Aké koberce zvoliť na zimu?

Photographee.eu / Shutterstock.com

Vlastnoručne tkaný koberec

Ak máte schopnosti vytvoriť si vlastnými rukami koberec pomocou tkania, máte vyhraté. Rovno sa tým môžete živiť. Ak túto zručnosť neovládate, stále je tu riešenie, aby aj vaša podlaha vyžarovala teplo. Stačí si takýto tkaný koberec kúpiť.

Ak je skutočne kvalitný vydrží dlhé roky. Taktiež aj s rôznym rozpočtom. Dobrý tkaný koberec, ktorý má vydržať niekoľko desaťročí je investícia do budúcnosti. Už vás viac otázka vyberania kobercov zaujímať nemusí. Ostane s vami na celý život.

Dekoračný koberec

Tento typ koberca vychádza z trendov skrášľovania svojej izby. Umiestnite koberec plný farieb do stredu izby. Tak bude vytvárať atmosféru tepla a ešte poslúži ako dizajnový prvok. Tomu sa hovorí zabiť 2 muchy 1 ranou.

Ako materiál sa odporúča zvoliť nylón. Nylón je syntetické kobercové vlákno. Pre mnohých je to voľba číslo 1 pre bytové aj komerčné koberce. Aj keď je nylón najpevnejší a taktiež najodolnejší zo všetkých kobercových vlákien, stále je pod nohami veľmi pohodlný.

Pre chodidlá všetkých veľkostí

Ak potrebujete pekný koberec, ktorý vás a vašu rodinu zahreje, vyberte si vysokohustotný koberec pozostávajúci z kombinácie vlny a látky. Je príjemný na dotyk a môžu sa na ňom hrať aj vaše deti. Ak sa o neho dobre postaráte, tak ho využijú aj deti vašich detí.

Taktiež ich chráni pred modrinami spôsobenými tvrdou dlážkou. Čo však, keď vám ho zašpinia deti alebo domáci miláčikovia? Nič sa nedeje. Ak máte koberec, ktorý je odolný voči vode a špine, tak ste v suchu.

Ku krbu je napríklad koberec perfektný estetický doplnok. Je to ako dokonalá predstava z filmu. Sedíte si na hojdacom kresle s nohami ponorenými v koberci. Vonku je už tma a vy trávite dlhé večery premýšľaním nad životom. Počas toho sledujete plamene v krbe.

Pýtate sa, kde nájdete dokonalý koberec pre vašu izbu? Máme odpoveď. Navštívte https://krasnekoberce.sk a nechajte svoje srdce nech sa rozhodne. Tie najkrajšie koberce už na vás čakajú. Avšak poponáhľajte sa, aj ostatní ich chcú!

Štýlové pánske topánky na zimu – ako ich vybrať?

V prvom rade je potrebné si zodpovedať otázku, na aký účel budete topánky využívať. Pánske zimné topánky môžu totíž byť športové, elegantné, turistické, alebo napríklad aj voľnočasové.  V každom prípade potrebujete niečo, čo vás nielen zahreje, ale aj zvýrazní váš vzhľad. 

Kvalitné podšívky vás zahrejú

Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere zimných pánskych topánok je ich hrejivosť. Pri výbere vždy skontrolujte, z akého materiálu je vyrobená podšívka. Kvalitné podšívky sú vyrobené z materiálov, ako sú vlna, zylex, akryl či polypropylén. Dobrý hrejivý materiál na zimu by mal mať hmotnosť 400 až 800 gramov.

Priedušnosť

Okrem hrejivosti by ste sa mali zamerať aj na dostatočnú priedušnosť. Ak sú vaše nohy mokré, a vlhkosť nemá kam uniknúť, zostanú po celý čas studené. Väčšina zimných topánok má antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti, ktoré zabraňujú rastu baktérii alebo zápachu nôh. Topánky na zimu sú zvyčajne vyrobené z kombinácie materiálov, či už je to koža, nylon alebo Gore-Tex, pričom s rôznymi materiálmi sa spájajú odlišné vlastnosti.

Napríklad topánky Gore-Tex sú známe svojimi nepremokavými a priedušnými vlastnosťami, ktoré predstavujú kvalitnú všestrannú voľbu. Nylonové akcenty a zvršky sú vo všeobecnosti priedušnejšie, ale nemusia byť tak nepremokavé. Naopak, pánske zimné topánky vyrobené z kože sú nepremokavé, ale neposkytujú dostatok priedušnosti.

Komfort

Pri dlhodobom nosení zimných topánok je dôležitou otázkou pohodlie. Komfortná obuv by tak mala podporovať správne držanie tela pri chôdzi, klenbu a chodidlo. K vášmu pohodliu by mali prispievať aj systémy šnurovania a stielky, preto je vhodné skontrolovať, či má stielka podporu klenby a polstrovanie. Okrem toho by mala správna pánska zimná obuv ponúkať podporu pronácie. To znamená, že obuv pri chôdzi zabraňuje problémom s chrbticou a kolenami. 

Topánky na zimu sa vám musia páčiť

Mimo funkčných vlastností je dôležité, aby sa vám zimná obuv páčila a zvýraznila váš štýl. Nájsť pánske zimné topánky, ktoré sú štýlové a zároveň plnia svoju funkciu, je pomerne náročné ale nie nemožné. Existuje totiž množstvo výrobcov, ktorí chápu dôležitosť spojenia pekného dizajnu s funkčným aspektom. Urobte si teda láskavosť a vyberte si topánky, ktoré vyzerajú príťažlivo pre vaše oči.