Aké koberce zvoliť na zimu?

Photographee.eu / Shutterstock.com

Vlastnoručne tkaný koberec

Ak máte schopnosti vytvoriť si vlastnými rukami koberec pomocou tkania, máte vyhraté. Rovno sa tým môžete živiť. Ak túto zručnosť neovládate, stále je tu riešenie, aby aj vaša podlaha vyžarovala teplo. Stačí si takýto tkaný koberec kúpiť.

Ak je skutočne kvalitný vydrží dlhé roky. Taktiež aj s rôznym rozpočtom. Dobrý tkaný koberec, ktorý má vydržať niekoľko desaťročí je investícia do budúcnosti. Už vás viac otázka vyberania kobercov zaujímať nemusí. Ostane s vami na celý život.

Dekoračný koberec

Tento typ koberca vychádza z trendov skrášľovania svojej izby. Umiestnite koberec plný farieb do stredu izby. Tak bude vytvárať atmosféru tepla a ešte poslúži ako dizajnový prvok. Tomu sa hovorí zabiť 2 muchy 1 ranou.

Ako materiál sa odporúča zvoliť nylón. Nylón je syntetické kobercové vlákno. Pre mnohých je to voľba číslo 1 pre bytové aj komerčné koberce. Aj keď je nylón najpevnejší a taktiež najodolnejší zo všetkých kobercových vlákien, stále je pod nohami veľmi pohodlný.

Pre chodidlá všetkých veľkostí

Ak potrebujete pekný koberec, ktorý vás a vašu rodinu zahreje, vyberte si vysokohustotný koberec pozostávajúci z kombinácie vlny a látky. Je príjemný na dotyk a môžu sa na ňom hrať aj vaše deti. Ak sa o neho dobre postaráte, tak ho využijú aj deti vašich detí.

Taktiež ich chráni pred modrinami spôsobenými tvrdou dlážkou. Čo však, keď vám ho zašpinia deti alebo domáci miláčikovia? Nič sa nedeje. Ak máte koberec, ktorý je odolný voči vode a špine, tak ste v suchu.

Ku krbu je napríklad koberec perfektný estetický doplnok. Je to ako dokonalá predstava z filmu. Sedíte si na hojdacom kresle s nohami ponorenými v koberci. Vonku je už tma a vy trávite dlhé večery premýšľaním nad životom. Počas toho sledujete plamene v krbe.

Pýtate sa, kde nájdete dokonalý koberec pre vašu izbu? Máme odpoveď. Navštívte https://krasnekoberce.sk a nechajte svoje srdce nech sa rozhodne. Tie najkrajšie koberce už na vás čakajú. Avšak poponáhľajte sa, aj ostatní ich chcú!

5 užitočných tipov, ako pripraviť záhradu na zimu

Unsplash.com

1. Prevzdušnite pôdu

Pred samotným úkonom najprv zem poriadne vyčistite. Odstráňte z neho lístie, burinu a iný odpad. Následne pôdu môžete prevzdušniť. Urobiť tak môžete hrabaním, oraním alebo rýľovaním. Ak máte trávnik, najneskôr ho pokoste začiatkom novembra. Nechajte tiež trochu vyššiu trávu – aspoň 5 cm nad zemou.

2. Pripravte rastliny na zimu

Kvety, ktoré máte v črepníkoch, preneste dovnútra. Tie ostatné prikryte pri koreni vrstvou rašeliny. Nezabudnite ani na stromčeky. Jablone, hrušky či iné malvice môžete orezať už teraz. Myslite na to, že čím väčšia je úroda, tým menej vetiev treba odstrániť.

Orezávanie menších stromčekoch zvládnete s klasickými záhradnými nožnicami. Pre hrubšie vetvy je lepším riešením akumulátorová reťazová píla.Oplatí sa vybrať rovno takú, ktorá si poradí aj s pílením masívnejšieho dreva. Ak máte kozub či piecku, výkonnejšiu pílu môžete využiť napríklad pri pílení dreva, ktorým si budete kúriť v zime.

EGO POWER+

3. Sadiť môžete aj na jeseň

Ak na jeseň zasadíte cibuľu či cesnak, tešiť sa z nich môžete už na jar. Sadiť môžete tiež tulipány, narcisy, snežienky a krokusy. Tiež je vhodné zvážiť pôdopokryvné rastliny, ktoré možno poznáte skôr ako oziminy. Ďatelina či bôb dodá pôde dostatok živín a ochráni ju pred eróziou. Myslite na kompost. Do pôdy ho môžete zapracovať hrabľami, vďaka čomu bude pôda úrodnejšia.

4. Uzavrite všetky kohútiky

Dôkladne skontrolujte, či sú všetky kohútiky v záhrade uzavreté. V hadici by nemala zostať žiadna voda. Nechajte ju otvorenú, aby z nej vytiekla prebytočná voda. Ak môžete, presuňte ju do pivnice alebo na iné suché miesto. V opačnom prípade riskujete jej poškodenie, najmä počas väčších mrazov.

Unsplash.com

5. Presuňte nábytok do bezpečia

Všetky stoličky, stoly a iné doplnky dajte dovnútra. Ochránite ich tak pred chladom, dažďom a prípadným snehom. Ak nemáte voľné miesto, môžete ich prikryť plachtou alebo špeciálnym obalom. Nezabudnite tiež odstrániť odpad z odkvapu. Prezrite ho dôkladne a uistite sa, že všetky spoje sú v poriadku.