Poistenie domácnosti a majetku od innogy vám pomôže aj so zabuchnutými dverami či prasknutým kohútikom

pexels.com

Kúpa vlastnej nehnuteľnosti je pre mnohých životnou investíciou, preto jej poriadne zabezpečenie netreba podceniť. Innogy ponúka Poistenie domácnosti a majetku, ktoré pokrývajú rozmanité situácie. Správnym výberom dokážete zabezpečiť ochranu voči prírodným živlom i iným nepríjemným udalostiam.

Prírodné živly, krádež bicykla i náklady na ošetrenie psa: aj to je poistenie domácnosti

Poistenie domácnosti Domáce pohodlie pomáha efektívne predchádzať rôznym stratám na vybavení domácnosti. Vybrať si môžete podľa potrieb jeden z troch balíčkov poistenia MINI, KLASIK alebo MAXI. Poistné limity sa pohybujú v rozpätí od 15 000 € – 30 000 €, v závislosti od zvoleného krytia. 

Požiare, povodne, výbuchy, pády stromov a ďalšie prírodné živly, rovnako ako aj všetky vodovodné škody sú súčasťou už základného balíka MINI. Ak teda vzniknú v ich dôsledku škody súvisiace s poškodením vybavenia interiéru, môžete si dať náklady na ich odstránenie pohodlne preplatiť.

Oplatí sa však zvoliť si balík KLASIK s rozšíreným krytím, či najkomplexnejší variant – balík MAXI. Výhodné mesačné poistné pre dom či byt, v tomto prípade už zahŕňa napríklad vandalizmus, krádež bicykla, skrat elektromotora či poistenia občianskej zodpovednosti. 

Balík MAXI myslí aj na osobité situácie, kedy je možné si nechať preplatiť poškodenia náhrobkov a cintorínových pomníkov, škody spôsobené z odpadového a kanalizačného potrubia či náklady na ošetrenie domáceho miláčika.

Navyše, vďaka ponuke ŽOLÍK vám v rámci tohto balíka innogy dorovná tiež doplnkové poistenie z konkurenčnej ponuky. Získate tak trvalo najširšie poistné krytie všetkých rizík, nielen tých aktuálnych. Žolík zahŕňa totiž všetky riziká, ktoré sú teraz alebo budú v budúcnosti ponúkané na trhu. 
[adinserter block=”61″]

pexels.com

Ochranu nehnuteľností netreba podceňovať

Počasie aj počas tohto leta opäť vyčíňalo. Dnes už s istotou nemožno vylúčiť, že sa ničivé povodne, prívalové dažde, víchrice a podobné katastrofy neprihodia aj nám.

Innogy práve na tieto prípady myslí. Majetkové poistenie Domáce krytie sa zameriava na riziká súvisiace s nečakaným poškodením budov spojených so zemou pevným základom. Čím je vyššie riziko, že sa v lokalite, kde bývate prihlásia o slovo prírodné živly, tým dôležitejšie je nepodceniť poistenie svojho domu. 

Toto poistenie majetku zahŕňa väčšinu už vyššie spomenutých situácií, pričom na výber je opäť jeden z troch balíčkov poistenia MINI, KLASIK alebo MAXI. Krytie nehnuteľností si v závislosti od vybraného balíčka možno zvoliť v rozpätí od 85 000 € – 200 000 € pre dom, 85 000 € – 120 000 € pre byt. 

Domáce krytie sa vzťahuje tak na trvalo obývané budovy, ako aj rekreačné budovy (chaty, chalupy a vedľajšie stavby). V balíkoch KLASIK a MAXI je zahrnuté aj poistenie za škodu alebo zranenie, ktoré boli nechtiac spôsobené v dôsledku udalosti vo vlastnej nehnuteľnosti.

Poistenia domácnosti v innogy dopĺňajú dôležité Asistenčné poistenia

Bezplatná oprava do 3 hodín a odstránenie havárie až do výšky 150 eur

Upchatý odpad, presakujúce potrubie, unikajúci plyn či vyhorený istič. Tieto situácie sa objavujú takmer v každej domácnosti. Čo majú spoločné? Sú zväčša neočakávané, potrebujú rýchle riešenie a zvyčajne zásah profesionála. 

Asistenčné poistenie Innogy Domáce Zásahy sa zameriava práve na pomoc pri nečakanej a havarijnej situácii. V rámci neho máte garanciu odstránenia nedostatku do 180 minút od jeho nahlásenia a tiež bezplatné odstránenie havárie do výšky 150 € na jednu udalosť. Je príjemné vedieť, že čokoľvek sa udeje, tak inštalatér, elektrikár, plynár, kúrenár, sklenár či zámočník sú u vás do 3 hodín, však?

Predĺžte životnosť vašich spotrebičov a ušetrite

Pokazila sa vám práčka či žehlička pár dní po uplynutí zákonnej záručnej lehoty? Tento jav nie je vôbec ojedinelý. Často sa do opravy pokazeného spotrebiča už investovať neoplatí, no šikovný pomocník v domácnosti chýba. Neplánované nákupy novej techniky či komponentov tak môžu nečakane zaťažiť rodinný rozpočet. 

Nevešajte hlavu! Asistenčné poistenie Domáca Záruka Plus sa vzťahuje práve na spotrebiče vo vašej domácnosti. Získate bezplatnú opravu elektrospotrebičov po záruke až do 7 rokov od ich zakúpenia. Chladničku, mrazničku, elektrický sporák, práčku a iné spotrebiče si môžete dať bezplatne opraviť až do výšky 120 € a v prípade, ak oprava nie je možná, získate príspevok 100 € na nákup nového spotrebiča.

pexels.com

Kontaktujte nás prostredníctvom nášho kontaktného formulára a my sa vám ozveme čo najskôr.

Asistenčné služby pri chorobe a hospitalizácii

Zdravie je to najcennejšie, čo máme a innogy to vie. Domáce Zdravie je asistenčné poistenie, vďaka ktorému získate možnosť konzultácie zdravotných problémov s rodinným lekárom kedykoľvek a kdekoľvek. Lekár vám pri náhlom zhoršení zdravotného stavu vysvetlí odborné pojmy v lekárskej správe a výsledky vyšetrení. Hovoriť s ním pritom môžete z pohodlia domova, aj z dovolenky. 

V rámci tohto poistenia budete mať zabezpečenú hospitalizačnú asistenciu vo forme zabezpečenia nadštandardného ubytovania v zdravotníckom zariadení do 200 €, zabezpečenia dopravy do zdravotníckeho zariadenia do 100 € i dopravy do lekárne a z lekárne na nákup liekov. Poistenie zahŕňa aj ošetrovateľské služby do 500 € a finančnú kompenzáciu za pobyt v nemocnici do maximálnej výšky 200 €.

Poistenie domácnosti a majetku na jednom mieste

Komplexný balík starostlivosti o domácnosť môžete získať na jednom mieste. Innogy prináša nielen smart riešenia ako znížiť výdavky na energie v domácnosti ale tiež pomáha prostredníctvom majetkového a asistenčného poistenia chrániť váš majetok. Vo výsledku, vďaka komplexným službám od innogy dokážete zefektívniť nielen fungovanie domácnosti, ale zabezpečiť aj jej ochranu a šetriť pritom peniaze z rodinného rozpočtu. 
[adinserter block=”61″]

7 tipov, ako jednoducho a rýchlo ušetriť energie vo vašej domácnosti

šetrenie energie
pexels.com

Nebude to málo. A to nehovorím o nedoplatkoch, ktoré vás väčšinou na konci roka nepríjemne prekvapia.

Preháňate to doma so spotrebou energií? Viete, ktoré spotrebiče sú napríklad najväčším žrútom elektriny? Zistiť to môžete hneď teraz, vďaka inteligentnej kalkulačke od innogy. Otestujte bezplatne svoju domácnosť a začnite efektívne šetriť.

V tomto článku vám tiež ukážem niekoľko praktických tipov, ktoré vám pomôžu znížiť vaše náklady na energie, ale bez straty pohodlia. 

Šetrenie elektriny

Najväčšou položkou spomedzi energií v domácnostiach je hlavne elektrina. Jej spotreba závisí od našich návykov ale aj konkrétneho vybavenia. 

Podľa štatistík najviac elektriny spotrebuje elektronika, a to najmä v domácnostiach, v ktorých je televízor či počítač zapnutý nonstop, ako kulisa pri iných činnostiach. 

Veľkým požieračom elektriny je tiež chladnička s mrazničkou a osvetlenie. 

Zaujíma vás, kde presne má rezervy vaša domácnosť? Spoľahlivo si to môžete overiť vďaka bezplatnej službe innogy a inteligentnej kalkulačke.

Už viac ako 60-tisíc domácností vďaka unikátnej bezplatnej službe dokázalo jednoducho optimalizovať spotrebu energií a odľahčiť tak domáci rozpočet od zbytočných výdavkov. Pridajte sa k nim a spravte si unikátny test teraz.

Stačí vyplniť niekoľko vstupných údajov viažucich sa k vašej domácnosti a po ich vyhodnotení obdržíte v nasledujúcom kroku email s na mieru vytvoreným Energetickým plánom domácnosti. Ten obsahuje, v prehľadnom spracovaní, konkrétne návrhy riešení, ako znížiť spotrebu vody, elektriny a plynu. Šetriť tak môžete ihneď.

Viete, koľko môžete ušetriť Vy? Vypočítajte si to jednoducho v tejto online kalkulačke.

Ak by ste napr. vymenili klasickú 100 W žiarovku za úspornú žiarivku, za rok by ste ušetrili zhruba 10 EUR len na jednej žiarovke.

Teraz si spočítajte, koľko žiaroviek v byte alebo dome máte. A koľko môžete spolu ušetriť.

1. LED osvetlenie vám ušetrí až 80 % elektriny oproti klasickým žiarovkám

Väčšina domácností stále používa klasické žiarovky alebo halogénové žiarovky, ktoré bežne nájdete v tzv. bodovkách.

led žiarovky

Možno máte doma úsporné žiarivky. Tie však trpia rôznymi neduhmi ako je nepríjemné blikanie, alebo dlhšia doba rozsvietenia. Tento typ žiaroviek je už prežitý.

TIP

Najlepším riešením v dnešnej dobe sú totiž LED žiarovky, ktoré dokážu ušetriť oproti klasickým a halogénovým žiarovkám až 75-80 % energie.

Dnes cena LED žiaroviek klesla až tak výrazne, že ich nájdete takmer všade, od pouličného osvetlenia až po denné svietenie v autách.

Rozdiel v životnosti oproti halogénovým žiarovkám je pritom až  10 000 hodín. Zatiaľ, čo životnosť LED žiaroviek je od 15 tisíc do 30 tisíc hodín, halogénové žiarovky Vám vydržia svietiť nanajvýš 10 000 hodín. 

LED Žiarovky nájdete v rôznych prevedeniach a vo všetkých objímkach. Taktiež máte k dispozícii rôzne teplotné zafarbenia od príjemnej teplej až po studenú bielu, ktorá sa hodí najmä ako pracovné osvetlenie.
Poďme si ukázať na príklade, koľko môžete s LED žiarovkami ročne ušetriť.

Klasická žiarovkaLED žiarovka
Príkon60 W8 W
Cena spotrebovanej elektriny 0,009 €/hod.0,00012 €/hod.
Cena elektriny za rok 16,44 EURlen 2,93 EUR

2. Automatické senzory zapnú svetlo vtedy keď ho potrebujete 

Určite si spomínate na mnoho situácií, kedy necháte zapnuté svetlo v chodbe. V takomto prípade pomáhajú automatické senzory, ktoré reagujú na pohyb. Hodia sa práve na priestory ako sú chodby alebo kúpeľne, ktoré ostanú osvetlené len vtedy, keď to potrebujete.

3. Ideálne osvetlenie v exteriéri využíva solárnu energiu

Pri osvetlení vašej záhrady, vstupu do domu alebo balkóna sú najlepším riešením solárne lampy so senzorom pohybu. Vďaka výkonnej batérii a nízkonapäťovým LED žiarovkám fungujú bez problémov aj počas zimných mesiacoch. Jednoduché a výhodné riešenie.

Šetrenie vody

Voda je po elektrine ďalšou energiou, kde viete veľmi ľahko ušetriť nejaké tie eurá.

Štvorčlenná rodina minie za rok zhruba 200 000 litrov vody. Viete si to predstaviť? 

Je to zhruba 5 veľkých bazénov. 

Ako jednoducho a rýchlo ušetriť? 

4. Energetický plán domácnosti od innogy vám ponúkne hneď niekoľko tipov na vylepšenie domácnosti, ktoré sa dajú zrealizovať okamžite.

Vyššiu spotrebu vody môžete napríklad znížiť používaním úspornejších technologických riešení. Ušetríte tak od 29 % až do 44 % pitnej vody, rovnako aj energiu použitú na ohrev vody.

5. Úsporné perlátory znížia množstvo vody, ale zachovajú komfort

Vypínať kohútik pri činnostiach, kedy vodu nepotrebujete – to je jedna z najbežnejších rád, s ktorými sa stretnete pri šetrení vody. Napríklad, keď sa v sprche mydlíte alebo si umývate zuby.

Kto to však v praxi skutočne robí?

Omnoho komfortnejšie je, keď vodu vypínať nemusíte, len ju trochu “priškrtíte”. Efektívny šetrič vody je úsporny perlátor, ktorý funguje na princípe obmedzenia prietoku vody a primiešania vzduchu do prúdu vody. Toto riešenie šetrí vodu bez straty komfortu pri umývaní.

perlátor

Bežne sa používajú jednoduché perlátory, ktoré však majú úsporu cca 40 %, no v ponuke sú perlátory s úsporou vody až 85 percent a s funkciami, ako je dotykové zapínanie, vypínanie a časovanie. 

Výhoda perlátorov je, že sú veľmi lacné, pasujú na každú umývadlovú batériu a ich návratnosť sa počíta v týždňoch. 

6. Pákové a termostatické batérie ušetria až 40 % vody

Ak máte klasické kohútikové batérie, vymeňte ich za moderné pákové. Ušetríte až 40 percent vody. Termostatické batérie regulujú presnú teplotu vody a dokážu ušetriť ďalšie litre. 

Bežná sprcha minie 20 l za minútu. Bez toho, aby ste pocítili znížený komfort však môžete ušetriť až ďalších 70 %. 

Nová úsporná sprchová hlavica totiž obsahuje zmiešavače vzduchu, ktoré vodu naperlia a vytvoria tzv. dažďový efekt. 

Ak chcete znížiť spotrebu vody, nemusíte meniť sprchovú hlavicu. Stačí k nej pridať regulátor – obmedzovač prietoku vody, ktorý ľahko nainštalujete a ihneď šetríte financie. 

7. Umývačka riadu spotrebuje o štvrtinu menej vody ako ručné umývanie

Umývačka riadu je už dnes štandardným spotrebičom v domácnosti. A zaslúžene. Pri bežnom ručnom umývaní spotrebujete bežne nad 40 litrov vody. Umývačka si vystačí približne len s 10 litrami vody.

umývačka riadu

Šetrenie tepla

Väčšina tepla v byte alebo v dome uniká najmä cez obvodové múry, okná a vonkajšie dvere alebo strechy. Energiu však môžete šetriť aj bez veľkých stavebných zásahov. Na trhu existuje niekoľko šikovných nástrojov na šetrenie tepla, ktoré vám s úsporou pomôžu.

Bonusový tip: Zvýšte výkon vašich radiátorov bez ich výmeny

Úniku tepla radiátora môžete zamedziť použitím jednoduchej fólie, ktorú umiestníte na stenu za radiátor. Fólia teplo od radiátora odráža späť a efektívne zabraňuje jeho stratám. Treba však dbať na to, akú fóliu použijete, nakoľko väčšina z nich po približne 6 mesiacoch vplyvom tepla stráca svoje pôvodné vlastnosti.

Reflexná fólia s vlastnosťami z leteckého priemyslu zachováva dlhodobo svoje schopnosti.

Zvýšenie účinnosti vykurovania môže tiež zabezpečiť ventilátor na radiátor. Teplo z radiátora sa rýchlejšie dostane do miestnosti a rýchlejšie ju vykúri, je možné znížiť teplotu vody vo vykurovacom okruhu. Podľa použitej technológie je možné skrátiť vykúrenie miestnosti až 5-násobne. Termostat tak radiátor skôr vypne a vy tak ušetríte ďalšie peniaze. 

Ako jednoducho šetriť:

  • vymeňte klasické žiarovky za LED osvetlenie 
  • nainštalujte automatické senzory zapínania osvetlenia 
  • namontujte si úsporné perlátory na šetrenie vody 
  • klasické batérie vymeňte za pákové 
  • riad umývajte v umývačke 
  • zvýšte výkon radiátora použitím jednoduchej fólie 

Záver 

Dnes máte na výber z množstva užitočných pomocníkov, ktorí šetria energie a vašu peňaženku. Prvým krokom k šetreniu je bezplatná samodiagnostika cez kalkulačku innogy. Získate tak na mieru šité návrhy riešení pre vašu domácnosť v prehľadnom spracovaní, rovnako v prípade záujmu aj možnosť konzultácie s profesionálom. Bezplatne si môžete prejsť dostupné možnosti vylepšenia vašej domácnosti, tak aby ste mohli začať šetriť s minimálnymi vstupnými nákladmi.