ElektroZoom od VSE: Nová služba odhalí najväčších požieračov energie a navrhne riešenia

pexels.com
  • ElektroZoom je služba od VSE a.s., prostredníctvom ktorej získate detailný prehľad o spotrebe elektrickej energie u vás doma.
  • Musíte mať nainštalovaný tzv. smart meter, čo je v podstate moderný merač spotreby. Ak máte klasický elektromer, VSE vám ho vymení ak máte ročnú spotrebu nad 4 MWh, inak je výmena za poplatok 146 EUR.
  • Získate detailný prehľad, koľko elektriny ste minuli na jednotlivé kategórie spotrebičov.
  • Report si môžete nechať mesačne posielať pohodlne na váš email.

Rast nákladov sa dotkol takmer všetkých sfér života a preto každé ušetrené euro príde vhod. Súčasné domácnosti majú desiatky spotrebičov. Väčšina z nás tak preto, napriek reguláciám štátu, rozmýšľa ako a kde ušetriť. Pozrite sa vôkol seba, ktoré zariadenia máte v sieti napríklad v obývačke? 

Každý člen domácnosti má dnes počítač, tablet, nabíjacie zariadenia, smartfón a k tomu neustále zapnutý router alebo bezpečnostné systémy a kamery. S podobným vybavením nemôžete veľmi ovplyvniť množstvo energie, ktoré tieto spotrebiče spotrebúvajú pri používaní. Viete však, koľko a kedy ich počas dňa využívate aktívne? Ktorý spotrebováva najviac energie? 

Práčka či chladnička? To je otázka

Najjednoduchším zariadením na monitorovanie spotreby energie v domácnosti je páreurový klasický merač. Merač stačí zapojiť medzi zásuvku a spotrebič, aby zmeral „prietok“ elektriny. Následne získate informácie o množstve elektrickej energie, ktorú spotrebuje dané zariadenie. Potrebovali by ste ich však niekoľko a vyhodnotenie mesačnej spotreby by vám zrejme trvalo nejaký čas. 

Ak však máte nainštalovaných viacero spotrebičov, ideálnou voľbou je inteligentný merač spotreby pripojený k hlavnému elektromeru vášho domu či bytu. Niektoré merače poskytujú len súhrnné údaje o spotrebe energie všetkých spotrebičov pripojených k danému obvodu. 

Služba využitím dát zo smartmetra vykonáva pokročilé analýzy, na základe ktorých je schopná identifikovať a rozpoznať o ktorý spotrebič v domácnosti jedná a umožní tak sledovať spotrebu energie každého zariadenia, zapojeného do zásuviek vo vašom dome.

Naviac oproti bežným elektromerom zaznamenáva aj iné informácie (rôzne merané veličiny, stavy elektromeru – alarmy). A práve vďaka Smart elektrometru môžete naplno využiť výhody najnovšej služby VSE – ElektroZoom.

Anketa

Mali by ste záujem o podobnú platenú službu, ktorá vám poskytne detailný mesačný prehľad o vašej spotrebe plynu?
Analýza spotreby príde zákazníkom na e-mail

Individuálne sledovanie a analýza spotreby za 2 € mesačne

Domácnosti, ktoré odoberajú elektrinu od VSE a majú nainštalovaný smart elektrometer to majú ľahšie. Služba ElektroZoom im za 2 EUR mesačne dokáže prehľadne sprostredkovať všetky detailné informácie o spotrebe jednotlivých zariadení. Prehľad im príde každý mesiac priamo na email. 

Mesačný prehľad spotreby klientom VSE presne ukáže, koľko peňazí ich stojí používanie spotrebičov z rôznych kategórií. Okrem mesačnej hodnoty spotrebovanej elektrickej energie v konte nájdu zákazníci aj to, ako sa spotreba zmenila oproti minulému mesiacu či roku. Súčasťou je aj porovnanie spotreby s podobnými domácnosťami.

Výhodou služby je, že informácie zachytené meračom sú na jednom mieste a dajú sa ihneď vyhodnotiť, porovnať a podľa toho regulovať spotrebiteľské návyky domácnosti.

Vyhnite sa nedoplatkom s tipmi na šetrenie

Vďaka cenným informáciám o vašich spotrebičoch z rôznych kategórií sa môžete vyhnúť zbytočným nedoplatkom. Služba ElektroZoom pravidelne vyhodnocuje spotrebu klientov VSE a zasiela im odporúčania ako docieliť zníženie spotreby energie.

Kvíz: Máte kontrolu nad spotrebou energií? Otestujte sa a zistite ako ju ešte môžete znížiť!