Aké zrkadlo si vybrať do kúpeľne (21 inšpirácií)

zrkadlo do kúpeľne

Vybrať to správne zrkadlo do kúpeľne nie je vždy ideálne. A tak sa aj vy môžete pýtať svojho vkusu, ktoré z nich sa najviac hodí do vašej oázy oddychu. Predtým, ako sa však rozhodnete, musíte zvážiť aj niekoľko technických vecí.

Miesto, veľkosť a miery

Väčšina zrkadiel býva umiestnená nad umývadlom. Nie je to však pravidlo, a vy ho môžete pokojne umiestniť do strán, prípadne nad vaňu či priamo ku nej.

Zaujímať by ste sa mali aj o veľkosť, prípadne si dopredu odmerať jednotlivé miery miesta, kde bude zrkadlo umiestnené. Patrí sem aj dĺžka toaletného stolíka, umývadla, aj vane.

Ak máte dve umývadlá, skúste zvážiť kúpu dvoch zrkadiel. Priestor bude vďaka nim vyzerať viac dizajnérsky.

Aj výška je dôležitá

Výber zrkadla do kúpeľne závisí aj od toho, kto bude kúpeľňu používať – iba dospelí, alebo aj deti? Aj preto by ste mali odmerať výšku steny a rozhodnúť sa, či potrebujete zrkadlo do výšky alebo skôr do šírky. V neposlednom rade je podstatná aj celková hmotnosť zrkadla.

Umiestnenie

Zrkadlo do kúpeľne by malo byť umiestnené niekoľko centimetrov nad umývadlom, prípadne toaletným stolíkom, aby ste predchádzali kvapkám striekajúcej vody, prípadne inej nehode.

Po týchto technických záležitostiach stačí zvážiť atmosféru, prípadne štýl, ktorým sa vaša kúpeľňa bude uberať. Pozrite si 21 tipov, ako by mohlo zrkadlo do kúpeľne vyzerať u vás doma.

Dve zrkadlá, ktoré sme už spomínali sú výborným dizajnérskym prvkom ak máte dve umývadlá.
Ak ste zmätení z veľkostí a máte dosť meraní, skúste zrkadlovú stenu, ktorá dodá kúpeľni viac priestoru a jasu.
Klasickou voľbou sú kruhové zrkadlá, ktoré zmäkčia ostré hrany.
Povýšte kúpeľňu tým, že do nej zakomponujete zrkadlo so zlatým rámom, ktoré pridá eleganciu a teplo.
Umelecky bude pôsobiť zrkadlo do kúpeľne so sochárskym rámom.
Starožitné zrkadlo môžete nájsť na starých trhoch a bazároch. Na týchto kúskoch je najlepšie práve to, že idú s vekom a nikdy nevyjdú z módy.
Zrkadlový rám je skvelý spôsob, ako pridať farbu do neutrálnej kúpeľne. Farebný rám sa však ako kontrast hodí aj k farebným kúpeľniam.
Súčasné moderné kúpeľne obľubujú minimalistické zrkadlo bez výraznejšieho rámu so základným alebo tenkým tvarom.
Zrkadlá do kúpeľne môžu mať aj rôzne tvary a veľkosti. Skúste ich vzájomne prispôsobiť a dodáte tak toaletnému stolíku kúsok osobnosti.
Nadrozmerný štýl a zdobené zrkadlo je ďalšou z možností, ktorá môže kúpeľňu ozvláštniť.
Pamätáte si atmosféru holičstiev? Skúste trojité zrkadlo zavesené nad umývadlo, ktoré vám to pripomenie.
Aj podklad, na ktorom sa zrkadlo bude nachádzať je dôležitý. Kamenné obklady, ale aj tie klasické dokážu vytvoriť zaujímavý kontrast.
Zrkadlo do kúpeľne môžete aplikovať aj do blízkosti vane.
Zrkadlo s odkladacím priestorom? Aj takáto kúpeľňa môže priniesť starý nádych s duchom novosti.
Denné svetlo môže priniesť okno, ktoré umiestnite medzi dve zrkadlá.
Pretransformuje svoju kúpeľňu na menší Hollywood, a vyberte si zrkadlo do kúpeľne s veľkými žiarovkami. Glamour štýl je na svete.
Je tu aj iná možnosť, zrkadlo s LED osvetlením, ktoré chce každá moderná kúpeľňa.
Nekonvenčný tvar a vzor zrkadla môže odkázať len jedno, a to, že ste v jeho výbere unikátny.
Vysoké a úzke zrkadlá sú najlepšou voľbou pre malé kúpeľne. Vďaka nim budú stropy pôsobiť vyššie.
Nepredvídateľne môže pôsobiť, ak použijete dve zrkadlá oproti sebe. Vytvoríte tým menšiu ilúziu, no zároveň väčšie zrkadlo odrazí svetlo.
Umiestnenie zrkadla v rohu môže pôsobiť prispôsobivo a elegantne.

Zrkadlo do kúpeľne zahŕňa niekoľko technických, ale aj dizajnérskych lekcií, ktoré by ste mali zvážiť:

  • Odmerajte výšku steny, prípadne celý priestor, kde chcete zrkadlo umiestniť
  • Počítajte aj s váhou zrkadla a inými dôležitými parametrami
  • Prispôsobte sa štýlu, v ktorom by sa mala niesť celá kúpeľňa a prispôsobte k tomu aj zrkadlo

Obrázky: Pinterest.com

Komentáre (Aké zrkadlo si vybrať do kúpeľne (21 inšpirácií))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Doplnky do kúpeľne: 15 inšpirácií a nápadov, ktoré vám nesmú chýbať

shutterstock

Ak by sme hľadali miestnosť v byte, ktorá prešla v posledných rokoch najväčším prerodom, bola by to pravdepodobne kúpeľňa.

Z nudného priestoru vyhradeného len pre každodennú hygienu sa zrazu stala oáza relaxu a pohody odrážajúca osobnosť a životný štýl majiteľa bytu. Nevyhnutnou súčasťou takto dimenzovaného priestoru sú okrem obkladačiek a strohej sanity aj praktické a vkusné drobnosti.

Hladkajúce koberčeky

Kúpeľňa predstavuje priestor, v ktorom sa najčastejšie pohybujeme bosí.

kupelna02kupelna01Dopad nahých, prípadne i mokrých chodidiel na studenú podlahu však býva veľmi nepríjemný. Základom pohodlia je preto príjemný koberček. Môžete staviť na mäkučké podložky alebo na moderné masážne koberčeky stimulujúce prekrvenie chodidiel. Použitím koberca dosiahnete nielen pohodlie, ale aj optické oteplenie a zútulnenie priestoru.

Štýlový úložný priestor

Dostatok políc, regálov a skriniek je nespornou nevyhnutnosťou praktického pohodlia v kúpeľni. Ak však pri ich výbere stavíte aj na štýlový dizajn, splní zariadenie aj úlohu vkusného doplnku dotvárajúceho priestor. Pri troche šťastia bude i obyčajný toaletný papier pôsobiť vo vašej kúpeľni ako kreatívny interiérový doplnok.

kupelna05kupelna04kupelna03Svietniky

Romantické svetlo sviečok je to najlepšie osvetlenie, ktoré môžete svojej kúpeľni dopriať.

kupelna07kupelna06Pri rannej hygiene ho pravdepodobne nevyužijete, ale  voňavý kúpeľ počas dlhých zimných večerov sa v blikotajúcom svetle ohňa zmení na skutočný relax. Vhodne zvolené svietniky navyše splnia účel interiérového doplnku aj v dennom svetle.

Dóza na mydielka

Pravdepodobne ste už pri svojom kúpeľňovom relaxe objavili čaro malých voňavých mydielok. Možno ste však pre ne dodnes nenašli štýlový spôsob uskladnenia.

kupelna08Aj tieto drobnosti môžu vašu kúpeľňu príjemne zútulniť, ak ich nasypete do priehľadnej sklenenej dózy. V podobných dózach však môžete štýlovo uskladniť aj kozmetické tampóny alebo inú drobnú kozmetiku.

Bežné doplnky do kúpeľne v modernom dizajne

Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne je podložka na mydlo, pohárik na zubné kefky, prípadne nádoba s pumpičkou na tekuté mydlo. Aj tieto praktické doplnky môžu pôsobiť vkusne a štýlovo. Postačí ak zvolíte rovnaké sady z porcelánu, dreva alebo doplnky s prvkami kovu a s kovovými odleskami.

kupelna10kupelna09Kôš na uteráky

Uteráky a osušky je potrebné mať vždy po ruke. Ich uskladnenie priamo v kúpeľni je z tohto hľadiska najvýhodnejšie. Oveľa štýlovejšie ako štandardné naskladanie uterákov na police pôsobí ich uskladnenie v prútených alebo drôtených košoch.

kupelna12kupelna11Náš tip: Uteráky namiesto skladania rolujte. Zrolované pôsobia esteticky príťažlivejšie a mäkšie.

Špeciálne vychytávky

Ak chcete svoj kúpeľňový relax dotiahnuť do skutočnej dokonalosti, možno vás oslovia niektoré doplnky do kúpeľne, ktoré nebývajú práve bežnou súčasťou interiéru.

Čo by ste povedali na kúpeľ s pohárikom obľúbeného vínka? Alebo si budete k najbližším narodeninám priať radšej mäkučký vankúšik do vane? S týmito vychytávkami povýšite svoju kúpeľňu na skutočnú oázu relaxu a pokoja.

kupelna15kupelna14kupelna13

Zrkadlá do kúpeľne

Zrkadlo do kúpeľne nemusí plniť len praktickú funkciu, ale dekoratívnu.

Foto: Pinterest