Aké koberce zvoliť na zimu?

Photographee.eu / Shutterstock.com

Vlastnoručne tkaný koberec

Ak máte schopnosti vytvoriť si vlastnými rukami koberec pomocou tkania, máte vyhraté. Rovno sa tým môžete živiť. Ak túto zručnosť neovládate, stále je tu riešenie, aby aj vaša podlaha vyžarovala teplo. Stačí si takýto tkaný koberec kúpiť.

Ak je skutočne kvalitný vydrží dlhé roky. Taktiež aj s rôznym rozpočtom. Dobrý tkaný koberec, ktorý má vydržať niekoľko desaťročí je investícia do budúcnosti. Už vás viac otázka vyberania kobercov zaujímať nemusí. Ostane s vami na celý život.

Dekoračný koberec

Tento typ koberca vychádza z trendov skrášľovania svojej izby. Umiestnite koberec plný farieb do stredu izby. Tak bude vytvárať atmosféru tepla a ešte poslúži ako dizajnový prvok. Tomu sa hovorí zabiť 2 muchy 1 ranou.

Ako materiál sa odporúča zvoliť nylón. Nylón je syntetické kobercové vlákno. Pre mnohých je to voľba číslo 1 pre bytové aj komerčné koberce. Aj keď je nylón najpevnejší a taktiež najodolnejší zo všetkých kobercových vlákien, stále je pod nohami veľmi pohodlný.

Pre chodidlá všetkých veľkostí

Ak potrebujete pekný koberec, ktorý vás a vašu rodinu zahreje, vyberte si vysokohustotný koberec pozostávajúci z kombinácie vlny a látky. Je príjemný na dotyk a môžu sa na ňom hrať aj vaše deti. Ak sa o neho dobre postaráte, tak ho využijú aj deti vašich detí.

Taktiež ich chráni pred modrinami spôsobenými tvrdou dlážkou. Čo však, keď vám ho zašpinia deti alebo domáci miláčikovia? Nič sa nedeje. Ak máte koberec, ktorý je odolný voči vode a špine, tak ste v suchu.

Ku krbu je napríklad koberec perfektný estetický doplnok. Je to ako dokonalá predstava z filmu. Sedíte si na hojdacom kresle s nohami ponorenými v koberci. Vonku je už tma a vy trávite dlhé večery premýšľaním nad životom. Počas toho sledujete plamene v krbe.

Pýtate sa, kde nájdete dokonalý koberec pre vašu izbu? Máme odpoveď. Navštívte https://krasnekoberce.sk a nechajte svoje srdce nech sa rozhodne. Tie najkrajšie koberce už na vás čakajú. Avšak poponáhľajte sa, aj ostatní ich chcú!

Ako si zvoliť správnu farbu na fasádu? Zateplenie je len začiatok

unsplash.com

Rekonštrukcia bývania vie byť finančne i časovo náročná. Úprava interiéru či exteriéru si vyžaduje dlhodobé plánovanie a dokonalú predstavivosť. Fasádna farba môže zmeniť celkový charakter domu či chaty.  

Prvým krokom, ako oživiť staré zatuchnuté fasády, je zateplenie fasády polystyrénom, ktorý má dobré izolačné vlastnosti. Tento materiál je paropriepustný, zdravotne nezávadný a manipulácia s ním je jednoduchá aj pre domáceho majstra. Po aplikácii zateplenia prichádza na rad nanášanie stierky, na ktorú sa aplikuje výstužná vrstva, penetračný náter a následne fasádna omietka. Tá vytvorí želanú štruktúru.

unsplash.com

Kde začať pri výbere farby na fasádu?

O dokonalej fasádnej farbe sa častokrát rozhoduje počas zateplenia fasády domu. Keď je táto fáza ukončená, prichádza na rad návšteva fasádneho štúdia alebo obchodu s farbami. Tu však nastávajú prvé chyby, ktoré môžu za prekvapený výraz pri nanesení prvej vrstvy. Tieto tri jednoduché kroky vás môžu navigovať pri výbere správnej fasády.

1. Farby prírody a prostredia

Inšpirujte sa farbami vo vašom okolí. Sledujte ráz krajiny, prostredie, v ktorom sa dom nachádza, aby ste vytvorili jednoliaty dojem. Cieľom je, aby vaša nehnuteľnosť či už dom, chalupa, pôsobili, že sú v súlade s okolitým prostredím. Výrazné farby, ako sýtomodrá či oranžová musia byť zapracované s obozretnosťou. 

2.  Charakter budovy

Pri výbere farebných odtieňov fasády zvážte aj to, či ide o dom, chalupu, industriálnu budovu alebo predajňu poskytujúcu služby. Pre industriálne budovy, ktoré majú vzbudzovať dojem profesionality a odbornosti, sa odporúča sivá v kombinácii s modrou farbou. Ideálnou voľbou na chaty a chalupy sú odtiene hnedej, pieskovej či kapučíno. Fasádnu farbu vyberajte vždy na základe prostredia.

3. Fasádna farba na budove a v predajni

Farbu nevyberajte len na základe toho, či sa vám daný odtieň páči v obchode. Zoberte si vzorku alebo dózu s farbou domov a sledujte, ako sa bude meniť na dennom svetle. Počas dňa dopadá svetlo na dom v rôznych uhloch. Farba tak môže môže pôsobiť iným dojmom v závislosti od času, kedy sa na ňu pozeráte. 

Ďalším faktorom je veľkosť plochy. Vzorka farby vás možno zaujala v obchode, no na stene dvojposchodového domu môže pôsobiť tmavým dojmom.

unsplash.com

Aktuálne trendy vo fasádnych farbách

Farba fasády je prvou indíciou pri odhalení charakteru majiteľa domu. Žiarivé farby hovoria o extravagantnom a spoločenskom majiteľovi. Odtiene sivej a hnedej v kombinácii so sklom či kameňom o introvertovi, ktorý má rád čas pre seba. Fasádna farba hovorí o tom, kto v dome býva a ako chceme, aby sa v ňom ľudia cítili. Aké sú aktuálne trendy pri výbere farby na fasádu?

  • Biela farba na fasádu

Bielou farbou na fasáde nikdy nič nepokazíte. Dom bude dlhodobo pôsobiť ako novostavba. Bielu môžete navyše kombinovať s drevom, kameňom či tehlou. Spolu s okrasnými rastlinami a stromami vytvoríte krásnu symbiózu bielej a zelenej, ktoré pôsobia upokojujúco. 

unsplash.com
  • Betón nemusí byť len chladným

Ďalším trendom vo farbách fasád sú rôzne odtiene sivej, ktoré pripomínajú neopracovaný betón. Pri nanášaný môžete použiť svoju fantáziu, čím dosiahnete rôzne odtiene a štruktúry. Šedá dokáže zázraky. Tmavšie odtiene šedej pôsobia elegantne a dramaticky. Tie svetlejšie, ktoré sú bližšie k bielej, zasa jemným a moderným dojmom.