18 inšpirácií pre luxusné kúpeľne

luxusné kúpeľne

Stanislava Laurinčíková

Aktualizované
2. januára 2019

Kategórie
Doma doma

18 inšpirácií pre luxusné kúpeľne
5 1 hodnotení

Aj vy túžite po tom, aby aspoň jedna izba vo vašom dome dýchala luxusom a eleganciou? Môžete si to dovoliť! Kúpeľňa je ideálnym miestom na to, kde kúsok tejto blaženosti na zemi zrealizovať. Pohodlne sa usaďte, ukážeme vám tie najkrajšie inšpirácie pre luxusné kúpeľne.

luxusné kúpeľne

Vysoký strop a majestátny luster

Predstavte si vo svojej kúpeľni kúsok parížskej éry a všetko vsaďte na vysoký strop a pozlátený luster. Tejto kombinácii k luxusu už nič viac nechýba.

luxusné kúpeľne

Vintage a kvety

Nemôžu bez seba existovať. Vintage štýl a kvety sú dokonalou súhrou pre vysnívanú kúpeľňu, ktorá bude okrem luxusu evokovať dnešný moderný dizajn.


luxusné kúpeľne

Doplnky

Luxusné kúpeľne milujú doplnky. A niekedy ich môže luxusnými spraviť aj maličkosť, akou je napríklad kožušina pred vaňou.

luxusné kúpeľne

Elegantne môže vyzerať aj samotná vaňa. Stačí, ak si dáte záležať na jej dizajne, farbe, materiáli alebo na nohách, na ktorých bude stáť.

luxusné kúpeľne


Nadčasový materiál

Luxusnú atmosféru kúpeľne docielite tým správnym materiálom. Zvážte možnosť výberu chrómových svietidiel a mramoru. Zaručia elegantný akcent, a plusom navyše je, že vydržia dlhšie, než by ste čakali.

luxusné kúpeľne

Okrem nich to môže byť aj sklo. Vytvorí nielen dojem bohatstva, ale postará sa aj o to, aby vašej kúpeľni nikdy nechýbalo svetlo. Kombinujte ho teda s veľkými oknami a investujte aj do zrkadiel.

luxusné kúpeľne

Inšpirovaný minimalizmom

Ako vyzerajú luxusné kúpeľne bez zbytočností? Minimalisticky. Pri výbere tejto kúpeľne dbajte na jednoduché siluety umývadla či vane, materiály ako drevo a betón. Šmrnc dodáte priemyselným svietidlom a vhodne zvolenou farbou kúpeľne.


luxusné kúpeľne

Osudový mramor

Symbolizuje sofistikovanosť, bohatosť a luxus. Mramor je osudový materiál kúpeľní. Vďaka nemu vyzerajú veľkolepo a ľahko. V kombinácii s bielou farbou, vysokými stropmi a veľkými oknami vo vás vytvoria nezabudnuteľný dojem.

luxusné kúpeľne

Vyberte si vzor

Kombinácia štýlových vzorovaných dlaždíc s klasickými luxusnými prvkami je skvelou voľbou pre návrh jedinečnej a luxusnej kúpeľne.

luxusné kúpeľne


Umývadlo navyše

Praktické a zároveň luxusné umývadlá pripomínajúce hotelové apartmány sú dôstojným doplnkom každej kúpeľne, ktorej ide o čosi viac. Pridajte umývadlo číslo dva a budete sa cítiť ako v špičkovom hoteli.

luxusné kúpeľne

Skúsiť to môžete aj s dvojitým sprchovacím kútom, ktorý luxusne nielen vyzerá, ale vďaka nemu sa tak budete dokonca aj cítiť.

luxusné kúpeľne

Rustikálne a moderne zároveň

Aj tieto dva smery a ich kombinácia môžu z kúpeľne vytvoriť luxusný priestor. Skombinujte drevo, keramiku, krémové farby a pridajte nadčasovú stojacu vaňu. Aj vy vzdycháte?


luxusné kúpeľne

Drevo v hlavnej úlohe

Drevo prinesie do kúpeľne kúsok prírody, zabezpečí priaznivú klímu a má antibakteriálne účinky. Dubom môžete obložiť napríklad umývadlá a ihneď zmeníte celý charakter kúpeľne, ktorý z nej vyčarí doslova teplé miesto.

luxusné kúpeľne

Obľúbená je aj borovica, ktorú môžete použiť na stropy kúpeľne.

luxusné kúpeľne


Luxusné kúpele

Ak máte priestranný dom, ktorý vám umožňuje pohrať sa s kúpeľňou väčších rozmerov, skúste ju vytvoriť v kúpeľnom štýle a o luxus máte postarané.

luxusné kúpeľne

Sústreďte sa na jeden prvok

Pri menšom rozpočte je občas ťažšie uvažovať o luxusne vyzerajúcej kúpeľni. Tú však môžete ľahko mať aj napriek nízkym finančným možnostiam.

luxusné kúpeľne

Sústreďte sa na jeden prvok v kúpeľni, ktorý bude vyzerať luxusne. Môže to byť napríklad umývadlo v kombinácii s toaletným stolíkom.


luxusné kúpeľne

Luxusné kúpeľne v skratke

Pozreli ste si najkrajšie inšpirácie na luxusné kúpeľne. Prejdite si spolu s nami menšie zhrnutie, ako docieliť tento dizajn aj u vás doma.

  • Vyberte si konkrétny štýl, v ktorom sa bude vaša kúpeľňa niesť. Industriál, vintage štýl, či minimalizmus? V každom z nich môžete experimentovať a zamerať sa na konkrétny prvok, ktorý z vašej kúpeľne vytvorí luxus
  • Top materiálom je mramor, nič však nepokazíte ani drevom. Umývadlá, svietidlá a vaňu dopĺňajú chróm alebo kovové prvky
  • Zamerajte sa na doplnky v podobe textílií, ale aj hlavného vybavenia kúpeľne, akou je napríklad vaňa, umývadlo alebo sprchovací kút.

Obrázky: Pinterest.com

18 inšpirácií pre luxusné kúpeľne
5 1 hodnotení

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 tipov pre zimné dekorácie u vás doma

20 tipov pre zimné dekorácie u vás doma
5 2 hodnotení

Iba ony to vedia. Vytvoriť z domova teplé, útulné miesto, ktoré vás ťahá žiť príjemnú a občas aj hygge atmosféru plnú maličkostí. Zimné dekorácie vo vašom domove si viete ľahko vytvoriť aj sami. Pozrite sa na ne!

zimné dekorácie

Zimný veniec

Postačia vám k nemu šišky, svieža zeleň a niekoľko umelých bielych kvetov. Túto nádheru si potom zaveste nad krb alebo umiestnite na predné dvere. Aby všetci vedeli, že vítate zimu.

zimné dekorácie

Bar s horúcou čokoládou

Máte bočný stolík, ktorý nemá využitie? V zime z neho vytvorte bar s horúcou čokoládou, kávou, alebo čajom. Pridajte zopár zimných symbolov a zo stolíka, ktorý len postával sa stane miesto plné života.


zimné dekorácie

Luster s vločkami

Tradičný, či netradičný luster sa môže ľahko stať zimnou dekoráciou. Skúste naňho povešať špagátiky plné ozdôb v podobe snehových vločiek.

zimné dekorácie

Girlandy

Vyberte sa na prechádzku zimným lesom. Pozbierajte vetvičky zo smreka, jedličky, borovice či iných ihličnatých stromov a vytvorte z nich to najjednoduchšie, čo môžete – girlandu.

zimné dekorácie

Nemusí byť vytvorená iba z ihličia. Skvelé zimné girlandy vytvoríte aj z obyčajných šišiek a jutového špagáta.


zimné dekorácie

Máte sušené pomaranče? Skombinujte ich so zeleným ihličím a vyzdobte si touto girlandou svoje schodisko.

zimné dekorácie

DIY lampášiky

Prázdne poháre zo zaváranín nájdu svoje využitie aj v zime. Naplňte ich LED svetielkami, guľami, previažte jutovou stuhou a romantickú atmosféru vonku, ale aj dnu máte zaručenú.

zimné dekorácie


V interiéri si okrem lampášov môžete vytvoriť aj svietniky. Stačí, ak do pohárov nasypete soľ, pridáte vyššiu a hrubšiu sviečku a dozdobíte bielym okrajom so šiškou.

zimné dekorácie

Zimné dekorácie v kvetináči

Priestor pred domom môžete oživiť kvetináčmi, do ktorých naskladáte drevo, zelené vetvičky, či šišky.

zimné dekorácie

Korčule v predsieni

Aj tie najneobyčajnejšie veci dokážu hlboko zarezonovať. Zaveste si na vešiak do predsiene korčule. Pridajte na lavicu biele deky, doplňte veniec a ďalšie zimné dekorácie už nepotrebujete!


zimné dekorácie

Vázy plné ihličia

V zime to nie je o kvetoch. Naplňte biele vázy ihličím, a dajte ich na stôl, aby zvýraznili zimnú atmosféru vášho domova.

zimné dekorácie

Povedzte to kozubom

Skvelé miesto pre zimné dekorácie, ktoré vás vtiahne do romantickej atmosféry. Stačí zopár sviečok, girlanda so snehovými vločkami, troška zelene, či citát pripomínajúci sneh, či zimu. Priestor nad kozubom je pre tieto maličkosti priam stvorený.

zimné dekorácie


Vône zimy

Vytvorte si priestor aj na vône, ktoré vám pripomenú útulnú a príjemnú atmosféru vládnucu počas zimných dní. Môžu sa o to postarať škoricové tyčinky, či vanilkové tyčinky. Zjednodušiť si to však môžete aj prostredníctvom vonných sviečok.

zimné dekorácie

Pohrajte sa so vzormi

Zima nie je vždy len biela. Skúste pridať červenú, pohrať sa so vzormi, prispieť zaujímavým károm, a žiadna nuda vás pri týchto možnostiach nečaká.

zimné dekorácie

Využite staré svetre

Vďaka nim môžu byť vaše zimné dekorácie obohatené o vlastnú tvorbu. Staré svetre môžete využiť napríklad na výrobu obliečky na vankúš.


zimné dekorácie

Zaujímavou možnosťou je aj vytvorenie váz alebo svietnikov. Jednoducho ich obaľte do hrejivého svetra, ktorý ste dlho nenosili, a krásny zimný doplnok je tu!

zimné dekorácie

Háčkované doplnky

Medzi ďalšie dekorácie, ktoré vám pripomenú snehový čas vonku, sú háčkované ozdoby. Môžete si vytvoriť hviezdice alebo snehové vločky a zavesiť ich na kúsok zelenej vetvičky.

zimné dekorácie


Drevené tabuľky s textom

Patríte k tým, ktorí sa radi orientujú na detail a svojimi doplnkami chcú niečo povedať? Privítajte svoju návštevu aj seba drevenou tabuľkou s trefným zimným textom.

zimné dekorácie

Nezabudnite na snehuliakov

Môžete ich vytvoriť z juty alebo vlastnou zaujímavou technikou, prípadne si posvieťte na zimné dekorácie v podobe týchto maličkostí v obchode.

zimné dekorácie

Už viete, ktoré zimné doplnky sa budú u vás doma vynímať?


Obrázky: Pinterest.com