18 inšpirácií pre luxusné kúpeľne

luxusné kúpeľne
18 inšpirácií pre luxusné kúpeľne
5 1 hodnotení

Pohodlne sa usaďte, ukážeme vám tie najkrajšie inšpirácie pre luxusné kúpeľne.

luxusné kúpeľne

Vysoký strop a majestátny luster

Predstavte si vo svojej kúpeľni kúsok parížskej éry a všetko vsaďte na vysoký strop a pozlátený luster. Tejto kombinácii k luxusu už nič viac nechýba.

luxusné kúpeľne

Vintage a kvety

Nemôžu bez seba existovať. Vintage štýl a kvety sú dokonalou súhrou pre vysnívanú kúpeľňu, ktorá bude okrem luxusu evokovať dnešný moderný dizajn.

luxusné kúpeľne

Doplnky

Luxusné kúpeľne milujú doplnky. A niekedy ich môže luxusnými spraviť aj maličkosť, akou je napríklad kožušina pred vaňou.

luxusné kúpeľne

Elegantne môže vyzerať aj samotná vaňa. Stačí, ak si dáte záležať na jej dizajne, farbe, materiáli alebo na nohách, na ktorých bude stáť.

luxusné kúpeľne

Nadčasový materiál

Luxusnú atmosféru kúpeľne docielite tým správnym materiálom. Zvážte možnosť výberu chrómových svietidiel a mramoru. Zaručia elegantný akcent, a plusom navyše je, že vydržia dlhšie, než by ste čakali.

luxusné kúpeľne

Okrem nich to môže byť aj sklo. Vytvorí nielen dojem bohatstva, ale postará sa aj o to, aby vašej kúpeľni nikdy nechýbalo svetlo. Kombinujte ho teda s veľkými oknami a investujte aj do zrkadiel.

luxusné kúpeľne

Inšpirovaný minimalizmom

Ako vyzerajú luxusné kúpeľne bez zbytočností? Minimalisticky. Pri výbere tejto kúpeľne dbajte na jednoduché siluety umývadla či vane, materiály ako drevo a betón. Šmrnc dodáte priemyselným svietidlom a vhodne zvolenou farbou kúpeľne.

luxusné kúpeľne

Osudový mramor

Symbolizuje sofistikovanosť, bohatosť a luxus. Mramor je osudový materiál kúpeľní. Vďaka nemu vyzerajú veľkolepo a ľahko. V kombinácii s bielou farbou, vysokými stropmi a veľkými oknami vo vás vytvoria nezabudnuteľný dojem.

luxusné kúpeľne

Vyberte si vzor

Kombinácia štýlových vzorovaných dlaždíc s klasickými luxusnými prvkami je skvelou voľbou pre návrh jedinečnej a luxusnej kúpeľne.

luxusné kúpeľne

Umývadlo navyše

Praktické a zároveň luxusné umývadlá pripomínajúce hotelové apartmány sú dôstojným doplnkom každej kúpeľne, ktorej ide o čosi viac. Pridajte umývadlo číslo dva a budete sa cítiť ako v špičkovom hoteli.

luxusné kúpeľne

Skúsiť to môžete aj s dvojitým sprchovacím kútom, ktorý luxusne nielen vyzerá, ale vďaka nemu sa tak budete dokonca aj cítiť.

luxusné kúpeľne

Rustikálne a moderne zároveň

Aj tieto dva smery a ich kombinácia môžu z kúpeľne vytvoriť luxusný priestor. Skombinujte drevo, keramiku, krémové farby a pridajte nadčasovú stojacu vaňu. Aj vy vzdycháte?

luxusné kúpeľne

Drevo v hlavnej úlohe

Drevo prinesie do kúpeľne kúsok prírody, zabezpečí priaznivú klímu a má antibakteriálne účinky. Dubom môžete obložiť napríklad umývadlá a ihneď zmeníte celý charakter kúpeľne, ktorý z nej vyčarí doslova teplé miesto.

luxusné kúpeľne

Obľúbená je aj borovica, ktorú môžete použiť na stropy kúpeľne.

luxusné kúpeľne

Luxusné kúpele

Ak máte priestranný dom, ktorý vám umožňuje pohrať sa s kúpeľňou väčších rozmerov, skúste ju vytvoriť v kúpeľnom štýle a o luxus máte postarané.

luxusné kúpeľne

Sústreďte sa na jeden prvok

Pri menšom rozpočte je občas ťažšie uvažovať o luxusne vyzerajúcej kúpeľni. Tú však môžete ľahko mať aj napriek nízkym finančným možnostiam.

luxusné kúpeľne

Sústreďte sa na jeden prvok v kúpeľni, ktorý bude vyzerať luxusne. Môže to byť napríklad umývadlo v kombinácii s toaletným stolíkom.

luxusné kúpeľne

Luxusné kúpeľne v skratke

Pozreli ste si najkrajšie inšpirácie na luxusné kúpeľne. Prejdite si spolu s nami menšie zhrnutie, ako docieliť tento dizajn aj u vás doma.

  • Vyberte si konkrétny štýl, v ktorom sa bude vaša kúpeľňa niesť. Industriál, vintage štýl, či minimalizmus? V každom z nich môžete experimentovať a zamerať sa na konkrétny prvok, ktorý z vašej kúpeľne vytvorí luxus
  • Top materiálom je mramor, nič však nepokazíte ani drevom. Umývadlá, svietidlá a vaňu dopĺňajú chróm alebo kovové prvky
  • Zamerajte sa na doplnky v podobe textílií, ale aj hlavného vybavenia kúpeľne, akou je napríklad vaňa, umývadlo alebo sprchovací kút.

Obrázky: Pinterest.com

Ktoré doplnky do kúpeľne vám nesmú chýbať?

Ktoré doplnky do kúpeľne vám nesmú chýbať?
5 4 hodnotení

Ak by sme hľadali miestnosť v byte, ktorá prešla v posledných rokoch najväčším prerodom, bola by to pravdepodobne kúpeľňa.

Z nudného priestoru vyhradeného len pre každodennú hygienu sa zrazu stala oáza relaxu a pohody odrážajúca osobnosť a životný štýl majiteľa bytu. Nevyhnutnou súčasťou takto dimenzovaného priestoru sú okrem obkladačiek a strohej sanity aj praktické a vkusné drobnosti.

Práve doplnky do kúpeľne sú prvkami, ktoré dotvárajú interiér nielen po dizajnovej, ale aj po úžitkovej stránke. Do modernej kúpeľne vnášajú pohodlie a estetiku. Zariaďte si aj vy kúpeľňu, ktorá bude dýchať relaxom.

Hladkajúce koberčeky

Kúpeľňa predstavuje priestor, v ktorom sa najčastejšie pohybujeme bosí.

kupelna02kupelna01Dopad nahých, prípadne i mokrých chodidiel na studenú podlahu však býva veľmi nepríjemný. Základom pohodlia je preto príjemný koberček. Môžete staviť na mäkučké podložky alebo na moderné masážne koberčeky stimulujúce prekrvenie chodidiel. Použitím koberca dosiahnete nielen pohodlie, ale aj optické oteplenie a zútulnenie priestoru.

Štýlový úložný priestor

Dostatok políc, regálov a skriniek je nespornou nevyhnutnosťou praktického pohodlia v kúpeľni. Ak však pri ich výbere stavíte aj na štýlový dizajn, splní zariadenie aj úlohu vkusného doplnku dotvárajúceho priestor. Pri troche šťastia bude i obyčajný toaletný papier pôsobiť vo vašej kúpeľni ako kreatívny interiérový doplnok.

kupelna05kupelna04kupelna03Svietniky

Romantické svetlo sviečok je to najlepšie osvetlenie, ktoré môžete svojej kúpeľni dopriať.

kupelna07kupelna06Pri rannej hygiene ho pravdepodobne nevyužijete, ale  voňavý kúpeľ počas dlhých zimných večerov sa v blikotajúcom svetle ohňa zmení na skutočný relax. Vhodne zvolené svietniky navyše splnia účel interiérového doplnku aj v dennom svetle.

Dóza na mydielka

Pravdepodobne ste už pri svojom kúpeľňovom relaxe objavili čaro malých voňavých mydielok. Možno ste však pre ne dodnes nenašli štýlový spôsob uskladnenia.

kupelna08Aj tieto drobnosti môžu vašu kúpeľňu príjemne zútulniť, ak ich nasypete do priehľadnej sklenenej dózy. V podobných dózach však môžete štýlovo uskladniť aj kozmetické tampóny alebo inú drobnú kozmetiku.

Bežné doplnky do kúpeľne v modernom dizajne

Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne je podložka na mydlo, pohárik na zubné kefky, prípadne nádoba s pumpičkou na tekuté mydlo. Aj tieto praktické doplnky môžu pôsobiť vkusne a štýlovo. Postačí ak zvolíte rovnaké sady z porcelánu, dreva alebo doplnky s prvkami kovu a s kovovými odleskami.

kupelna10kupelna09Kôš na uteráky

Uteráky a osušky je potrebné mať vždy po ruke. Ich uskladnenie priamo v kúpeľni je z tohto hľadiska najvýhodnejšie. Oveľa štýlovejšie ako štandardné naskladanie uterákov na police pôsobí ich uskladnenie v prútených alebo drôtených košoch.

kupelna12kupelna11[su_note note_color=“#eef0f2″ radius=“0″]Náš tip: Uteráky namiesto skladania rolujte. Zrolované pôsobia esteticky príťažlivejšie a mäkšie.[/su_note]

Špeciálne vychytávky

Ak chcete svoj kúpeľňový relax dotiahnuť do skutočnej dokonalosti, možno vás oslovia niektoré doplnky do kúpeľne, ktoré nebývajú práve bežnou súčasťou interiéru.

Čo by ste povedali na kúpeľ s pohárikom obľúbeného vínka? Alebo si budete k najbližším narodeninám priať radšej mäkučký vankúšik do vane? S týmito vychytávkami povýšite svoju kúpeľňu na skutočnú oázu relaxu a pokoja.

kupelna15kupelna14kupelna13