Murované sprchové kúty: Pozrite si až 21 inšpirácií

Murované sprchové kúty
pexels.com

Murované sprchové kúty patria k alternatíve sprchového kútu s vaničkou alebo k vani. Sú praktickým riešením do malej, strednej či veľkej kúpeľne. Ich dizajn môže byť rôznorodý a ušitý priamo na mieru priestoru, ktorý máte k dispozícii. Líšia sa farebným prevedením, dizajnom a formátom obkladu či vyhotovením a vzhľadom príslušenstva (vodovodná batéria, sprchová hlavica, dvere sprchy či vzhľad závesov).

Murované sprchové kúty v domácej praxi

Steny murovaných sprchových kútov môžu byť tvorené z klasických tehál, pórobetónových či sklenených tvárnic. Výnimkou nie je ani sadrokartón vhodný aj do vlhkého prostredia. Výhodou murovaného sprchového kútu je možnosť prispôsobiť jeho tvar vašim predstavám a metrom štvorcovým, ktorý vám váš domov ponúka.

Klasickú variantu nájdete v štvorci obklopenom 3-mi murovanými stenami. Pre štvrtú stenu, ktorá tvorí vstup do sprchy,  si môžete zvoliť sklenené dvere, závesy alebo jednoducho nič. V priestore sprchového kútu si môžete vymurovať poličky na odkladanie či dokonca aj miesto na sedenie. Pri jeho realizácii je dôležité zvážiť pre koho sú murované sprchové kúty určené. Napríklad, starší ľudia môžu mať problém s vysokým stupienkom do sprchy a naopak ocenia vymurovanú lavicu.

Najkrajšie murované sprchové kúty

Tvar a ani dizajn nemusí byť nudný a typický. Predstavíme vám murované sprchové kúty, ktoré vám dokážu, že štýl, praktickosť a originalita v kúpeľni nepoznajú hraníc a vašej novej kúpeľni dodajú neopakovateľný šmrnc.

1.Škandinávsky štýl stále v kurze

Ak milujete severský minimalizmus, táto nálada vám jednoducho ulahodí. Oceníte aj vymurované poličky hneď vedľa sprchy. Takýto variant vie byť ideálnou voľbou pre malé priestory.

2. Nahý minimalizmus

Pre niekoho sa môže murovaný sprchový kút, ktorého steny tvorí namiesto obkladu umývateľný náter v bielej farbe zdať čistým šialenstvom. Pre fanúšikov harmónia a účelovosti priestoru, naopak, budú oslavou funkčnosti. Jednoducho dizajnová lahôdka, ktorej punc znásobi efektný výber sprchovej hlavice a atypická batéria.

3. Na betón beton

Kombinácia surového betónu s veľkým objemom priestoru dokáže v kúpeľni vyčarovať v spoločnosti čiernej , zlatej a bytových rastlín útulnú a modernú oázu pokoja. Industriálny podtón sprchového kútu sa hodí do vzdušných loftov.

4. Súmerná geometria v priestore

Chcete byť originálny? Pohrajte sa s formátom a dekorom kachličiek v sprchovom kúte a s podlahou. Vykúzlite si tak priestor, ktorý bude útulný a zároveń jedinečný. Takúto hru tvarov a kompozície v sprche si môže dovoliť priestranná kúpelňa.

5. Luxus ukrytý v mramore

Ak vás vábi dotyk luxusu a murované sprchové kúty, ktoré pripomínajú život v paláci, vyskúšajte mramor. V kombinácii s veľkým objemom priestoru, sklom a masívnym sprchovým príslušenostvom dosiehnete nádherný efekt.

6. Pokojné tóny pokožky

Pokoj a harmóniu v sprchovom kúte môžete dosiahnuť výberom teplých tónov farieb a jednoduchého nábytku. Aj farebnosť zladená s odtieňmi pokožky vie byť správnou voľbou.

7. Štýlová elegancia

Použitie závesu si veľmi dobre rozumie s murovaným sprchovým kútom. Môžete ho kedykoľvek vymeniť. Vstup aj výstup zo sprchy je jednoduchý. V tomto prípade celkový elegantný dojem zo sprchového kúta dotvára praktická nika na odkladanie kozmetiky.

8. Murovaný sprchový kút v čiernej

Hoci, pre kúpeľnu sú skôr typické svetlé farby, ani čiernou nič nepokazíte. Opäť s citom vybraný formát obkladu a doplnky so zlatým akcentom dokážu navodiť originálnu atmosféru.9. S využitím sklobetónu

Pri murovanom sprchovom kúte ľahko rozdelíte priestor pomocou sklobetónových kociek, ktoré krásne podčiarknu vzhľad celej kúpeľne.

10. Mozaikové kráľovstvo

Proti gustu žiaden dišputát platí aj v prípade ostročervenej kúpelňe so sprchovým kútom, ktorý sa pýši detailným obložením v mozaike v červenozlatom tónovaní. Ak je to váš štýl, inšpirujte sa.

11. Nezabudnuteľný obklad

Ak sa vždy chcete odlíšiť a sprchu absolvovať v prostredí, ktoré vás privedie na iné myšlienky a úplne zresetuje, použite na murované steny obklad v netradičnom formáte. Oslovte dizajnérov kachličiek, ktoré sa len tak nevidia a váš sprchový kút bude odsúdený na zaručený obdiv.

12. Skrýša na relax

Murovaný sprchový kút nepozná v realizácii obmedzenia pri murovaní stien. I v tomto prípade, sa môžete inšpirovať symetrickým  a praktickým sedením po jeho stranách.

13. Duch slobodnej Parížanky

Milujete vintage či shabby shic štýl? Toto je niečo pre vás. Romantická sprcha vsadená do podlahy doplnená konštrukciou so sprchou a jemným závesom okolo kontrastuje s lesklými dlaždicami a odleskom kovu. Spoločne však celok pôsobí veľmi príjemne a bohémsky.

14. Pre umelca

Sprchový kút, ktorý je v priestore vyčlenený oválnou zástenou a sivou farbou v rohu je dostatočne veľkou skrýšou na očistu. Nechába mu ani nika a oživenie zelenou rastlinou. Zlatá sprcha dotvára originálny feeling.

15. Hra s priestorom

Veľkou devízou murovaného sprchového kútu je možnosť vytvárať si rôzne výklenky a tvar kútu, ktorý je vytvorený úplne podľa vašich predstáv. Toto je príklad, ktorý to perfektne ilustruje. A hoci zlatej sa nám môže zdať až príliš, pre niekoho je to stelesnenie krásy.16. V pastelových tónoch

V sprchovom kúte veľmi pekne ukážu pastelové farby a obdĺžnikový formát. Výborne sa doplnia dvermi s bezpečnostného skla. Pri takomto veľkom priestore navyše prakticky aj bezpečne. Pre starších poslúži minimálny stupienok.

17. Praktická nika musí byť

Ak máte možnosť okna v kúpeľni, vyhrali ste. Problémy s nadmernou vlhkosťou a odvetrávanim máte vyriešené. V tejto variante je okno priamo v sprche, ktora ptakticky využíva priestor a poskytuje aj dostatok  možností pre odkladanie. S žiarivou farbou na záver, ide o sprchový kút vymurovaný do krásy.

18. Príroda na doma

Ak máte radi zemité farby a prírodu, môžete si ju preniesť aj do sprchy. V murovanom sprchovom kúte si vyberiete stenu, na ktorej obklad, alebo dokonca, ako vidieť v tomto prípade, klasické okruhliaky výborne vyniknú.

19. Ideálna voľba na chalupu

Kameň a drevo v extrémnej a predsa vábivej podobe dokážu zastúpiť miesto pre sprchu v tej najkrajšej horskej chate. Opäť sa nekladú medze predstavivosti a ani typu obkladu, pre ktorý sa rozhodnete.

20. V podkroví

Dotyk prírody a harmónie opäť docielite kombináciou čistej bielej farby a dreva. Vďaka dômyselne vybudovanej zástene si poradí s podkrovným priestorom a zároveň ho prepojí so sprchovým kútom a zvyškom kúpeľne.

21. Neutrálny, a predsa originál

Ak túžite po nadčasovej kúpelni so sprchovým kútom, ktorý vám bude slúžiť dlho, investujte do kvalitných a neutrálnych materiálov. Betónový vzhľad v kombinácii s červenou mozaikou pôsobí stále decentne a pritom jedinečne. Navyše dlhá nika vám zaručí, že všetko budete mať po ruke a bude pôsobiť vždy upratane.

Veríme, že sme vám pomohli a medzi vybranými murovanými sprchovými kútmi ste našli aspoň jednu inšpiráciu, ktorú použijete aj u vás doma. Ak sa rozhodnete pre murovaný sprchový kút, pri jeho návrhu odpovedzte na tieto 3 otázky:

  • Pre koho bude murovaný sprchový kút určený?
  • Máte dostatok priestoru pre realizáciu vašej predstavy?
  • Sú všetci u vás doma s vašou predstavou ok?

Fotografie: Pexels.com, Pinterest.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Moderné kúpeľne: Tieto inšpirácie si zamilujete!

moderné kúpeľne

Tento článok prináša inšpirácie pre všetkých, ktorým sa páčia moderné kúpeľne. Skôr ako sa pustíte do zariaďovania či kompletnej renovácie tej svojej, zvážte koľko času v nej budete tráviť a najmä, ako sa v nej chcete cítiť. Samozrejme veľa ovplyvňuje aj jej dispozícia, svetelné podmienky a rozloha miestnosti.

Áno, kúpeľňa je predovšetkým funkčné miesto, ale to neznamená, že nemôže byť zároveň štýlová a plná dizajnových vychytávok. Pozrite 11 inšpirácií, zohľadňujúcich kúpeľňové trendy, ktoré v roku 2019 majú svoje miesto.

Sledujte nás na INSTAGRAME pre viac inšpirácií z interiérového dizajnu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on