Najlepšia žehlička do domácnosti 2018

Žehlenie je pre niekoho nočná mora, pre iného relax.

Ja patrím medzi tých, ktorý tento druh domácej činnosti milujú. Keď mi nedávno doslúžila najlepšia žehlička na svete, chtiac či nechtiac som bola donútená spraviť prieskum.

Kto je víťaz môjho testu žehličiek?

Prvá rada znie: „Nech si vyberie žehličku ten, kto s ňou najčastejšie pracuje.“

Rada je v podstate univerzálna pre všetkých pomocníkov v domácnosti. Ľahko predídete prípadným sklamaniam či diskomfortu pri používaní.

Nami odporúčané online obchodyZobraziť všetky dostupné žehličky
andreashop
tpd
hejsk

Dilemu, akú žehličku si kúpiť, chcel za mňa najskôr vyriešiť môj muž. Náš pohľad na to, ktorá žehlička je najlepšia sa však líšil.

Je to prirodzené. Tejto činnosti sa venuje len občasne a monotónne kĺzanie po doske považuje za maximálnu stratu času. Favorita som si napokon hľadala sama.

Najlepšia žehlička do vašej domácnosti

Dôkaz toho, že bolo z čoho vyberať je test najlepších žehličiek 2017. Vybrala som 9 žehličiek, z ktorých si určite vyberiete tú svoju.

Žehlička
Bosch TDA 703021 A
(odporúčam)
Philips Azur Performer Plus GC4522/00
Philips PerfectCare Elite GC9630/20 (odporúčam z vyššej cenovej rady)
Tefal GV 5245
ETA 7246 (odporúčam pre suché žehlenie)
TEFAL FV 3930
Philips Azur GC4410/02
TEFAL FV 3922 Easygliss 22
Electrolux EDBS 2300

Žehlička Bosch TDA 703021 A

Spomedzi naparovacích žehličiek, ideálnych pre potreby domácnosti, je najlepšia žehlička v mojom teste model zn. Bosch. Má nielen krásny dizajn a podľa mňa aj kvalitné spracovanie.

Z funkcií stojí za zmienku Anti Shine program, ktorý vytvorí zvláštnu ochranu v prípade žehlenia tmavých a citlivých textílií (na lesklé pásiky tak môžete zabudnúť). Žehlička má 5-stupňové variabilné nastavenie permanentnej pary.

Má tiež funkciu i-Temp – jedno nastavenie teploty pre všetky druhy textílií a trojnásobnú čistiacu funkciu self-clean.

najlepšia žehlička

Oceňujem dlhší prívodný kábel a veľkú nádobku na vodu. Tú oceňujem, lebo keď žehlíte s vyšším nastavením pary, rýchlo sa voda míňa. Žehlička má aj iné štandardné funkcie a samozrejme plochu, ktorá výborne kĺže. Ak ju necháte dlhšie nečinnú vo vodorovnej či zvislej polohe, sama sa vypne.

Cena je síce vyššia, ale podľa mňa je to výborná investícia.

Kvalitná a výkonná žehlička, ktorej niet čo vytknúť.

Pre

 • pekný dizajn
 • kvalitné prevedenie
 • univerzálny program pre rôzne tkaniny
 • veľká nádrž na vodu
 • dlhší prívodný kábel (2,5m)


Proti

 • nežehlí sama :)


Žehlička Philips Azur Performer Plus GC4522

Ak niečo milujem, tak je to kombinácia skvelých vlastností a dizajnu. Myslím, že táto elegantná naparovacia žehlička zn. Philips je toho príkladom. Má vysoký výkon, moderné funkcie a pekné dizajnové prevedenie.

Žehlička Philips Azur Performer Plus GC4522 je jedna z tých, ktoré majú špeciálnu žehliacu kĺzavu plochu T-ionicGlide. Vďaka jej tvaru špičky a dômyselne navrhnutým naparovacím otvorom sa pohodlne dostanete ku každému záhybu a neprístupné miesta.

najlepšia žehlička

Žehlička je vybavená bezpečnostným automatickým vypnutím, má samočistiaciu funkciu Quick Calc Release a automatické nastavenie pary podľa teploty.

Je tiež vo vyššej cenovej kategórii, ale kvalita prevedenia tomu zodpovedá.

Nielen pekný, ale najmä výkonný pomocník. Žehlička je trošku ťažšia, čo však osobne považujem za výhodu.


Pre

 • výborná žehliaca plocha
 • krásny dizajn
 • jednoduchá manipulácia
 • vynikajúce naparovanie


Proti

 • koliesko na nastavenie teploty má ľahké ovládanie, preto treba dávať pozor aby ste nedopatrením nenastavili vyššiu teplotu


Žehlička Philips PerfectCare Elite GC9630/20

Ďalšia kráska značky „Philips“ s parnou základňou ma prekvapila technólogiou OptimalTEMP, vďaka ktorej môžete žehliť akúkoľvek látku bez toho, aby ste zmenili nastavenie teploty.

Na ovládanie tak môžete pokojne zabudnúť, pretože sama žehlička zistí, aký typ tkaniny žehlíte a spálené veci viac nebudete oplakávať.

Technológiu zaisťuje riadiaci procesor, ktorý presne kontroluje teplotu žehliacej plochy a rozozná tak tkaninu, ku ktorej teplotu automaticky prispôsobí. Počas žehlenia ani nemusíte odkladať žehličku na základňu. Môžete ju nechať položenú aj priamo na oblečení či doske.

 

najlepšia žehlička

Vyzdvihnúť treba aj výkonný viackomorový generátor pary, vďaka čomu žehlička ihneď odstráni záhyby, bez potreby tlačenia. Žehlička má stály výstup pary až 125 g/mi a tlak pary až 6,7 barov. Navyše je ľahká a jednoducho sa ovláda.

Parnú základňu môžete ľahko prenášať aj úchytom žehličky. Stačí ak aktivujete zámok Carry Lock, ktorý k nej žehličku bezpečne upevní.

Mňa osobne potešilo, že ju nemusím nijako nastavovať, iba ju pustím. Doplnenie vody do veľkej – 1,8 litrovej nádobky je možné kedykoľvek, pričom nie je nutné používať len destilovanú vodu.

Žehlička Philips PerfectCare Elite má tiež funkciu Easy De-Calc Plus a sama Vás upozorní, kedy je potrebné ju vyčistiť. Keď je prístroj studený, stačí otvoriť gombík Easy De-Calc umiestený vzadu a jednoducho vyliať špinavú vodu a vodný kameň.

Perfektná vysokovýkonná žehlička, čomu zodpovedá jej vysoká cena. Ak žehlíte častejšie resp. profesionálne, investícia sa vám vráti najmä v ušetrenom čase a kvalite.

Pre

 • automatické nastavenie teploty OptimalTEMP
 • vysoký výkon a rýchlosť žehlenia
 • nízka hmotnosť žehliacej časti
 • veľká nádrž na vodu


Proti

 • kratší prívodný kábel (1,8 m)
 • vyššia cena


Žehlička Tefal GV 5245

Asi ste ten povzdych už počuli: „tefal je tefal.“

Nuž nie je to náhoda, že v mojom teste je hneď niekoľko produktov tejto značky. U mňa spomedzi nich vyhráva žehlička Tefal GV 5245, ktorá má v porovnaní s lacnejšími kolegyňami tejto značky, vyšší výkon a niekoľko funkcií navyše.

Kompaktná parná stanica poskytuje až 4,5 baru pary, vďaka čomu vyžehlíte rýchlo a bez tlačenia. Môžete si tiež napríklad zapnúť Eco funkciu, vďaka ktorej usporíte až o 20% viac energie oproti bežnej žehličke.

Výhodou je väčšia – litrová nádrž, čiže môžete pohodlne bez prestávky žehliť až 1,5 hodiny.

najlepšia žehlička

Disponuje vysoko kĺzavou plochou Ultragliss Diffusion, ktorá je porovnateľná s konkurujúcimi žehličkami. Výhodou je integrovaný systém pre navíjanie kábla a parnej hadice a tiež podložka pre odloženie žehličky vo zvislej polohe.

Vďaka kompaktnému dizajnu sa jednoducho skladuje. Cenovo žehlička patrí do vyššej kategórie.

Žehlička s kompaktným parným generátorom sa jednoducho používa, prenáša i uskladňuje. Samozrejme treba väčší priestor, ale odmenou je skvelý výkon a rýchlo vyžehlené prádlo.

Pre

 • vyšší výkon a tlak pary
 • nízka hmotnosť


Proti

 • ťažší prístup k nádrži na vodu
 • vyššia cena


Žehlička ETA 7246

Hoci v súčasnosti na trhu výrazne dominujú naparovacie žehličky, pre milovníkov tradícií a retra je tu aj alternatíva, ktorá si roky drží svoje stabilné miesto. Ak uprednostňujete klasiku v žehlení a tradičný dizajn, suchá žehlička ETA 7246 dokonale naplní vaše predstavy.

najlepšia žehlička

Jej jedinečné prevedenie vychádza z dizajnu pôvodných modelov. Má typickú odolnú nerezovú žehliacu plochu, ktorá si ľahko poradí s akýmkoľvek materiálom. Umožňuje tiež reguláciu teploty, spojenú so svetelnou signalizáciou jej dosiahnutia.

Ak máte radi tradičné dizajny a tak si túto “nezničiteľnú” žehličku zamilujete. Proste stará a osvedčená klasika na žehlenie. Samozrejme niektoré funkcie jej naparovacích kolegýň určite budú chýbať, preto si treba určiť priority. Cenovo patrí žehlička k tým lacnejším.

Pre

 • tradičný nestarnúci dizajn
 • extra dlhý prívodný kábel pre pohodlnú obsluhu (3 m)
 • jednoduché používanie


Proti

 • potreba ručného kropenia


Žehlička TEFAL FV 3930

Táto „tefalka“ má trojvrstvovú žehliacu dosku Durilium, vďaka ktorej výborne kĺže. Zvyšuje kĺzavosť po veciach až o 20%, vďaka čomu vyžehlíte prádlo rýchlejšie.

Žehlička TEFAL FV 3930 má jednoduché ovládanie. Vďaka inovatívnemu automatickému nastaveniu pary a teploty podľa tkaniny sa nemusia báť žehlenia, ani tí menej zruční.

najlepsia-zehlicka-tefal-fv-3930Taktiež má dvojitý odvápňovací systém, ktorý tvorí zabudovaná kazeta a vyberateľný ventil. Samozrejmosťou je systém proti odkvapkávaniu vody, samočistenie, kropenie i možnosť vertikálneho naparovania.

Žehlička sa automaticky vypína, takže ak by ste ju pustili na chvíľu z dohľadu, nemusíte sa báť. Cena pri týchto vlastnostiach je priaznivá.

Žehlička ľahko kĺže po doske a nemusíte vôbec tlačiť, pretože je ľahká. Oceňujem tiež dvojitý systém odvápňovania, ktorý ju  chráni pred poškodením.

Pre

 • výborný sklz vďaka špeciálnej doske
 • jednoduché ovládanie
 • nízka hmotnosť
 • vyšší parný ráz
 • dvojitý odvápňovací systém


Proti

 • intezita naparovania sa nedá samostatne regulovať


Žehlička Philips Azur GC4410

V podstate podobne ako predchádzajúce naparovacie žehličky, aj táto philipska má výbornú žehliacu plochu, dokonale kĺže a jednoducho sa čistí.

Dostala ma svojím dizajnom – kombinuje zašpicatený tvar žehliacej plochy so špeciálnymi predĺženými naparovacími otvormi na špičke. Vďaka nim sa dostanete aj do tých najmenších a najobtiažnejšie prístupných miest.

najlepšia žehlička

 

Naparovanie je výborné, pričom ho môžete využiť aj vertikálne i na odolnejšie záhyby. Oceňujem 3-metrový kábel, vďaka čomu naozaj viem dosiahnuť do všetkých okrajov žehliacej dosky.

Žehlička má dvojitý aktívny systém odvápňovania, ktorý zabráni akémukoľvek usadeniu vodného kameňa pomocou tabliet na odstránenie vodného kameňa a funkcie Calc clean.

Žehlička je trošku ťažšia, čo však nepovažujem za nevýhodu – lebo nie je potrebné pri žehlení vyvíjať tlak. Má dobrý výkon a pekný dizajn.

Pre

 • pekný dizajn
 • plne otočný a dlhý prívodný kábel (3 m)
 • dobrý pomer -cena a výkon


Proti

 • slabšia kvalita spracovania plastov
 • nádobka na vodu je tmavá a tak je slabo viditeľný stav naplnenia vodou


Žehlička Electrolux EDBS 2300

Ďalším parným generátorom v teste je model zn. Electrolux perfect EDBS2300. Oproti iným, je dostupný za výrazne nižšiu cenu.

Generátor využíva horizontálny i vertikálny spôsob naparovania. Podobne ako predchodcovia má väčšiu nádobku na vodu – 900 ml. Nechýba ani funkcia kropenia, odvápňovací systém a Drip stop systém, proti odkvapkávaniu.

najlepšia žehlička

Výhodou generátora zn. Electrolux je bezpečnostný systém, spočívajúci v trojitom automatickom vypínaní s akustickou i optickou signalizáciou.

Napriek vzhľadu a uvádzaným parametrom sa nedá úplne porovnať s drahšími variantmi u konkurencie, ale nižšia cena v pomere k výkonu je zodpovedajúca.

Pre

 • jednoduché žehlenie
 • veľká nádrž na vodu
 • nízka cena


Proti

 • krátky prívodný kábel (1,8 m)
 • naparovanie sa mi na to, že je to parný generátor zdalo slabé


Žehlička TEFAL FV 3922 Easygliss 22

S predošlou „tefalkou“ má spoločné tiež automatické nastavenie ideálnej kombinácie teploty a pary podľa typu tkaniny. Narozdiel od nej má však vyšší parný ráz a niekoľko ďalších vlastností, ktoré ju posúvajú v teste na vyššie miesto.

Naparovacia žehlička TEFAL FV 3922 Easygliss 22, ktorá je praktická, ľahko uskladniteľná a žehlí jedna radosť vďaka už spomínanej doske Durilium. 

najlepšia žehlička

Žehlička má jednoduché ovládanie a niekoľko štandardných vlastností ako systém proti odkvapkávaniu, možnosť zvislého naparovania, samočistenie, odvápňovanie a funkciu kropenia. Prekvapila ma jej nízka cena.

Žehlička má lepšie parametre, než niektoré často aj dvojnásobne drahšie konkurentky. Je ľahká, má výborný sklz a dobre sa s ňou manipuluje.

Pre

 • výborný sklz vďaka doske Durilium
 • jednoduché ovládanie
 • nízka hmotnosť i cena


Proti

 • intenzita naparovania sa nedá samostatne regulovať
 • dĺžka kábla (1,8 m)


Hľadáte spotrebiče?
Vybrali sme pre vás tie najlepšie za rok 2017

Najlepšia žehlička do domácnosti 201814 min read 4.64/5 11 hlas[ov]

14 min read">