Máte doma tínedžerku? Máme pre ňu 5 štýlových izieb

Zariaďovanie a dekorovanie osobného priestoru tínedžerky je v mnohom špecifické.

Predovšetkým ide o multifunkčný priestor. Bez preháňania možno povedať, že izba je pre dospievajúce dievča celým bytom. V jednom jedinom priestore je potrebné situovať spálňu, pracovňu, obývačku, šatník, oddychový i kozmetický kútik.

Ďalším nemenej náročným kritériom je naplnenie estetických predstáv majiteľky. Dievčenská izba sa v tomto ohľade od chlapčenskej diametrálne odlišuje. Tínedžerky majú poväčšine vyhranený vkus a silný zmysel pre detaily. Kritikou obyčajne nešetria.

Prvé a základné pravidlo preto znie: nikdy nezariaďujte izbu pre tínedžerku bez tínedžerky.

1. Nežné osvieženie

detska-izba-01Pre jemné a nežné mladé slečny je voľbou číslo jeden kombinácia pastelov. Horúcim trendom medzi farbami je aktuálne mentolová. Výborne sa kombinuje s pastelovo ružovou, bielou a sivou. Pristane jej hladký povrch, vzory aj kovové dekorácie.

Nežné tínedžerské izby si pýtajú minimalistický biely nábytok, prípadne dekor svetlého dreva. Nezabúdajte na mäkké doplnky. Ideálne sú vankúše, dečky, prestieradlá, rolety a ďalšie textílie, ktoré priestor opticky oteplia a zútulnia.

2. Romantická elegancia

detska-izba-02Dospievajúce slečny neraz odmietajú “detinskosť” jemných odtieňov a trvajú na ustálenejšom dizajne. Výbornou voľbou je v tomto prípade elegancia tmavých farieb. Perfektne pôsobí šedá, hnedá, odtiene béžovej, ale aj čierna. Priestor opticky zjemnia a oživia farebné doplnky v moderných odtieňoch.

Staviť môžete napríklad na staroružovú, horčicovú alebo tmavý smaragd. Nezabudnite na početné svietidlá a svietniky.

3. Minimalistická krása

detska-izba-03Populárny minimalizmus dobyl srdce nejednej tínedžerky. Absencia zbytočností, ornamentov, farebnosti a dôraz na funkčnosť si rozumie aj s moderným dizajnom.

Minimalistická tínedžerská izba sa nesie v základných farbách s uprednostňovaním bielej a čiernej, ctí jednoduché línie a otvorený priestor. Dizajn s heslom “menej je viac” si výborne rozumie najmä s obmedzenými metrami štvorcovými.

4. V námorníckom dizajne

detska-izba-04Námornícky štýl už nejakú tú sezónu nie je výsadou chlapcov. Usídlil sa v dámskych šatníkoch i v dievčensky aranžovanom interiéri. V priestore dominujú odtiene modrej a červenej, ktorá môže zachádzať až do ružovej. Samozrejmosťou je biela, prúžky, vzory a námornícke symoboly.

Výborne pôsobí kombinácia námorníckej modrej a nežných dievčenských odtieňov a potlačí. Skvelými doplnkami v súhlasom dizajne sú kovové svietniky, mušle, biele kamene a jemný piesok v sklenených nádobách. Námornícky štýl si rozumie s bielym dreveným obkladom stien a s prírodnými materiálmi ako je drevo či dizajnové prútie.

5. Škandinávska inšpirácia

detska-izba-05Obľúbený škandinávsky dizajn si v mnohom tyká s už spomínaným minimalizmom. Jeho charakteristikami je svetlo, vzdušnosť, jednoduchosť a prírodné materiály. Farbou farieb je biela, ktorá vyvoláva ilúziu čistoty a priestoru. Nábytok je v dekore prírodného dreva, prípadne sa drží v neutrálnych farbách.

Alfou a omegou škandinávskej dievčenskej izby je funkčnosť. Studený priestor zmäkčujú teplé textílie, najmä vlna a kožušina. Dekoračné detaily sú v prírodných farbách, v kontrastnej čiernej, sivej, ale na mieste je aj žltá či modrá.

Obrázky: Pinterest

Komentáre (Máte doma tínedžerku? Máme pre ňu 5 štýlových izieb)

  1. tinedzerku a školačku v jednom. teraz sme jej kupili novu kancel.stoličku, lebo ta stara sa zničila a zbytok izby si zariadila ,,sama,,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Detské izby: 11 inšpirácií, ktoré budú vaše deti milovať

Pri zariaďovaní detskej izby máte najväčšie možnosti, ako sa doslova kreatívne vyhrať. Kde inde znamená menej je viac, pri detskej izbe to platí presne naopak.

Viac je viac a to doslova.

Detské izby by mali podporovať vnímanie detí a ich fantáziu. Zapojte preto množstvo farieb, použite nábytok a doplnky, ktoré môžu slúžiť ako hračky alebo môžu deti učiť nové veci.

Pozrite si tieto inšpirácie pre detské izby, ktoré vo vás prebudia časy, keď ste boli sami deťmi.

detske-izby-inspiracie-2

Ak chcete deti učiť poriadku a pravidlám, môžete to spraviť takýmto hravým spôsobom. Na každú zásuvku napíšte, čo kde kam patrí a najlepšie iným písmom.

detske-izby-inspiracie-3

Detské izby môžete skrášliť úplne jednoduchými doplnkami ako sú napr. tieto vlajky.

detske-izby-inspiracie-4

Deti milujú bunkre a rôzne skrýše, kde sa dospelí nikdy nedostanú. Vytvorte im vlastný priestor, kde môžu skrývať svoje vlastné poklady.

detske-izby-inspiracie-5

Kto ako malý nechcel záves okolo postele?

detske-izby-inspiracie-6

Poličky v detskej izbe nemusia byť vôbec nudné. Stačí im pridať strechu a hneď z nich máte veľký dom.

detske-izby-inspiracie-7

Detské izby by nemali byť nudné. Farbu im môžete pridať napr. takýmto štvorcovým kobercom.

detske-izby-inspiracie-8

Tabuľa na kreslenie rozvíja detskú fantáziu a nič vás nestojí.

detske-izby-inspiracie-9

Kto povedal, že steny musia byť len jednej farby? Nechajte ich vyniknúť peknou tapetou alebo zaujímavou kresbou.

detske-izby-inspiracie-10

detske-izby-inspiracie-11

Detské izby by nemali mať množstvo ostrých a výrazných farieb, ktoré pôsobia agresívne. Pastelové farby sú omnoho príjemnejšie.

detske-izby-inspiracie-12

Ak máte radi provensálsky štýl, môžete si v tomto štýle zariadiť v bielej farbe v kombinácii s prírodnými materiálmi.

Obrázky: Pinterest.com