Aké zrkadlo si vybrať do kúpeľne (21 inšpirácií)

zrkadlo do kúpeľne

Vybrať to správne zrkadlo do kúpeľne nie je vždy ideálne. A tak sa aj vy môžete pýtať svojho vkusu, ktoré z nich sa najviac hodí do vašej oázy oddychu. Predtým, ako sa však rozhodnete, musíte zvážiť aj niekoľko technických vecí.

Miesto, veľkosť a miery

Väčšina zrkadiel býva umiestnená nad umývadlom. Nie je to však pravidlo, a vy ho môžete pokojne umiestniť do strán, prípadne nad vaňu či priamo ku nej.

Zaujímať by ste sa mali aj o veľkosť, prípadne si dopredu odmerať jednotlivé miery miesta, kde bude zrkadlo umiestnené. Patrí sem aj dĺžka toaletného stolíka, umývadla, aj vane.

Ak máte dve umývadlá, skúste zvážiť kúpu dvoch zrkadiel. Priestor bude vďaka nim vyzerať viac dizajnérsky.

Aj výška je dôležitá

Výber zrkadla do kúpeľne závisí aj od toho, kto bude kúpeľňu používať – iba dospelí, alebo aj deti? Aj preto by ste mali odmerať výšku steny a rozhodnúť sa, či potrebujete zrkadlo do výšky alebo skôr do šírky. V neposlednom rade je podstatná aj celková hmotnosť zrkadla.

Umiestnenie

Zrkadlo do kúpeľne by malo byť umiestnené niekoľko centimetrov nad umývadlom, prípadne toaletným stolíkom, aby ste predchádzali kvapkám striekajúcej vody, prípadne inej nehode.

Po týchto technických záležitostiach stačí zvážiť atmosféru, prípadne štýl, ktorým sa vaša kúpeľňa bude uberať. Pozrite si 21 tipov, ako by mohlo zrkadlo do kúpeľne vyzerať u vás doma.

Dve zrkadlá, ktoré sme už spomínali sú výborným dizajnérskym prvkom ak máte dve umývadlá.
Ak ste zmätení z veľkostí a máte dosť meraní, skúste zrkadlovú stenu, ktorá dodá kúpeľni viac priestoru a jasu.
Klasickou voľbou sú kruhové zrkadlá, ktoré zmäkčia ostré hrany.
Povýšte kúpeľňu tým, že do nej zakomponujete zrkadlo so zlatým rámom, ktoré pridá eleganciu a teplo.
Umelecky bude pôsobiť zrkadlo do kúpeľne so sochárskym rámom.
Starožitné zrkadlo môžete nájsť na starých trhoch a bazároch. Na týchto kúskoch je najlepšie práve to, že idú s vekom a nikdy nevyjdú z módy.
Zrkadlový rám je skvelý spôsob, ako pridať farbu do neutrálnej kúpeľne. Farebný rám sa však ako kontrast hodí aj k farebným kúpeľniam.
Súčasné moderné kúpeľne obľubujú minimalistické zrkadlo bez výraznejšieho rámu so základným alebo tenkým tvarom.
Zrkadlá do kúpeľne môžu mať aj rôzne tvary a veľkosti. Skúste ich vzájomne prispôsobiť a dodáte tak toaletnému stolíku kúsok osobnosti.
Nadrozmerný štýl a zdobené zrkadlo je ďalšou z možností, ktorá môže kúpeľňu ozvláštniť.
Pamätáte si atmosféru holičstiev? Skúste trojité zrkadlo zavesené nad umývadlo, ktoré vám to pripomenie.
Aj podklad, na ktorom sa zrkadlo bude nachádzať je dôležitý. Kamenné obklady, ale aj tie klasické dokážu vytvoriť zaujímavý kontrast.
Zrkadlo do kúpeľne môžete aplikovať aj do blízkosti vane.
Zrkadlo s odkladacím priestorom? Aj takáto kúpeľňa môže priniesť starý nádych s duchom novosti.
Denné svetlo môže priniesť okno, ktoré umiestnite medzi dve zrkadlá.
Pretransformuje svoju kúpeľňu na menší Hollywood, a vyberte si zrkadlo do kúpeľne s veľkými žiarovkami. Glamour štýl je na svete.
Je tu aj iná možnosť, zrkadlo s LED osvetlením, ktoré chce každá moderná kúpeľňa.
Nekonvenčný tvar a vzor zrkadla môže odkázať len jedno, a to, že ste v jeho výbere unikátny.
Vysoké a úzke zrkadlá sú najlepšou voľbou pre malé kúpeľne. Vďaka nim budú stropy pôsobiť vyššie.
Nepredvídateľne môže pôsobiť, ak použijete dve zrkadlá oproti sebe. Vytvoríte tým menšiu ilúziu, no zároveň väčšie zrkadlo odrazí svetlo.
Umiestnenie zrkadla v rohu môže pôsobiť prispôsobivo a elegantne.

Zrkadlo do kúpeľne zahŕňa niekoľko technických, ale aj dizajnérskych lekcií, ktoré by ste mali zvážiť:

  • Odmerajte výšku steny, prípadne celý priestor, kde chcete zrkadlo umiestniť
  • Počítajte aj s váhou zrkadla a inými dôležitými parametrami
  • Prispôsobte sa štýlu, v ktorom by sa mala niesť celá kúpeľňa a prispôsobte k tomu aj zrkadlo

Obrázky: Pinterest.com

Komentáre (Aké zrkadlo si vybrať do kúpeľne (21 inšpirácií))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Murované sprchové kúty: Pozrite si až 21 inšpirácií

Murované sprchové kúty
pexels.com

Murované sprchové kúty patria k alternatíve sprchového kútu s vaničkou alebo k vani. Sú praktickým riešením do malej, strednej či veľkej kúpeľne. Ich dizajn môže byť rôznorodý a ušitý priamo na mieru priestoru, ktorý máte k dispozícii. Líšia sa farebným prevedením, dizajnom a formátom obkladu či vyhotovením a vzhľadom príslušenstva (vodovodná batéria, sprchová hlavica, dvere sprchy či vzhľad závesov).

Murované sprchové kúty v domácej praxi

Steny murovaných sprchových kútov môžu byť tvorené z klasických tehál, pórobetónových či sklenených tvárnic. Výnimkou nie je ani sadrokartón vhodný aj do vlhkého prostredia. Výhodou murovaného sprchového kútu je možnosť prispôsobiť jeho tvar vašim predstavám a metrom štvorcovým, ktorý vám váš domov ponúka.

Klasickú variantu nájdete v štvorci obklopenom 3-mi murovanými stenami. Pre štvrtú stenu, ktorá tvorí vstup do sprchy,  si môžete zvoliť sklenené dvere, závesy alebo jednoducho nič. V priestore sprchového kútu si môžete vymurovať poličky na odkladanie či dokonca aj miesto na sedenie. Pri jeho realizácii je dôležité zvážiť pre koho sú murované sprchové kúty určené. Napríklad, starší ľudia môžu mať problém s vysokým stupienkom do sprchy a naopak ocenia vymurovanú lavicu.

Najkrajšie murované sprchové kúty

Tvar a ani dizajn nemusí byť nudný a typický. Predstavíme vám murované sprchové kúty, ktoré vám dokážu, že štýl, praktickosť a originalita v kúpeľni nepoznajú hraníc a vašej novej kúpeľni dodajú neopakovateľný šmrnc.

1.Škandinávsky štýl stále v kurze

Ak milujete severský minimalizmus, táto nálada vám jednoducho ulahodí. Oceníte aj vymurované poličky hneď vedľa sprchy. Takýto variant vie byť ideálnou voľbou pre malé priestory.

2. Nahý minimalizmus

Pre niekoho sa môže murovaný sprchový kút, ktorého steny tvorí namiesto obkladu umývateľný náter v bielej farbe zdať čistým šialenstvom. Pre fanúšikov harmónia a účelovosti priestoru, naopak, budú oslavou funkčnosti. Jednoducho dizajnová lahôdka, ktorej punc znásobi efektný výber sprchovej hlavice a atypická batéria.

3. Na betón beton

Kombinácia surového betónu s veľkým objemom priestoru dokáže v kúpeľni vyčarovať v spoločnosti čiernej , zlatej a bytových rastlín útulnú a modernú oázu pokoja. Industriálny podtón sprchového kútu sa hodí do vzdušných loftov.

4. Súmerná geometria v priestore

Chcete byť originálny? Pohrajte sa s formátom a dekorom kachličiek v sprchovom kúte a s podlahou. Vykúzlite si tak priestor, ktorý bude útulný a zároveń jedinečný. Takúto hru tvarov a kompozície v sprche si môže dovoliť priestranná kúpelňa.

5. Luxus ukrytý v mramore

Ak vás vábi dotyk luxusu a murované sprchové kúty, ktoré pripomínajú život v paláci, vyskúšajte mramor. V kombinácii s veľkým objemom priestoru, sklom a masívnym sprchovým príslušenostvom dosiehnete nádherný efekt.

6. Pokojné tóny pokožky

Pokoj a harmóniu v sprchovom kúte môžete dosiahnuť výberom teplých tónov farieb a jednoduchého nábytku. Aj farebnosť zladená s odtieňmi pokožky vie byť správnou voľbou.

7. Štýlová elegancia

Použitie závesu si veľmi dobre rozumie s murovaným sprchovým kútom. Môžete ho kedykoľvek vymeniť. Vstup aj výstup zo sprchy je jednoduchý. V tomto prípade celkový elegantný dojem zo sprchového kúta dotvára praktická nika na odkladanie kozmetiky.

8. Murovaný sprchový kút v čiernej

Hoci, pre kúpeľnu sú skôr typické svetlé farby, ani čiernou nič nepokazíte. Opäť s citom vybraný formát obkladu a doplnky so zlatým akcentom dokážu navodiť originálnu atmosféru.9. S využitím sklobetónu

Pri murovanom sprchovom kúte ľahko rozdelíte priestor pomocou sklobetónových kociek, ktoré krásne podčiarknu vzhľad celej kúpeľne.

10. Mozaikové kráľovstvo

Proti gustu žiaden dišputát platí aj v prípade ostročervenej kúpelňe so sprchovým kútom, ktorý sa pýši detailným obložením v mozaike v červenozlatom tónovaní. Ak je to váš štýl, inšpirujte sa.

11. Nezabudnuteľný obklad

Ak sa vždy chcete odlíšiť a sprchu absolvovať v prostredí, ktoré vás privedie na iné myšlienky a úplne zresetuje, použite na murované steny obklad v netradičnom formáte. Oslovte dizajnérov kachličiek, ktoré sa len tak nevidia a váš sprchový kút bude odsúdený na zaručený obdiv.

12. Skrýša na relax

Murovaný sprchový kút nepozná v realizácii obmedzenia pri murovaní stien. I v tomto prípade, sa môžete inšpirovať symetrickým  a praktickým sedením po jeho stranách.

13. Duch slobodnej Parížanky

Milujete vintage či shabby shic štýl? Toto je niečo pre vás. Romantická sprcha vsadená do podlahy doplnená konštrukciou so sprchou a jemným závesom okolo kontrastuje s lesklými dlaždicami a odleskom kovu. Spoločne však celok pôsobí veľmi príjemne a bohémsky.

14. Pre umelca

Sprchový kút, ktorý je v priestore vyčlenený oválnou zástenou a sivou farbou v rohu je dostatočne veľkou skrýšou na očistu. Nechába mu ani nika a oživenie zelenou rastlinou. Zlatá sprcha dotvára originálny feeling.

15. Hra s priestorom

Veľkou devízou murovaného sprchového kútu je možnosť vytvárať si rôzne výklenky a tvar kútu, ktorý je vytvorený úplne podľa vašich predstáv. Toto je príklad, ktorý to perfektne ilustruje. A hoci zlatej sa nám môže zdať až príliš, pre niekoho je to stelesnenie krásy.16. V pastelových tónoch

V sprchovom kúte veľmi pekne ukážu pastelové farby a obdĺžnikový formát. Výborne sa doplnia dvermi s bezpečnostného skla. Pri takomto veľkom priestore navyše prakticky aj bezpečne. Pre starších poslúži minimálny stupienok.

17. Praktická nika musí byť

Ak máte možnosť okna v kúpeľni, vyhrali ste. Problémy s nadmernou vlhkosťou a odvetrávanim máte vyriešené. V tejto variante je okno priamo v sprche, ktora ptakticky využíva priestor a poskytuje aj dostatok  možností pre odkladanie. S žiarivou farbou na záver, ide o sprchový kút vymurovaný do krásy.

18. Príroda na doma

Ak máte radi zemité farby a prírodu, môžete si ju preniesť aj do sprchy. V murovanom sprchovom kúte si vyberiete stenu, na ktorej obklad, alebo dokonca, ako vidieť v tomto prípade, klasické okruhliaky výborne vyniknú.

19. Ideálna voľba na chalupu

Kameň a drevo v extrémnej a predsa vábivej podobe dokážu zastúpiť miesto pre sprchu v tej najkrajšej horskej chate. Opäť sa nekladú medze predstavivosti a ani typu obkladu, pre ktorý sa rozhodnete.

20. V podkroví

Dotyk prírody a harmónie opäť docielite kombináciou čistej bielej farby a dreva. Vďaka dômyselne vybudovanej zástene si poradí s podkrovným priestorom a zároveň ho prepojí so sprchovým kútom a zvyškom kúpeľne.

21. Neutrálny, a predsa originál

Ak túžite po nadčasovej kúpelni so sprchovým kútom, ktorý vám bude slúžiť dlho, investujte do kvalitných a neutrálnych materiálov. Betónový vzhľad v kombinácii s červenou mozaikou pôsobí stále decentne a pritom jedinečne. Navyše dlhá nika vám zaručí, že všetko budete mať po ruke a bude pôsobiť vždy upratane.

Veríme, že sme vám pomohli a medzi vybranými murovanými sprchovými kútmi ste našli aspoň jednu inšpiráciu, ktorú použijete aj u vás doma. Ak sa rozhodnete pre murovaný sprchový kút, pri jeho návrhu odpovedzte na tieto 3 otázky:

  • Pre koho bude murovaný sprchový kút určený?
  • Máte dostatok priestoru pre realizáciu vašej predstavy?
  • Sú všetci u vás doma s vašou predstavou ok?

Fotografie: Pexels.com, Pinterest.com