21 vencov, ktoré rozžiaria vaše vstupné dvere. Susedia budú závidieť

V každom ročnom období občas potrebujeme trošku popustiť uzdu fantázie a kreatívne sa realizovať, a v tom nám môžu pomôcť aj pekné dekorácie. Ešte lepší pocit budem mať z tých, ktoré si aj sami vytvoríme. No čo je lepšou možnosťou ako vence na dvere, ktoré privítajú vašich hostí, ale i vás pri príchode domov? V článku vám prinášame 21 inšpirácií na dekoračné vence na dvere na celý rok, ktoré si zvládnete spraviť aj vy sami.

 

Skvelou radou na úvod je, že vence na dvere môžu byť zhotovené prakticky z čohokoľvek, čo v danom ročnom období nájdete v prírode. Nebojte sa preto napríklad na jar  vytvoriť veniec z vŕby, machu a prvých jarných kvietkov. Stačí pár farebných vajíčok k tomu a z jarného venca je veľkonočný.

Nežný veľkonočný veniec

K prvým jarným kvetom patrí neodmysliteľne tulipán, a ten sa na vašom venci na dvere bude vynímať. Vyberte viacero farieb, jar je predsa obdobím, keď všetko kvite, a tak nechajte rozkvitnúť aj váš veniec.

Tulipány k jari neodmysliteľne patria

Hravým spôsobom ako ozvlášniť a ozdobiť svoje dvere na jar je napríklad aj takýto veniec v podobe veľkonočného zajačika, ktorý privíta hostí.

Jednoduchý, no zaujímavý veniec na dvere

Nebojte sa byť odvážny a kreatívny. Vence na dvere môžu mať rôzne podoby a tvary. Nás zaujal napríklad aj takýto veniec s motívom Alice v krajine zázrakov a tiež použitie dáždnika v kombinácii s kvetmi ako originálna dekorácia na vstupné dvere.

Nebojte sa popustiť uzdu fantázie
Aj takúto podobu môže mať veniec na dvere

Letné vence na dvere

Po jari máme leto a ak ani počas tohto obdobia nechcete, aby vaše vstupné dvere boli nudné, vyberte si spomedzi našich inšpirácií na letné vence na dvere. Začneme klasikou, ktorá k letu neodmysliteľne patrí – veď čo viac rozžiari vaše dvere ako žlté slnečnice?

Urobte zo slnečníc dominantný prvok na venci
Jednoduché a neprehliadnuteľné
Tento veniec rozžiari každé dvere

Samozrejme, letné vence na dvere môžu mať aj inú podobu a keďže je leto aj obdobím stretnutí a grilovačiek, môžete si veniec vytvoriť napríklad aj z dáždnikov do nápojov.

Farebný a hravý veniec

O tom, že vence môžu byť vytvorené aj z bežných predmetov, sme vás už presvedčili. Tu máme ďalší dôkaz.

Romantický letný veniec na dvere

K obľúbeným kvetom patrí nepochybne aj levanduľa. Ak si veniec vytvoríte zo živých kvietkov, budete sa môcť tešiť aj z príjemnej vône.

Vneste do svojho domova kúsok Provensálska

Vence s jesennou tematikou

Jeseň je obdobím, kedy občas potrebujeme poriadnu dávku energie. Nájsť ju môžete aj počas prechádzky v lese, ktorú spojíte so zbieraním drobností pre váš veniec na dvere. Alebo môžete použiť jablká, ktoré vám pomôžu dotvoriť takýto úžasný veniec. Stačí, ak ich prilepíte pomocou tavnej pištole k vencu a zázrak je hotový.

V jednoduchosti je krása

Tekvičky a jeseň k sebe neodmysliteľne patria. Spravte z dekoračných tekvíc súčasť svojho jesenného venca na dvere.

Tekvičky k jeseni patria

Nazbierajte si počas prechádzky lesom či parkom farebné listy a zakomponujte ich do venca. Pridajte napríklad mašľu alebo inú drobnosť a zaujímavý dizajn je na svete.

Farebné lístie pekne vynikne na vašom venci

Nebojte sa odvážnejších a výraznejších kombinácií. Jeseň je predsa aj obdobím Halloweenu, a tak tu máme aj tipy na takéto vence na dvere.

Nebojte sa výrazných kombinácií
Halloween sa udomácnil aj u nás

Vianočné a zimné vence

Asi najčastejšie si vence na dvere vešiame počas predvianočného obdobia. Zimné obdobie si doslova pýta rozžiarenie, a tak trochu zelene v podobe ihličnatých vetvičiek vo venci určite privítate.

Zimné dekorácie sú asi najobľúbenejšie

Zimné dekorácie však nemusia byť len z prírodných materiálov. Čas Vianoc, to je čas svetiel, lesku a trblietok, a tak nimi naozaj nemusíte šetriť aj pri zhotovovaní venca na dvere.

Pri vianočných vencoch nešetrite leskom

Ak nie ste až takým fanúšikom lesku, zvoľte jemnejšiu, no stále sviatočne pôsobiacu kombináciu.

Šišky a Vianoce k sebe patria

Možno patríte ku kreatívnym a originálnym ľuďom, ktorí sa neboja byť hraví. V takom prípade vás možno osloví  vianočný veniec na dvere v tvare snehuliaka. Ak by nebol na Vianoce sneh, tak budete mať aspoň snehuliaka z prútia.

Jednoduchý, no hravý veniec na dvere

No a zimné obdobie a celý článok zakončíme takýmto elegantným zimným vencom s prírodnými materiálmi.

Červená a biela je overená zimná kombinácia

Foto: Pinterest

zimné dekorácie
shutterstock

Iba ony to vedia. Vytvoriť z domova teplé, útulné miesto, ktoré vás ťahá žiť príjemnú a občas aj hygge atmosféru plnú maličkostí. Zimné dekorácie vo vašom domove si viete ľahko vytvoriť aj sami. Pozrite sa na ne!

zimné dekorácie

Zimný veniec

Postačia vám k nemu šišky, svieža zeleň a niekoľko umelých bielych kvetov. Túto nádheru si potom zaveste nad krb alebo umiestnite na predné dvere. Aby všetci vedeli, že vítate zimu.

zimné dekorácie

Bar s horúcou čokoládou

Máte bočný stolík, ktorý nemá využitie? V zime z neho vytvorte bar s horúcou čokoládou, kávou, alebo čajom. Pridajte zopár zimných symbolov a zo stolíka, ktorý len postával sa stane miesto plné života.

zimné dekorácie

Luster s vločkami

Tradičný, či netradičný luster sa môže ľahko stať zimnou dekoráciou. Skúste naňho povešať špagátiky plné ozdôb v podobe snehových vločiek.

zimné dekorácie

Girlandy

Vyberte sa na prechádzku zimným lesom. Pozbierajte vetvičky zo smreka, jedličky, borovice či iných ihličnatých stromov a vytvorte z nich to najjednoduchšie, čo môžete – girlandu.

zimné dekorácie

Nemusí byť vytvorená iba z ihličia. Skvelé zimné girlandy vytvoríte aj z obyčajných šišiek a jutového špagáta.

zimné dekorácie

Máte sušené pomaranče? Skombinujte ich so zeleným ihličím a vyzdobte si touto girlandou svoje schodisko.

zimné dekorácie

DIY lampášiky

Prázdne poháre zo zaváranín nájdu svoje využitie aj v zime. Naplňte ich LED svetielkami, guľami, previažte jutovou stuhou a romantickú atmosféru vonku, ale aj dnu máte zaručenú.

zimné dekorácie

V interiéri si okrem lampášov môžete vytvoriť aj svietniky. Stačí, ak do pohárov nasypete soľ, pridáte vyššiu a hrubšiu sviečku a dozdobíte bielym okrajom so šiškou.

zimné dekorácie

Zimné dekorácie v kvetináči

Priestor pred domom môžete oživiť kvetináčmi, do ktorých naskladáte drevo, zelené vetvičky, či šišky.

zimné dekorácie

Korčule v predsieni

Aj tie najneobyčajnejšie veci dokážu hlboko zarezonovať. Zaveste si na vešiak do predsiene korčule. Pridajte na lavicu biele deky, doplňte veniec a ďalšie zimné dekorácie už nepotrebujete!

zimné dekorácie

Vázy plné ihličia

V zime to nie je o kvetoch. Naplňte biele vázy ihličím, a dajte ich na stôl, aby zvýraznili zimnú atmosféru vášho domova.

zimné dekorácie

Povedzte to kozubom

Skvelé miesto pre zimné dekorácie, ktoré vás vtiahne do romantickej atmosféry. Stačí zopár sviečok, girlanda so snehovými vločkami, troška zelene, či citát pripomínajúci sneh, či zimu. Priestor nad kozubom je pre tieto maličkosti priam stvorený.

zimné dekorácie

Vône zimy

Vytvorte si priestor aj na vône, ktoré vám pripomenú útulnú a príjemnú atmosféru vládnucu počas zimných dní. Môžu sa o to postarať škoricové tyčinky, či vanilkové tyčinky. Zjednodušiť si to však môžete aj prostredníctvom vonných sviečok.

zimné dekorácie

Pohrajte sa so vzormi

Zima nie je vždy len biela. Skúste pridať červenú, pohrať sa so vzormi, prispieť zaujímavým károm, a žiadna nuda vás pri týchto možnostiach nečaká.

zimné dekorácie

Využite staré svetre

Vďaka nim môžu byť vaše zimné dekorácie obohatené o vlastnú tvorbu. Staré svetre môžete využiť napríklad na výrobu obliečky na vankúš.

zimné dekorácie

Zaujímavou možnosťou je aj vytvorenie váz alebo svietnikov. Jednoducho ich obaľte do hrejivého svetra, ktorý ste dlho nenosili, a krásny zimný doplnok je tu!

zimné dekorácie

Háčkované doplnky

Medzi ďalšie dekorácie, ktoré vám pripomenú snehový čas vonku, sú háčkované ozdoby. Môžete si vytvoriť hviezdice alebo snehové vločky a zavesiť ich na kúsok zelenej vetvičky.

zimné dekorácie

Drevené tabuľky s textom

Patríte k tým, ktorí sa radi orientujú na detail a svojimi doplnkami chcú niečo povedať? Privítajte svoju návštevu aj seba drevenou tabuľkou s trefným zimným textom.

zimné dekorácie

Nezabudnite na snehuliakov

Môžete ich vytvoriť z juty alebo vlastnou zaujímavou technikou, prípadne si posvieťte na zimné dekorácie v podobe týchto maličkostí v obchode.

zimné dekorácie

Už viete, ktoré zimné doplnky sa budú u vás doma vynímať?

Obrázky: Pinterest.com