21 inšpirácií pre koberce do vašej obývačky

Pozrite si inšpirácie na pútavé i decentné koberce do obývačky.

struková

Petra Struková

6. decembra 2018

21 inšpirácií pre koberce do vašej obývačky
4.5 2 hodnotení

V tomto článku nakopneme vašu inšpiráciu pre voľbu koberca do obývačky. Uvidíte rôzne tvary, farebné odtiene, vzorované, s vysokým vlasom. Jednoducho sledujte a nechajte vašu fantáziu pracovať. Koberce do obývačky môžu ladiť s prostredím alebo ho účelne narušovať. Záleží len od vašich osobných preferencií, čo si zvolíte.

1. Zabudnite na klišé. Koberce do obývačky nemusia byť len vzorované alebo jednofarebné. Vždy dotvárajú celok vašej obývačky. V tomto prípade ležérnu fľakatú stenu dotvára biely koberec so sivými fľakmi.

2. Tu je niečo seriózne luxusné. Vzorovaná tkanina krvavo červeného koberca v kombinácii s čiernou pôsobí elegantne. Veľmi dobre sa v jeho prítomnosti vynímajú starožitnosti.

3. V tomto prípade koberec nekomunikuje s urbariálnym štýlom steny veľmi harmonicky. No dotvára atmosféru tehlovej steny kontrastom v podobe prísnej štruktúry vzorov.

4. Koberec do obývačky môže tiež pôsobiť útulným dojmom. Pri vstupe do takejto obývacej izby si s radosťou vyzujete topánky a bosý si budete užívať teplo domova.


5. Tentokrát ide o súboj vertikálnych a horizontálnych línií. Stena pôsobí ako teplé drevo s voľnou štruktúrou. Oproti tomu cítiť kamenne chladnú a prísne minimalistickú štruktúru vzoru na koberci.

6. Všimnite si veľmi zaujímavý efekt, ktorý v tomto prípade koberec v obývačke vyvolá. Ako tŕň v oku. V oceľovo chladnej miestnosti, plnej prísnych pravouhlých tvarov je koberec kruhového tvaru s dlhým vlasom a zemitej farby perfektná voľba.

7. Sivá farba steny dostáva význam len v kombinácii s červenou. Tá vystupuje z laminátovej podlahy so štruktúrou dreva ako čerešnička na torte.

8. Ak máte záľubu v menej konzervatívnych farbách ako je napríklad táto azúrová a ešte k tomu nájdete vhodnú farebnú kombináciu v čalúnení vašej sedacej súpravy, alebo si pomôžete prehozom, neváhajte a ohúrte vaše návštevy.

9. Trocha viac konzervatívna voľba farby. Bledomodrá s bielym pruhovaním, no predsa len dobrý dôkaz toho, že menej je niekedy viac. Ak vám terajší koberec neladí s novou sedacou súpravou, nevadí. Pomôžte si napríklad prehozom.


10. Ak ste extrovert, tak toto sa vám musí páčiť. Extravagantný tvar, extravagantný vzor, to sú jasné špecifiká jadra vašej obývacej izby.

11. Na tejto fotke vidíte rovnaký interiér ako na tej predošlej. Koberec je viac konzervatívny, no pritom stále neobyčajný. Zaujímavá je vyblednutá modrá farba na sivom lamináte a hranatý opakujúci sa vzor v kruhovom tvare.

12. Luxusne vyzerajúci kúsok však? Prísna ornamentálna štruktúra a nefritovo zelená farba koberca kráľovsky vystupuje z bledej a na prvý pohľad všednej obývacej izby.

13. Tu je ďalší dôkaz, že nefritovo zelená farba, inak nazývaná aj jadeová pôsobí veľmi luxusne spolu s ornamentálnou štruktúrou vtkanou do koberca.

14. Ak by ste mali možnosť vidieť takýto koberec v obchode s kobercami, len tak, bez kontextu, možno by ste boli zhrozený. Avšak stačí naozaj málo – bielo-čierny prehoz, pár čiernych vankúšov, nejaké bledé kreslo a máte útulnú miestnosť.


15. Vzorovaný koberec vo farbách egyptskej modrej a jasnej červenej bude vždy stredobodom miestnosti. Ani sa tam nemusí k ničomu hodiť a stále ho budú vaše návštevy obdivovať.

16. Tu sa dostávame k abstraktnému modernistickému štýlu. Vizuálna hra geometrických tvarov a farebných klamov sa skôr hodí do moderne zariadenej obývačky. Neskúšajte ho použiť v izbe s rustikálnym štýlom.

17. Koberec ako plátno od abstraktného maliara? Nech sa páči. Možno budú mať vaše návštevy tendenciu mĺkvo a zamyslene pozerať smerom k vášmu kobercu, aby odhalili jeho hlbší zmysel, ale to vám vôbec nemusí prekážať.

18. Teraz vidíte abstrakciu na konzervatívnejší spôsob. Hranaté tvary, ktoré celkom menia podobu koberca sú výsledkom hravosti fantázie dizajnéra a tiež sú ovplyvnené výrobnou tkanou technikou.

19. Koberec v celej miestnosti ako v perzskom paláci. Vyzerá to veľmi pohodlne a útulne. Krátky vlas tiež umožňuje relatívne bezproblémovú údržbu.


20. Koberce do obývačky vo farbe burgundskej červenej nič nepokazia. Je to farba, ktorá je dominantná a koberec v jej odtieni razom preberie hlavnú úlohu v miestnosti.

21. A napokon ešte niečo hravé na záver. Modrý ovál rôznych veľkostí na bielom podklade pôsobí nevšedne a svojou jedinečnosťou zaujme každého diváka.

21 inšpirácií pre koberce do vašej obývačky
4.5 2 hodnotení

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

21 inšpirácií pre dekorácie zo šišiek

struková

Petra Struková

10. decembra 2018

21 inšpirácií pre dekorácie zo šišiek
4 3 hodnotení

Šišky sú výborným materiálom na zhotovenie rôznych ozdôb, ktoré dodajú vášmu interiéru trochu prírodný nádych a vytvoria dojem útulnosti. Ak si chcete vyrobiť dekorácie zo šišiek, máme pre vás 21 inšpirácií. Niektoré sú jednoduchšie, iné náročnejšie, no všetky sú neprehliadnuteľné.

Vybrali sme také dekorácie zo šišiek, ktoré si viete zhotoviť aj sami doma. Stačí si nazbierať šišky na prechádzke v lese či parku a pomocou bežne dostupných pomôcok si vyčaríte ozdoby, ktoré váš domov skrášlia. Tak nech sa páči, tu ich máme.

1. Vyzdobte krb

Ak máte doma krb, zaveste si naň na špagát navlečené šišky. Pridajte farebnú stuhu a máte zimnú dekoráciu hotovú za pár minút.

2. Šišky na dverách

Dekorácie zo šišiek sú ideálnym spôsobom na ozdobenie napríklad vchodových dverí. Nastriekajte šišky trblietavým sprejom a nalepte ich na veniec. Výsledok je efektný, čo poviete?

3. Zapojte deti

Ak máte doma deti, môžete si vytvoriť zo šišiek takéto veselé ozdôbky.


4. Nezvyčajné použitie

Na prvý pohľad to nevyzerá ako dekorácia zo šišiek, no keď sa lepšie pozriete, uvidíte, že tieto farebné kvety sú len šišky v celkom netradičnom šate.

5. Jednoduchosť

Ak chcete niečo jednoduché, prepojte teplo ohňa zo sviečky so šiškami a inými drobnosťami z prírody. Jednoduchá, no pekná jesenná či zimná dekorácia napríklad na jedálenský stôl-

6. Šišky nemusia byť len vo svojej prírodnej podobe

Ak ich nafarbíte, dostanete zaujímavú ozdobu vášho domova.

7. Luster

Pre skutočných milovníkov prírodných dekorácií je tu luster so šiškami. Extravagantné, no efektné, čo poviete?

8. Vianočné stromčeky

Zo šišiek si môžete vytvoriť aj takéto maličké vianočné stromčeky, ktoré vám môžu zdobiť napríklad aj pracovný stôl.


9. Toto zvládne každý

Navlečte na motúz šišky rôznych veľkostí a zaveste nad okno či nad kozub – jednoduché a vyzerá to pekne, nie?

10. Niečo pre šikovných

Vyrobiť túto dekoráciu zo šišiek je síce náročnejšie, no vyzerá veľmi efektne.

11. Čo poviete na takúto originálnu misu na ovocie?

My si ju vieme predstaviť ako dokonalú dekoráciu na vianočný stôl, ktorou určite príjemne prekvapíte svojich hostí.

12. Veniec

Ak si pri prechádzke v lese nazbierate dostatok šišiek, môžete si vytvoriť aj takýto bohatý veniec na vchodové dvere.

13. Ekostromček

Stromček zo šišiek sme tu už mali, tento má však o čosi prepracovanejšiu formu. Ideálny pre všetky ekologicky zmýšľajúcich, ktorí odmietajú živé vianočné stromčeky.


14. Jesenná

Zo šišiek si viete vytvoriť aj krásnu jesennú dekoráciu v takýchto teplých farebných tónoch.

15. Aj podlhovasté šišky poslúžia

Na dekorácie môžete použiť aj podlhovasté šišky, ktorými oblepíte napríklad kvetináč. Vyzerá to náročne, no stačí len trochu trpezlivosti a uvidíte, že výsledok bude stáť za to.

16. Pre zaneprázdnených

Ak nemáte čas tvoriť náročné vence zo šišiek, vytvorte si len takúto menšiu, no peknú, dekoráciu na dvere.

17. Stromčeky zo šišiek môžu mať aj takúto podobu

Na prvý pohľad to vyzerá náročne, no opäť stačí nalepiť šišky napríklad na polystyrénovú guľu a nastoknúť ju na paličku.

18. Šišky a svetlo

Jednoduchou, no efektne pôsobiacou dekoráciou zo šišiek je veľký pohár plný šišiek so svetelnou reťazou.


19. Tučniaci

Šišky vám poslúžia aj na výrobu pekných ozdôb na vianočný stromček. A môžu mať podobu napríklad aj tučniakov.

20. Trochu farby

Dodajte šiškám trochu farby, pridajte jemnú stužku, a máte krásne, jednoduché dekorácie zo šišiek napríklad na okno či na vianočný stromček.

21. Šišky sa dokonale snúbia so zeleňou ihličia

Nič viac netreba a vytvoríte si dekorácie zo šišiek na vianočný stôl či na parapetu.

Zdroj foto: Pinterest