Vyskúšajte 5 tipov, aby váš interiér vyzeral luxusne

Ak už dlhšie snívate o domove, ktorý by bol ako vystrihnutý z časopisov o trendy bývaní, nastal najvyšší čas premeniť túžby na skutočnosť.

V prvom kroku si vstúpte do svedomia a zbavte sa všetkých už nepotrebných bytových doplnkov, zbytočných drobností či dekorácií na stenách. Totižto, na začiatok potrebujete uvoľniť priestor a docieliť jeho maximálne presvetlenie.

Následne vyskúšajte pár efektných úprav a privítajte nové, ktoré priestor ovládnu s nádychom luxusu, a honosnej atmosféry.

Po uprataní a vytriedení zistíte, koľko metrov štvorcových získate, a to nielen pocitovo. Prekvapíte sami seba aj okolie, ktoré po realizácii úprav nebude šetriť chválami na vaše staronové bývanie. Samozrejme budete potrebovať aj rozpočet, ale s rozumom a analýzou tovaru a možností na trhu, vám aj ostane.

1. Zaujmite na prvý pohľad

ea193595c31f3f5b665a324bbe6358aab3c1b385ed2fd1339c07e8b15de4c28dbd8c830a5027918c8f3272964725ce19efeab72646630f97fa464f7860492400Upratali a zbavili ste sa vysokého nábytku a obrázkov po stenách?

Výborne, teraz je rad na výber maxi obrazu, ktorý zavesíte na viditeľné miesto. Jeho motív by mal farebne aj tematicky ladiť so zvyškom interiéru.

Trúfnite si na abstraktné umenie aj výrazné farby. Potrebujete zaujať a veľký obraz alebo grafika túto úlohu rozhodne splní. Predsa len už samotná veľkosť predurčuje jeho cenu na vyššiu ako štandard. Priestoru dodá veľkosť a vám sebavedomie.

Avšak pozor. Jeden a dosť.

2. Koža nikdy nesklame

503a6ab6ea3a81e93eee34b05ed197a54ab7d33f9f4f99410f99d37b1251fbc34c1e32409fc1dd1d5edd5316485ab1eeStavte na kvalitné a drahé materiály, medzi ktoré koža rozhodne patrí. Luxusná sedacia súprava z pravej kože alebo aj koženky, ak originál presiahne váš rozpočet, výborne zapadne do skladačky predstavy o veľkolepom bývaní. Stavte na istotu a vo vzorkovníku pozerajte na tóny hnedej a béžovej.

Ak vám farebnosť interiéru dovolí experimentovať, odvážte sa aj pre žltú, oceľovomodrú či burgundskú červenú. Umocnite jej luxusný nádych originálnymi vankúšmi alebo  kusom huňatej kože či jej imitácie. Vytvoríte si tak miesto, v ktorom si naplno oddýchnete, či vychutnáte pohár vína s partnerom.

3. Svetlo chutí leskom

1ce9a5b318ddef04b87c19df75ad7d57274277f938bee2c774fbe6b54e54c5936b6ce8fb8efa194f43f6cb7e50356519816bfe3138ec18431c6cf5b2aed2f350Spomeniete si na okázalú atmosféru Titanicu?

Krištáľové lustre, nádherne stolné lampy, svietniky navôkol. Ich žiarivý zlatý odlesk pripomína slnko a zlato, symboly moci a bohatstva. V tomto prípade platí pravidlo, že stačí jeden výrazný žiarivý a nápaditý kúsok.

Nepotrebujete sa v ňom utopiť.

Priestoru nádherne dodá dostatok svetelnosti všade, kde si želáte a svojim jagavým leskom poteší vaše oči po celý deň.

4. Zlato a mramor zaručeným triumfom

01e73e48a2da558d2725ee3ae3d8dfb6b318052fb34b082fc10faee69fddcbd04dae676e27d4a1c70f41bb675abfa192f53e5c3d1b480a53e7268c541448513bAbsolútne odlišné a pritom si rozumejú výborne. Oprava, priam luxusne.

A hoci dokážu v priestore fungovať samostatne, ich spojenie vždy víťazí. Akcent zlatej farby v chladnom materiáli rozpáli iskru prepychu a veľkoleposti. Ideálne v obývacej izbe alebo v kúpeľni. Samozrejme, ide o silné charaktery, preto je na mieste opatrnosť a precíznosť pri farebnom ladení, ktoré zjemní chladnosť, ktorou sa samostatne vyznačujú. Keďže ide o nadštandardné záležitosti, pohľadajte ich imitáciu alebo doplnky s dôrazom na detail.

Viete, ako sa s nimi budete cítiť?

Božsky. A pod vlastnou strechou.

5. Nádherný odraz lepši ako obraz

d59fea4c58107c2976371a7c344a4b4e4e277ef2b29e188df4d247e24206cb49dee88ff2c0d61653b4af06b9a6d895d456aaf261c66f4d3c68ad01f414d29344Vytvorte si vlastné kráľovstvo zrkadiel a staňte sa režisérom vlastného života. Dokonale sledujte jeho odraz vo veľkom.

Nadštandardné zrkadlo osadené do klasického zlatého rámu navyše výborne zväčší objem priestoru. Ak k nemu pridáte sklenené dvere v sprche, či konferenčný stolík z číreho skla, v spojení s lúčmi svetla vo vašom príbytku vznikne neopakovateľná atmosféra luxusu.

Inšpirovali sme vás?

Výborne.

Nezabúdajte však, že či už sa rozhodnete pre radikálnu zmenu alebo drobné úpravy, v prvom rade treba prevzdušniť priestor a skryť všetky zbytočné domáce čačky do tajných skrýš, kde ich objavíte vždy, keď na vás príde chuť spomínať.

Luxus je voľba charakteru. Ak si na ňu trúfate, rozhodnite sa rýchlo a konajte smelo. Spokojný pocit z nádherného bývania snov a obdiv známych bude vašou odmenou.

Obrázky: Pinterest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Aj malá zmena materiálu vie pretvoriť a zútulniť interiér

Kedy prišla chvíľa, keď si si povedala “takto sa chcem živiť” ?

Táto chvíľa, ak to môžem tak nazvať, išla so mnou odmala. Už ako dieťa ma bavilo stavať domčeky z lega a predstavovala som si ako by asi boli zariadené. Môžem povedať, že mám prácu snov, ktorú som si vysnívala už ako dieťa.

Čo ťa najviac ovplyvňuje v práci?

Najviac ma ovplyvňujú súčasné trendy a konkurencia, v tom dobrom. Predovšetkým dizajnéri z Ruska, ich prepracované interiéry, nové štýly a materiály, ktoré pomaly idú už aj k nám do Európy. Práve toto ma ženie dopredu, aby som na sebe pracovala a bola ešte lepšia v tom, čo robím.

Aká je prvá otázka, ktorú kladieš klientovi?

Pýtam sa akú má predstavu o navrhovanom priestore a aký štýl sa mu páči. Toto je asi najdôležitejšie pri návrhu interiéru – aby som sa mu vedela trafiť do vkusu a jeho predstáv o vysnívanom bývaní.

Mám radšej, keď klient povie iba svoju predstavu alebo malé detaily a všetko ostatné nechá na mňa. Môžem sa tak nechať unášať fantáziou a navrhnúť priestor ako najlepšie viem. Nemusím sa pridržiavať niečoho, čo mi klient striktne zadal.

Čo považuješ za najväčšiu výzvu pri navrhovaní interiéru?

Najväčšou výzvou je pre mňa rustikálny a historický interiér, zložité členité nábytky a prepracované detaily v interiéri, ktoré sú komplikované a náročné na modeláciu v programe. Takýto priestor sa veľmi líši od tých klasických moderných interiérov.

Preferuješ, keď je klient viac angažovaný, alebo skôr keď ti nechá voľnú ruku?

Mám radšej, keď klient povie iba svoju predstavu alebo malé detaily a všetko ostatné nechá na mňa. Môžem sa tak nechať unášať fantáziou a navrhnúť priestor ako najlepšie viem. Nemusím sa pridržiavať niečoho, čo mi klient striktne zadal.

Kde nachádzaš inšpirácie?

Dnes máme k dispozícii sociálne siete, mnoho stránok či aplikácií, ktoré nám umožňujú inšpirovať sa. Ako som už spomínala, ruskí dizajnéri sú mojou srdcovkou. Keď budem vytvárať interiéry ako oni, budem veľmi spokojná so svojou prácou. Hlavne klienti sa však musia stotožniť s dizajnom, ktorý postupne prichádza aj na Slovensko.

Ruská spoločnosť Antonovich Design má dlhoročné skúsenosti s tvorbou interiérov elitných domov, bytov, kancelárií a hotelov. Luxus a pohodlie spája so silnou osobnosťou, ktorá je najcennejším prvkom v interiéri.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ДИЗАЙН ИНТЕРЬЕРА (@antonovich.design.official) on

Ktorý svoj projekt považuješ za vydarený a si naň špeciálne pyšná?

Toto je ťažká otázka. Každý jeden projekt, nad ktorým strávim dlhé hodiny a týždne, má u mňa špeciálne miesto. Na každý jeden som špeciálne hrdá, lebo ma posunul o kúsok vpred. Či už to bola zrubová chalupa s veľkou kachľovou pecou alebo moderná kuchyňa zladená s obývačkou v goralskom štýle, či môj obľúbený štýl Glamour.

Ako samú seba zlepšuješ a posúvaš ďalej?

Vpred ma posúva každý nový projekt, pretože v každom sa objaví niečo čo si vyžaduje špeciálny prístup a musím sa s tým popasovať. Je pre mňa novou skúsenosťou a hlavne výzvou. Nie všetko je na prvý pohľad také jednoduché ako sa to môže zdať a nie, nerobí to za mňa všetko počítač! 😊 (smiech)

Ktorý dizajnér je pre teba inšpiráciou / vzorom?

Nikdy som nemala konkrétny jeden dizajnérsky vzor, skôr sú mi vzorom dizajnéri či osobnosti, ktoré dokázali v danú chvíľu niečo nové vymyslieť, navrhnúť a posunúť tak dizajn na inú úroveň.

Viac inšpirácií nájdete denne na našom INSTAGRAME

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on

Aká je tvoja obľúbená forma prokrastinácie?

Odmalička som bola vedená k zodpovednosti a samostatnosti. Tieto vlastnosti som si počas školy ešte viac osvojila a preniesla aj do pracovného života. Nerada riešim veci na poslednú chvíľu, pod tlakom a narýchlo. Neraz je veľmi ťažké sa tomu vyhnúť, hlavne keď mám veľa projektov a neplánovane sa predlžuje ich ukončenie. Preto si priebežne vypracúvam časový harmonogram s úlohami, ktorý sa snažím dodržiavať.

Čo raz viac sa do popredia tlačí Glamour štýl, čo je presne moja šálka kávy. Ide o štýl, v ktorom sa používajú rôzne farebné kombinácie so zlatými či striebornými prvkami, krásne lustre, zaujímavé kusy nábytku...skrátka štýl, ktorý ma chytá za srdce.

Farba, materiál, vzor, štýl – aké sú tvoje najobľúbenejšie?

Milujem farby. Každý rok sú trendové iné farby či vzory, ktoré sa snažím aplikovať aj vo svojich návrhoch. Stačí ich použiť iba na doplnkoch a interiér má hneď iný nádych a vzhľad. Mnoho klientov sa farieb alebo rozličných vzorov bojí, čo je škoda. Samozrejme netreba to preháňať, ale aj malá zmena materiálu vie pretvoriť a zútulniť interiér.

Čo raz viac sa do popredia tlačí Glamour štýl, čo je presne moja šálka kávy. Ide o štýl, v ktorom sa používajú rôzne farebné kombinácie so zlatými či striebornými prvkami, krásne lustre, zaujímavé kusy nábytku…skrátka štýl, ktorý ma chytá za srdce.

Na čom práve teraz pracuješ?

Momentálne navrhujem luxusný butik Podobne ako v každom projekte, aj v tomto mám problém, ktorý treba vyriešiť. Nakoľko ide o menší priestor bude veľmi dôležité zvládnuť dispozičné riešenie, tak aby mohol klient využiť ponúknutý priestor na maximum.

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa spokojných klientov!

V ďalšom článku pre vás Ľudka Lešánek z LL design vyberie 4 svoje srdcovky a 4 súčasné trendy. Nenechajte si ich ujsť!