Dizajnérky z Live In: Milujeme drevo a prírodné materiály, v návrhoch ich používame často

LiveIn

Kedy ste si povedali “takto sa chcem živiť”?

Ivana︱U mňa to bolo počas základnej školy. Naši vtedy stavali dom a ja som sa vyžívala vo vyberaní nábytku, kombinovaní farieb. Vtedy som ale nevedela, že táto profesia existuje. Bol to iba akýsi sen. Až počas strednej školy som tento svoj sen začala brať vážne a hľadala som informácie o možnostiach štúdia. Simonku zase lákalo umenie a bavila technika, takže štúdium architektúry a dizajnu na STU bolo jasnou voľbou.

Čo vás najviac ovplyvňuje v práci?

Simona︱Samozrejme trendy, ale skôr tie dlhodobé. Snažíme sa do interiérov prenášať nadčasovosť. Potom je to príroda, v ktorej hľadáme inšpiráciu. Milujeme drevo a prírodné materiály, ktoré sa snažíme používať v návrhoch vo veľkej miere. A v neposlednom rade vkus a požiadavky klienta.

Aká je prvá otázka, ktorú kladiete klientovi?

Ivana︱Zaujíma nás hlavne to, aký štýl interiéru sa mu najviac páči, čo preferuje, ale dôležitý je tiež klientov rozpočet. Od neho sa častokrát odvíja celkový návrh.

Nie je dobrý ani jeden extrém. Keď klient presne nalinkuje vybrané druhy nábytku a potom od nás chce, aby sme to celkovo zladili – čo sa častokrát nedá a musíme vysvetlovať, že takto to nepôjde.

Čo považujete za najväčšiu výzvu pri navrhovaní interiéru?

Simona︱Doposiaľ, bol pre nás najväčšiou výzvou, návrh jednej kaviarne v Trnave. Vlastne ani nie návrh, ako jeho realizácia. Tú sme museli stihnúť v priebehu jedného týždňa, kedy majitelia kaviareň zatvorili a my sme museli v tom čase stihnúť kompletnú rekonštrukciu priestorov. Bolo veľmi náročné zorganizovať všetky práce, dodanie materiálu a nábytku na daný dátum. O to krajší bol ten pocit zadosťučinenia, keď všetko dobre dopadlo.

Preferujete, keď je klient viac angažovaný, alebo skôr keď vám nechá voľnú ruku?

Ivana︱Záleží na tom, ako veľmi sa klient snaží zasahovať do návrhu. Nie je dobrý ani jeden extrém. Keď klient presne nalinkuje vybrané druhy nábytku a potom od nás chce, aby sme to celkovo zladili – čo sa častokrát nedá a musíme vysvetlovať, že takto to nepôjde.

Naopak, tiež nie je pre nás jednoduché vyhovieť klientovi, ktorý nemá absolútne žiadnu predstavu, povie, že to necháva na nás a my potom nevieme čo vlastne chce. 😊

Simona︱Vždy sme ale dotiahli svoje návrhy k maximálnej spokojnosti klienta. Možno aj preto, že máme poväčšine naozaj milých klientov.

Kde nachádzate inšpirácie?

Simona︱Hlavne v prírode. Príroda nám ponúka toľko rôznych kombinácií farieb, materiálov…Potom sú to rôzne odborné časopisy o bývaní, dizajne a architektúre, kde okrem inšpirácie hľadáme aj technické informácie, novinky a trendy.

Viac inšpirácií nájdete denne na našom INSTAGRAME

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on

Ktorý svoj projekt považujete za vydarený a ste naň špeciálne pyšné?

Ivana︱Asi obe sme pyšné na svoje bývanie. Sima ide navyše stavať rodinný dom, tak si myslím, že svoju pýchu pretransformuje tam. 😊

Ako samú seba zlepšujete a posúvate ďalej?

Simona︱Mám pocit, že samotná práca nás posúva ďalej. Návrh od návrhu, skúsenosť od skúsenosti. Rastieme spolu s našou firmou. Ale potom sú to aj všelijaké články, časopisy, blogy. Myslím si, že aj naši dodávatelia, ktorí nám každú chvíľu predstavujú niečo nové.

Ktorý dizajnér je pre vás inšpiráciou / vzorom?

Ivana︱Neviem, či máme konkrétneho dizajnéra, skôr je to škandinávsky dizajn všeobecne. Značky ako HAY.dk alebo MUUTO.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Muuto (@muutodesign) on

Častokrát skončíme pri počítačoch aj do neskorej noci, lebo proste pri deťoch sa inokedy nedá. Sú momentálne na prvom mieste. Ale máme jedno veľké šťastie, že je pre nás naša práca formou oddychu, spôsobom, ako vypnúť a utiecť od mamičkovských povinností.

Aká je vaša obľúbená forma prokrastinácie?

Simona︱Myslím, že je to pri oboch jasné! 😊(smiech) Najväčším žrútom nášho času a energie sú naše deti. Pracovať popri deťoch nie je jednoduché. Ani psychicky, ani fyzicky. Častokrát skončíme pri počítačoch aj do neskorej noci, lebo proste pri deťoch sa inokedy nedá. Sú momentálne na prvom mieste. Ale máme jedno veľké šťastie, že je pre nás naša práca formou oddychu, spôsobom, ako vypnúť a utiecť od mamičkovských povinností.

Farba, materiál, vzor, štýl – aké sú vaše najobľúbenejšie?

Ivana︱Farby používame väčšinou iba sivú a bielu. Pestré farby tiež nájdete v našich návrhoch, ale skôr ako doplnkové farby. Potom je to jednoznačne drevo a konkrétne najviac dub. Zo vzorov sa nám páčia jednoduché geometrické a štýlovo inklinujeme ku škandinávskemu dizajnu.

Na čom práve teraz pracujete?

Simona︱Máme rozbehnutých viacero projektov návrhov bytových interiérov. Dva väčšie projekty a zopár menších. Mňa v súkromnom živote čaká stavba rodinného domu. Teším sa, že sa tam konečne budem realizovať naplno 😊

Ďakujeme za rozhovor a držíme vám palce v ďalších projektoch!

V ďalšom článku pre vás šikovné interiérové dizajnérky z LIVE IN vyberú svoje srdcovky a súčasné trendy. Nenechajte si ich ujsť!

Moderné spálne: Nápady ako si súčasne zariadiť interiér spálne

moderné spálne

Pôsobivý dizajn a moderné spálne patria k sebe. Interiér spálne by mal byť nielen elegantný a súčasný, ale mal by aj podporiť to, ako sa v ňom chceme cítiť. Každý túži po odpočinku, načerpaní energie a sofistikovaná jednoduchosť modernej spálne tento pocit dokáže vyvolať.

Viac inšpirácií nájdete denne na našom INSTAGRAME

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on

Inšpirácie na moderné spálne

Pre všetkých, ktorí majú fyzicky náročnú alebo inak stresujúcu prácu, je spálňa azda najdôležitejšou miestnosťou v dome. Niet sa čo čudovať, ak jej teda chceme vdýchnuť modernú, nadčasovú estetiku.

Ako si vytvoriť ideálny priestor na načerpanie energie? Veríme, že náš výber 11 moderných spální vám pomôže nájsť odpoveď a dodá vám poriadnu dávku inšpirácie.

Viac inšpirácií nájdete denne na našom INSTAGRAME

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on