18 inšpirácií pre luxusné kúpeľne

luxusné kúpeľne
shutterstock

Pohodlne sa usaďte, ukážeme vám tie najkrajšie inšpirácie pre luxusné kúpeľne.

luxusné kúpeľne

Vysoký strop a majestátny luster

Predstavte si vo svojej kúpeľni kúsok parížskej éry a všetko vsaďte na vysoký strop a pozlátený luster. Tejto kombinácii k luxusu už nič viac nechýba.

luxusné kúpeľne

Vintage a kvety

Nemôžu bez seba existovať. Vintage štýl a kvety sú dokonalou súhrou pre vysnívanú kúpeľňu, ktorá bude okrem luxusu evokovať dnešný moderný dizajn.

luxusné kúpeľne

Doplnky

Luxusné kúpeľne milujú doplnky. A niekedy ich môže luxusnými spraviť aj maličkosť, akou je napríklad kožušina pred vaňou.

luxusné kúpeľne

Elegantne môže vyzerať aj samotná vaňa. Stačí, ak si dáte záležať na jej dizajne, farbe, materiáli alebo na nohách, na ktorých bude stáť.

luxusné kúpeľne

Nadčasový materiál

Luxusnú atmosféru kúpeľne docielite tým správnym materiálom. Zvážte možnosť výberu chrómových svietidiel a mramoru. Zaručia elegantný akcent, a plusom navyše je, že vydržia dlhšie, než by ste čakali.

luxusné kúpeľne

Okrem nich to môže byť aj sklo. Vytvorí nielen dojem bohatstva, ale postará sa aj o to, aby vašej kúpeľni nikdy nechýbalo svetlo. Kombinujte ho teda s veľkými oknami a investujte aj do zrkadiel.

luxusné kúpeľne

Inšpirovaný minimalizmom

Ako vyzerajú luxusné kúpeľne bez zbytočností? Minimalisticky. Pri výbere tejto kúpeľne dbajte na jednoduché siluety umývadla či vane, materiály ako drevo a betón. Šmrnc dodáte priemyselným svietidlom a vhodne zvolenou farbou kúpeľne.

luxusné kúpeľne

Osudový mramor

Symbolizuje sofistikovanosť, bohatosť a luxus. Mramor je osudový materiál kúpeľní. Vďaka nemu vyzerajú veľkolepo a ľahko. V kombinácii s bielou farbou, vysokými stropmi a veľkými oknami vo vás vytvoria nezabudnuteľný dojem.

luxusné kúpeľne

Vyberte si vzor

Kombinácia štýlových vzorovaných dlaždíc s klasickými luxusnými prvkami je skvelou voľbou pre návrh jedinečnej a luxusnej kúpeľne.

luxusné kúpeľne

Umývadlo navyše

Praktické a zároveň luxusné umývadlá pripomínajúce hotelové apartmány sú dôstojným doplnkom každej kúpeľne, ktorej ide o čosi viac. Pridajte umývadlo číslo dva a budete sa cítiť ako v špičkovom hoteli.

luxusné kúpeľne

Skúsiť to môžete aj s dvojitým sprchovacím kútom, ktorý luxusne nielen vyzerá, ale vďaka nemu sa tak budete dokonca aj cítiť.

luxusné kúpeľne

Rustikálne a moderne zároveň

Aj tieto dva smery a ich kombinácia môžu z kúpeľne vytvoriť luxusný priestor. Skombinujte drevo, keramiku, krémové farby a pridajte nadčasovú stojacu vaňu. Aj vy vzdycháte?

luxusné kúpeľne

Drevo v hlavnej úlohe

Drevo prinesie do kúpeľne kúsok prírody, zabezpečí priaznivú klímu a má antibakteriálne účinky. Dubom môžete obložiť napríklad umývadlá a ihneď zmeníte celý charakter kúpeľne, ktorý z nej vyčarí doslova teplé miesto.

luxusné kúpeľne

Obľúbená je aj borovica, ktorú môžete použiť na stropy kúpeľne.

luxusné kúpeľne

Luxusné kúpele

Ak máte priestranný dom, ktorý vám umožňuje pohrať sa s kúpeľňou väčších rozmerov, skúste ju vytvoriť v kúpeľnom štýle a o luxus máte postarané.

luxusné kúpeľne

Sústreďte sa na jeden prvok

Pri menšom rozpočte je občas ťažšie uvažovať o luxusne vyzerajúcej kúpeľni. Tú však môžete ľahko mať aj napriek nízkym finančným možnostiam.

luxusné kúpeľne

Sústreďte sa na jeden prvok v kúpeľni, ktorý bude vyzerať luxusne. Môže to byť napríklad umývadlo v kombinácii s toaletným stolíkom.

luxusné kúpeľne

Luxusné kúpeľne v skratke

Pozreli ste si najkrajšie inšpirácie na luxusné kúpeľne. Prejdite si spolu s nami menšie zhrnutie, ako docieliť tento dizajn aj u vás doma.

  • Vyberte si konkrétny štýl, v ktorom sa bude vaša kúpeľňa niesť. Industriál, vintage štýl, či minimalizmus? V každom z nich môžete experimentovať a zamerať sa na konkrétny prvok, ktorý z vašej kúpeľne vytvorí luxus
  • Top materiálom je mramor, nič však nepokazíte ani drevom. Umývadlá, svietidlá a vaňu dopĺňajú chróm alebo kovové prvky
  • Zamerajte sa na doplnky v podobe textílií, ale aj hlavného vybavenia kúpeľne, akou je napríklad vaňa, umývadlo alebo sprchovací kút.

Obrázky: Pinterest.com

Moderné kúpeľne: Tieto inšpirácie si zamilujete!

moderné kúpeľne

Tento článok prináša inšpirácie pre všetkých, ktorým sa páčia moderné kúpeľne. Skôr ako sa pustíte do zariaďovania či kompletnej renovácie tej svojej, zvážte koľko času v nej budete tráviť a najmä, ako sa v nej chcete cítiť. Samozrejme veľa ovplyvňuje aj jej dispozícia, svetelné podmienky a rozloha miestnosti.

Áno, kúpeľňa je predovšetkým funkčné miesto, ale to neznamená, že nemôže byť zároveň štýlová a plná dizajnových vychytávok. Pozrite 11 inšpirácií, zohľadňujúcich kúpeľňové trendy, ktoré v roku 2019 majú svoje miesto.

Sledujte nás na INSTAGRAME pre viac inšpirácií z interiérového dizajnu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on