Máte deti? Umývateľné farby sú praktické a ľahko sa udržujú

pexels.com

Ak aj vy žijete v typickej realite väčšiny domácností, určite sa aj vo vašom čerstvo vymaľovanom byte objavili škvrny a čmuhy, ktoré prináša sám život. Nesprávne zatvorený mixér, detské šantenie, či “zacapnutý” hmyz na stene?

Nie, nie ste sami. Deje sa nám to všetkým.

Ako sa vyvarovať takýmto nepríjemnostiam? Životné situácie, ktoré nevzhľadne zafarbia vaše steny, sa jednoducho dejú a ťažko sa im predchádza. Skôr sa zameriame na to, ako si uchovať krásne vymaľovaný byt čo najdlhšie aj po menších nehodách. Odpoveďou je umývateľná farba.

Znie to ako zázrak, no skutočne si môžete váš byt vymaľovať farbou, ktorú jednoducho umyjete vodou a je ako nová. Toto je rozhodne najlepšia správa práve pre rodičov malých detí, ktoré sa pri svojich hrách môžu dopustiť menších, či väčších nezbedností.

pexels.com

Pozor na názvoslovie, môže vás zmýliť.

Pri výbere farby môžete natrafiť na farbu s prívlastkami farieb, ktoré sú si veľmi podobné, no vlastnosti majú úplne odlišné. Väčšinou si umývateľnú farbu môžete zmýliť s oteruvzdornou farbou.

Oteruvzdorná farba, ako už z názvu vyplýva, prináša komfort pre užívateľa v tom, že sa o ňu môže oprieť a nezostanú mu na oblečení žiadne biele škvrny. Je teda odolná oteru, no vodou ju rozhodne neumývajte. Hrozí vám, že o namaľovaný odtieň prídete veľmi rýchlo.

Pričom umývateľná farba  vám uľahčí umývanie stien vodou a handrou, bez toho, aby ste sa mohli obávať neželaných farebných rozdielov.

Pre deti a domácich miláčikov ako stvorené

Najčastejšie užívatelia siahajú po umývateľných farbách pri maľovaní detských izieb, kuchyne, a ak majú aj domáceho miláčika, vymaľujú si rovno celý byt. Jednoducho všade tam, kde je riziko zašpinenia stien pomerne vysoké.

Na kvalite skutočne záleží

Pri výbere umývateľnej farby sa uistite, že si vyberáte to najlepšie. Kvalitatívne rozdiely môžu byť veľké a budú mať dosah na trvácnosť náteru aj umývateľnej vlastnosti. “Najlacnejšie” riešenia sa vám tak môžu vypomstiť v podobe ďalšej investície do kvalitnejšieho náteru umývateľnou farbou.

Kvalitu spoznáte aj podľa toho, že výrobca na balení farby uvádza umývateľnosť vodou a navyše aj drhnutie nečistôt. V tomto prípade budete mať garanciu, že vaša investícia do umývateľnej farby sa skutočne vyplatí.

pexels.com

Umývateľná farba má aj svoje plusy aj mínusy

Najväčším rizikom pre steny vo vašej domácnosti je, že siahnete po nepriedušnej verzii farby. Tento typ náteru vytvára tenký film, ktorý stenu izoluje od prirodzenej absorbcie vlhkosti. Odporúčame vám urobiť vo vašom byte základné opatrenia pre znižovanie vlhkosti, ktorú bežne produkujete svojimi každodennými aktivitami a vyhnete sa tak vzniku plesní.

Dobrou správou je, že na trhu sú už dostupné aj priedušné a priepustné umývateľné farby a tak je najideálnejšie informovať sa u výrobcu aj o tejto vlastnosti.

Nespornou výhodou umývateľnej farby je aj jej vynikajúca priľnavosť. Steny s týmto náterom zvládnu až 25 náterov bez toho, aby ste museli pred ďalším maľovaním použiť škrabku. Každý kto už zažil škrabanie starých náterov sa tejto výhode určite poteší.

Vašu peňaženku určite poteší aj prijateľná cena farby, ktorej hodnota nie je oveľa vyššia, ako pri bežných farbách. Čerešničkou na torte je rozhodne možnosť zvoliť si matné prevedenie náteru vo veľkom množstve farebných odtieňov. Stačí si už len vybrať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Detské izby: 11 inšpirácií, ktoré budú vaše deti milovať

Pri zariaďovaní detskej izby máte najväčšie možnosti, ako sa doslova kreatívne vyhrať. Kde inde znamená menej je viac, pri detskej izbe to platí presne naopak.

Viac je viac a to doslova.

Detské izby by mali podporovať vnímanie detí a ich fantáziu. Zapojte preto množstvo farieb, použite nábytok a doplnky, ktoré môžu slúžiť ako hračky alebo môžu deti učiť nové veci.

Pozrite si tieto inšpirácie pre detské izby, ktoré vo vás prebudia časy, keď ste boli sami deťmi.

detske-izby-inspiracie-2

Ak chcete deti učiť poriadku a pravidlám, môžete to spraviť takýmto hravým spôsobom. Na každú zásuvku napíšte, čo kde kam patrí a najlepšie iným písmom.

detske-izby-inspiracie-3

Detské izby môžete skrášliť úplne jednoduchými doplnkami ako sú napr. tieto vlajky.

detske-izby-inspiracie-4

Deti milujú bunkre a rôzne skrýše, kde sa dospelí nikdy nedostanú. Vytvorte im vlastný priestor, kde môžu skrývať svoje vlastné poklady.

detske-izby-inspiracie-5

Kto ako malý nechcel záves okolo postele?

detske-izby-inspiracie-6

Poličky v detskej izbe nemusia byť vôbec nudné. Stačí im pridať strechu a hneď z nich máte veľký dom.

detske-izby-inspiracie-7

Detské izby by nemali byť nudné. Farbu im môžete pridať napr. takýmto štvorcovým kobercom.

detske-izby-inspiracie-8

Tabuľa na kreslenie rozvíja detskú fantáziu a nič vás nestojí.

detske-izby-inspiracie-9

Kto povedal, že steny musia byť len jednej farby? Nechajte ich vyniknúť peknou tapetou alebo zaujímavou kresbou.

detske-izby-inspiracie-10

detske-izby-inspiracie-11

Detské izby by nemali mať množstvo ostrých a výrazných farieb, ktoré pôsobia agresívne. Pastelové farby sú omnoho príjemnejšie.

detske-izby-inspiracie-12

Ak máte radi provensálsky štýl, môžete si v tomto štýle zariadiť v bielej farbe v kombinácii s prírodnými materiálmi.

Obrázky: Pinterest.com