poťah alebo výplň. Úkon, ktorý zvládnete sami alebo za poplatok s pomocou profíka.   

kresloAk nefandíte starým kúskom, aktuálne sa tešia comebacku.

Nové bez problémov ich nájdete v každom dobrom online obchode či skalnej predajni.

Kufor, ktorý docestoval do vášho domova

Staré nepotrebné cestovné alebo lodné kufre s viditeľnou patinou výborne využijete ako vintage dekoráciu, ktorá vám dobre poslúži na odkladanie drobností.

kuforHrdza a zub času

Zaujímavý efekt, ktorým podčiarknete moderný a štýlový duch vášho bývania navodia staré kusy stavebného materiálu alebo funkčné časti z domov či bytov. Paradoxná kombinácia nového so starým očarí nielen vás, ale aj vašich hostí a známych. Staré obkladačky, okenné rámy či dvere sa stanú vašim tromfom pri dolaďovaní priestoru.

dvereKoleso, ktoré roztočí spomienky

Vintage doplnky, ktoré sa hodia či už do spálne alebo obývacej izby sú kolesá zo starého bicykla alebo voza. Môžete na ne povešať vaše rodinné fotografie. Milú atmosféru doplnku dotvoríte malými svetielkami, ktoré zachytíte na jeho ráme.

KOLESONavyše, retro bicykel a jeho súčasti môžete v interiéri využiť aj ako stolík pod umývadlo či pracovný stôl. A z jeho ozubeného kolieska a retiazky dokážete vyrobiť alebo si nechať vyrobiť efektnú lampu.

lampaStôl od šijacieho stroja je klasika

Nájde sa skoro v každej domácnosti. Stôl zo starých šijacích strojov niekdajších vlajkových lodí v oblasti ich výroby: SINGER, MINERVA, VERITAS, … . Niekedy ich stačí len trochu preleštiť či prelakovať. Poslúžia ako pracovný stôl či stôl na ukladanie kvetov.

maśinaVintage plagáty

Retro plagáty ľahko zoženiete na internete alebo v starších antikvariátoch. Neváhajte a pri ich počte nešetrite. Výborne pomôžu vykresliť priestor bývania a dotvoriť osobitú atmosféru vášho ja.

plagat2

plagat3

komodaTelevízor zapne zábavu

Vintage dekorácia, ktorou rozhodne zaujmete známych, sa ukrýva aj v televízore. Konkrétne v starej klasike – televíznom prijímači, ktorý poskytne priestor pre odkladanie nápojov pre všetky oslavy či dobré návštevy.

televizorZrkadielko, zrkadielko, staré si, pekné si

Zrkadlo so starým rámom, jednoduchým či zdobeným zapadne do spálne či do chodby. V kombinácii  s ďalšími vintage doplnkami príjemne zväčší objem priestoru a zútulní charakter miestnosti.

zrkadloPri zariaďovaní bývania sa oplatí inšpirovať minulosťou, ktorá kráča ruka v ruke s moderným dizajnom a ľahko vytvorí neopakovateľný útulný interiér vášho domova.

Efektný doplnok či dekoráciu dokážete nájsť v rôznych veciach staršieho dáta alebo iba so „starším lookom“. Aby ste ich však objavili, potrebujete zmeniť uhol pohľadu a popustiť uzdu vašej fantázii. Takže, smelo do toho! 

Fotografie: Pinterest