21 inšpirácií pre vešiaky do predsiene

shutterstock

Dnes nie je problém urobiť z obyčajného bytového doplnku ako je vešiak do predsiene prednosť. Nemusí to byť len praktický háčik na vešanie kabátov. Môže to byť extravagantný vintage kúsok, či nápaditý vešiak z palety. Ukážeme vám niekoľko inšpirácií na vešiaky do predsiene a je už len na vás, ktorá možnosť vás zaujme najviac.

1. Masívne drevo s úložnou lavicou

Krásne opracované masívne drevo s úložnou lavicou vyzerá stabilne a pôsobí útulným dojmom. Prostredníctvom tejto fotografie musíte cítiť vôňu dreva.

2. Pre amatérskych dizajnérov

Niečo zo série amatérskeho, no šikovného dizajnéra bytových doplnkov. Drevené dosky sú priečne uchytené lištami. Na zavesenie kabátov slúži dekoratívny háčik netradičného hranatého tvaru.

3. Minimalistická verzia vešiaka do predsiene

Zaujímavé priestorové i materiálové využitie. Prakticky ide o jednu masívnu dosku, o ktorú sú uchytené trúbkové držiaky. Kovová rúra drží kabáty na háčikoch.

4. Tento kúsok ako príklad niečoho tradičného

Zoženiete ho v každom obchode s nábytkom, či bytovými doplnkami, no stále pôsobí elegantne a nič ním nepokazíte.

5. Toto je nápad!

A čo potrebujete k jeho realizácii? Len obyčajný rošt spod matraca a správne rozloženie háčikov, ktoré zoženiete v akomkoľvek železiarstve.

6. Prípad profesionálneho riešenia presne na mieru

Vyzerá to naozaj luxusne a s týmto pocitom sa stretáva istota vysokej ceny. Ak peniaze nie sú problém, zvážte, či sa to hodí do vášho secesného domčeka.

7. Kúsok, v ktorom môžete vidieť kombináciu viacerých štýlov

Časom ošúchaná značka z automobilu upevnená na dreve s masívnymi kovovými háčikmi pôsobí industriálnym dojmom.

8. Tajná priehradka

Rovnaký tvar vešiaka na kabáty ako bol predošlý. Avšak s jedným zásadným rozdielom. Tento tu má tajnú priehradku ukrytú za vešiakmi.

9. Zaujímavý nápad

Voľne stojaci vešiak, ktorý skôr vyzerá ako odpočinkové miesto pre vtáčiky. Podoba mladého stromu je zrejmá aj vďaka gulôčkovým pukom, ktoré slúžia na zavesenie kabáta.

10. Vešiak na kabáty vyrobený z odpadu

Opracovaný drevený hranol stojí vďaka štyrom menším hranolom pevne a vzpriamene. Háčiky sú poriadne kusy železa, ktoré sa len tak ľahko neohnú.

11. Odpadu dajte druhú šancu

Ďalší zaujímavý nápad praktického využitia odpadu na vešiak do predsiene. Jednoduché dosky upevnené na stene a ako háčiky vešiaka na kabáty slúžia staré guľové kľučky.

12. Krásne vytieňované drevené laty sú pripevnené do nepravidelného tvaru

Farebná a tvarová hravosť vytvára z tohto materiálovo prostého bytového nábytku zaujímavý a praktický kus vešiaka do predsiene.

13. Aj s policou

Vešiak do predsiene z masívneho dreva slúži aj ako polica, kde môžete uložiť veci praktického no i estetického charakteru. Kabáty či kľúče sú zavesené na bronzových háčikoch.

14. Zapojte fantáziu

Príklad toho, že drevo stačí jednoducho natrieť vami zvolenou farbou a zapojiť trocha fantázie pri hre so štetcom a farbami. K tomu stačí pridať prosté háčiky a je to.

15. Staré drevo vytvorí krásne štruktúrovanú plochu

Príroda je bez diskusie veľkým umelcom. Nádych rustikálnej estetiky potvrdzuje trčiace staré železo.

16. Ďalší krásny kúsok.

Tentokrát typologicky začleniteľný do lesníckeho štýlu, ktorý sa hodí na chalupu ukrytú v lesoch.

17. V lesníckom štýle ešte na chvíľu zostaňme

Vešiak v tvare rozkonáreného stromu je dobrým nápadom, ktorý dizajnovo vrcholí v podstavci z hrubého kmeňa.

18. Paletový vešiak

Každý už pravdepodobne videl nejaký štýlový kúsok nábytku z odpadových drevených paliet. To už nie je žiadna novinka. Je to ekologické a niečo takéto viete zhotoviť aj sami.

19. Pre moderných

Rúrový systém tohto vešiaka na kabáty do predsiene je štýlovým doplnkom pre modernú domácnosť.

20. Železo

O tom, že drevo je materiálom jednoduchším na opracovanie, nebude asi zdĺhavá diskusia. No ak radi tiahnete k železu a nie ste práve dobrý zvárač, tak niečo podobné sa dá určite na trhu zohnať.

21. Pre vášnivých lyžiarov

Inšpiráciu pre vás ukončujeme naozaj kreatívnym vešiakom na kabáty. Zhodnoďte sami.

22 inšpirácií a nápadov do predsiene

Sú obklopené topánkami, taškami, kľúčmi a rôznymi inými vecami, ktoré sú dôležité, keď odchádzate. Predsiene sú však v skutočnosti najdôležitejšími miestnosťami. Vítajú nás aj našich hostí. Tie najkrajšie inšpirácie na predsiene si môžete pozrieť hneď teraz.

aVstupné predsiene by mali byť teplé a pohostinné. Dbajte na to, aby odrážali celkový dojem vášho domu.

bDizajn predsiene by mal korešpondovať s dizajnom vášho domu. Ak je zariadený v glamour štýle, nemôžete túto maličkú miestnosť preorientovať na vidiecky štýl.

cDržte sa toho, aby všetko, čo sa nachádzalo vo vašej predsieni bolo praktické. Odolné drevo, laminát, dlažba, či koberec, ktoré zaručia ľahkú údržbu.

dPredsiene potrebujú aj šikovné úložné priestory. Rozmýšľať by ste teda mali aj nad tým, aký priestor vymedzíte stojanom, vešiakom, či nábytkom na uskladnenie vecí.

eZ predsiene môžete vytvoriť aj samostatnú izbu. Aby ste to dosiahli, zaobstarajte si stôl, čalúnené stoličky, mini stolíky a miniatúrne svietidlá. K vybranému kusu nábytku dokombinujte svietidlá, tapetu, či umelecké dekorácie.

fPriestor predsiene tak bude vyzerať ako skutočne obývaný a útulný.

gMáte maličkú predsieň?

Vytvorte jej priestor navyše prostredníctvom správnej farby. Biele a neutrálne odtiene predsieň presvetlia, a zároveň bude pôsobiť oveľa väčšie, ako skutočne vyzerá.

hPri menších predsieňach buďte opatrní pri výbere nábytku. Zvoľte si radšej jeden kus a využite dekorácie, ktoré zaujmú, no zároveň nebudú pôsobiť rušivo.

iJedným z efektívne využitých doplnkov pri menšej predsieni môže byť zrkadlo, ktoré spolupracuje s bielou farbou na presvetlení. Navyše má zrkadlo aj efektívny spôsob využitia, keďže si pri odchode z domu môžete ľahko skontrolovať svoj vlastný výzor.

jAby ste zabránili neporiadku v malých predsieňach, vyberte si praktický nábytok. Jedným z nich môže byť sedadlo s úložným priestorom, stolík s praktickými zásuvkami, krabice, koše.

kNezabudnite ani na koľajničky, kde si budete môcť zavesiť svoje kabáty a klobúky.

lPriestor môžete maximalizovať aj tým, že pri skladovaní svojich kabátov a klobúkov nevyužijete zatvorený priestor skrine s dvermi, ale zvolíte otvorené jednotky. Vďaka tomu sa môžete pohrať aj so vzormi a zladiť ich napríklad ku kobercu či k topánkam.
m

Pokiaľ chcete predsieňou zaujať, stavte na konkrétny štýl alebo zaujmite jedným konkrétnym prvkom.

nMôžete byť odvážni v schéme usporiadania, v skladovacích priestoroch, farbe, dekoráciách na stene. Inšpirovať sa môžete aj konkrétnymi štýlmi. Ak chcete svojou predsieňou zaujať, pozrite si tieto inšpirácie na predsiene, pri ktorých vaši hostia budú vzdychať údivom.

oPredsieň s funkčnou stenou

Milovníci klobúkov môžu staviť práve na tieto výnimočné doplnky a stenu predsiene vyplniť rôznofarebnými klobúkmi.

pPredsieň s mapou

Máte doma odložené mapy? Použite ich na stenu v predsieni. Upútate na prvý pohľad a využijete aj staré nevyužité plagáty. Ak také nemáte, môžete sa poobzerať po tapetách.

qPredsieň s nadrozmerným dizajnom

Poznáte samolepky na stenu? Vyberte si tú, ktorá je určená pre väčšie miestnosti, a aplikujte ju na stenu v predsieni. Nástenné samolepky sú skvelým spôsobom, ako pridať miestnosti charakter a štýl.

rZaujmite farbou

Lacný a dostupný spôsob, ako predsieňou vyraziť dych je zvoliť zaujímavú kombináciu farieb. K tomu pridajte rámčeky so zaujímavými obrazmi, a o stenu dokonale ladiacich kontrastov máte postarané.

sŽltá predsieň s doplnkami

Vydajte sa cestou odvážne striedajúcich sa farieb, ktoré dajú do pozoru všetky zmysly. Predsieň v žltej farbe doplňte kontrastnými svietnikmi, či vázami, ktoré budú štýlovými doplnkami.

tPredsieň môžete oživiť tapetou, väčšou stojanovou lampou, a ďalším možnostiam sa medze nekladú. Priestor tak prenechajte fantázii.

uZoznámili ste sa s inšpiráciou na predsiene a s návodmi na to, ako si ich opticky zväčšiť. Zároveň ste mohli vidieť, ako dokáže predsieň oživiť jeden konkrétny prvok, či kontrast.

vObrázky: Pinterest.com