21 vencov, ktoré rozžiaria vaše vstupné dvere. Susedia budú závidieť

21 vencov, ktoré rozžiaria vaše vstupné dvere. Susedia budú závidieť
4.4 5 hodnotení

V každom ročnom období občas potrebujeme trošku popustiť uzdu fantázie a kreatívne sa realizovať, a v tom nám môžu pomôcť aj pekné dekorácie. Ešte lepší pocit budem mať z tých, ktoré si aj sami vytvoríme. No čo je lepšou možnosťou ako vence na dvere, ktoré privítajú vašich hostí, ale i vás pri príchode domov? V článku vám prinášame 21 inšpirácií na dekoračné vence na dvere na celý rok, ktoré si zvládnete spraviť aj vy sami.

 

Skvelou radou na úvod je, že vence na dvere môžu byť zhotovené prakticky z čohokoľvek, čo v danom ročnom období nájdete v prírode. Nebojte sa preto napríklad na jar  vytvoriť veniec z vŕby, machu a prvých jarných kvietkov. Stačí pár farebných vajíčok k tomu a z jarného venca je veľkonočný.

Nežný veľkonočný veniec

K prvým jarným kvetom patrí neodmysliteľne tulipán, a ten sa na vašom venci na dvere bude vynímať. Vyberte viacero farieb, jar je predsa obdobím, keď všetko kvite, a tak nechajte rozkvitnúť aj váš veniec.

Tulipány k jari neodmysliteľne patria

Hravým spôsobom ako ozvlášniť a ozdobiť svoje dvere na jar je napríklad aj takýto veniec v podobe veľkonočného zajačika, ktorý privíta hostí.

Jednoduchý, no zaujímavý veniec na dvere

Nebojte sa byť odvážny a kreatívny. Vence na dvere môžu mať rôzne podoby a tvary. Nás zaujal napríklad aj takýto veniec s motívom Alice v krajine zázrakov a tiež použitie dáždnika v kombinácii s kvetmi ako originálna dekorácia na vstupné dvere.

Nebojte sa popustiť uzdu fantázie
Aj takúto podobu môže mať veniec na dvere

Letné vence na dvere

Po jari máme leto a ak ani počas tohto obdobia nechcete, aby vaše vstupné dvere boli nudné, vyberte si spomedzi našich inšpirácií na letné vence na dvere. Začneme klasikou, ktorá k letu neodmysliteľne patrí – veď čo viac rozžiari vaše dvere ako žlté slnečnice?

Urobte zo slnečníc dominantný prvok na venci
Jednoduché a neprehliadnuteľné
Tento veniec rozžiari každé dvere

Samozrejme, letné vence na dvere môžu mať aj inú podobu a keďže je leto aj obdobím stretnutí a grilovačiek, môžete si veniec vytvoriť napríklad aj z dáždnikov do nápojov.

Farebný a hravý veniec

O tom, že vence môžu byť vytvorené aj z bežných predmetov, sme vás už presvedčili. Tu máme ďalší dôkaz.

Romantický letný veniec na dvere

K obľúbeným kvetom patrí nepochybne aj levanduľa. Ak si veniec vytvoríte zo živých kvietkov, budete sa môcť tešiť aj z príjemnej vône.

Vneste do svojho domova kúsok Provensálska

Vence s jesennou tematikou

Jeseň je obdobím, kedy občas potrebujeme poriadnu dávku energie. Nájsť ju môžete aj počas prechádzky v lese, ktorú spojíte so zbieraním drobností pre váš veniec na dvere. Alebo môžete použiť jablká, ktoré vám pomôžu dotvoriť takýto úžasný veniec. Stačí, ak ich prilepíte pomocou tavnej pištole k vencu a zázrak je hotový.

V jednoduchosti je krása

Tekvičky a jeseň k sebe neodmysliteľne patria. Spravte z dekoračných tekvíc súčasť svojho jesenného venca na dvere.

Tekvičky k jeseni patria

Nazbierajte si počas prechádzky lesom či parkom farebné listy a zakomponujte ich do venca. Pridajte napríklad mašľu alebo inú drobnosť a zaujímavý dizajn je na svete.

Farebné lístie pekne vynikne na vašom venci

Nebojte sa odvážnejších a výraznejších kombinácií. Jeseň je predsa aj obdobím Halloweenu, a tak tu máme aj tipy na takéto vence na dvere.

Nebojte sa výrazných kombinácií
Halloween sa udomácnil aj u nás

Vianočné a zimné vence

Asi najčastejšie si vence na dvere vešiame počas predvianočného obdobia. Zimné obdobie si doslova pýta rozžiarenie, a tak trochu zelene v podobe ihličnatých vetvičiek vo venci určite privítate.

Zimné dekorácie sú asi najobľúbenejšie

Zimné dekorácie však nemusia byť len z prírodných materiálov. Čas Vianoc, to je čas svetiel, lesku a trblietok, a tak nimi naozaj nemusíte šetriť aj pri zhotovovaní venca na dvere.

Pri vianočných vencoch nešetrite leskom

Ak nie ste až takým fanúšikom lesku, zvoľte jemnejšiu, no stále sviatočne pôsobiacu kombináciu.

Šišky a Vianoce k sebe patria

Možno patríte ku kreatívnym a originálnym ľuďom, ktorí sa neboja byť hraví. V takom prípade vás možno osloví  vianočný veniec na dvere v tvare snehuliaka. Ak by nebol na Vianoce sneh, tak budete mať aspoň snehuliaka z prútia.

Jednoduchý, no hravý veniec na dvere

No a zimné obdobie a celý článok zakončíme takýmto elegantným zimným vencom s prírodnými materiálmi.

Červená a biela je overená zimná kombinácia

Foto: Pinterest

Ktorý retro nábytok by ste po starých rodičoch nemali vyhadzovať?

Ktorý retro nábytok by ste po starých rodičoch nemali vyhadzovať?
5 5 hodnotení

Dom vašich starých rodičov skrýva množstvo prekvapení.

Ak si myslíte, že nič v ňom už nevyužijete, tak sa určite mýlite. Práve dnes je veľmi populárne dávať starým veciam nový život a funkčne ich využiť v rôznych izbách vášho domu či bytu.

Ktorý retro nábytok po starých rodičoch by ste teda rozhodne nemali vyhadzovať?

Nebojte sa retro nábytok umiestniť v modernom dome

Prvé, čo vás možno napadlo, je to, či sa štýlovo starý nábytok hodí do moderného domu.

Prečo nie?

Vďaka rôznym retro kúskom nadobudne váš dom oživenie a okrem toho získa punc nevšednosti, romantiky, a zároveň z toho starého budete mať znova úžitok.

Špeciálne využitie majú všetky retro a starožitné nábytky zvlášť v rustikálnom, vidieckom, či provensálskom štýle bývania. Ktorý z nich si vyberiete, je teda na vás. My vám ponúkame tipy, ako tento retro nábytok v dome použiť.

Skrine a komody

Každá nevšedná spálňa obsahuje aspoň jeden retro kúsok. Môže byť práve v podobe skrine alebo komody.

Tieto staré môžete smelo natrieť, patinovať, dať im lesk, či použiť techniku krakelovania, ktorá na nich vytvorí popraskaný efekt.

stará skriňa využitá v modernej spálniAk sú tieto retro kúsky nábytku zachovalé, nemusíte robiť nič, stačí ich len umiestniť na vhodné miesto a doladiť k nim zvyšné doplnky.

Kreslá a pohovky

Nový nádych a využitie môže zažiť aj kreslo a pohovka vášho dedka a babky. Ak sa vám nepáči ich poťah, pokojne ich môžete dať čalúnnikovi, aby ich opäť oživil a vy môžete ukázať svetu svoje dokonalé kúsky v obývačke.

staré kreslá, ktoré prešli redizajnomStaré dvere

Páčia sa vám staré dvere?

Dajte si ich za svoju posteľ v spálni. Vytvoria vám starý antický nádych a zároveň premeníte niečo staré na skutočné umelecké dielo.

staré dvere za posteľou v spálniStará knihovníčka

Našli ste starú knihovníčku bez kníh? Obnovte ju a vytvorte z nej malý bar, v ktorom budete mať po ruke alkohol, poháre či iné dôležité veci.

stará knižnica zmenená na bar
Zo starých kufrov nočný stolík

Staré kufre rozpovedia množstvo príbehov. Vedeli by ste si ich však predstaviť vedľa svojej postele ako nočný stolík?

Skúste to!

staré kufre ako nočný stolíkTento vintage štýl si rýchlo obľúbite, a ani nebudete vedieť ako, a budete v starých veciach doslova namočený.

Starý sekretár ako bielizník

Pamätáte si staré sklenené sekretáre a kredence plné vecí, ktoré vaši starí rodičia dostali ako svadobný darček?

sekretár využitý ako šatník na bielizeňTak si v nich predstavte všetky biele uteráky, župany, a ďalšiu bielizeň.

Celkom dobrý nápad, čo poviete?

Drevená truhlica ako stolík v obývačke

Pokiaľ ste našli tento zaujímavý kúsok v dome vašich starých rodičov, máte šťastie. Drevená truhlica vám môže poslúžiť ako stolík v obývačke. Tento obľúbený druh retro nábytku sa využíva väčšinou v anglickom vidieckom štýle, takže vintage nádych máte zaručený.

stará truhlica použitá ako stolík v obývačkeStoličky, podnosy, hodiny

Ide už o skutočné maličkosti. No pokiaľ ich premaľujete, použijete patinovanie, a rôzne ďalšie techniky, prostredníctvom ktorých ožijú, zabezpečíte si dokonalý a štýlový domov.

stará stolička v prírodnom duchuĎalšie doplnky

Aj starý kávovar, hrnček, šijací stroj, či dokonca kvetináče dokážu vynikajúco poslúžiť v každom dome. Ako doplnky, ktoré z neho vytvoria miesto príbehov.

Do hrnčeka môžete dať pokojne kytičku levandulí. Starý kávovar si môžete položiť na policu v kuchyni. Šijací stroj môže poslúžiť v chodbe na kvety.

starý šijací stroj našiel využitie v kúpeľniČo hovoríte na tieto nápady?

Stojan, či rebrík

Aj toto sú kúsky, ktoré budú zapadať do vašej predstavy. Stojan, ktorý možno slúžil na maľovanie môžete využiť na TV v obývačke.

Rebrík môžete použiť v spálni či v inej izbe na svoje spomienky, či kvety.

Každý retro nábytok je plný fantázie a unikátnych vlastností. Spája sa nám s tým, že to staré nemusí by hneď na vyhodenie, ale stačí trošku starostlivosti, či života, a stane sa z neho výnimočný kúsok, ktorý vám budú všetci závidieť.

Obrázky: Pinterest.com