Inšpirujte sa, drevodomy postavené na Slovensku

drevodomy
pixabay.com

Drevodom č. 1

Drevodom je individuálnym projektom, ktorý si majitelia nechali vypracovať podľa ich predstáv. Čierna strecha perfektne ladí s bielou fasádou drevodomu. Na realizáciu drevodomu boli použité CLT panely, ktoré sa vyrábajú z PEFC certifikovaného smrekového dreva. Sú tvarovo stále a samotná konštrukcia je bez tepelných mostov.

drevodomy
Archív autora
Drevodom 1

Drevodom č. 2

Druhý drevodom bol postavený v modernom prevedení s presklenou zimnou záhradou. Pevná základová doska zaručuje stabilitu drevodomu. Individuálny projekt bol taktiež prevedený s využitím CLT panelov. Lepenie bolo riešené ekologicky, bez obsahu formaldehydu.

drevodomy
Archív autora
Drevodom 2
základová doska
Archív autora
Pevná základová doska

Možnosti stavby na Slovensku

Na Slovensku existuje veľa stavebných firiem, ktoré Vám dokážu postaviť drevodom na akomkoľvek pozemku. V dnešnej dobe nezáleží, či je váš pozemok strmý alebo rovinatý. Dôležité je však vybrať si firmu, ktorá stavia drevodomy naozaj kvalitne. Drevodom, aj napriek jeho nižšej cene je investíciou na dlhé roky, a preto je samotný výber materiálov dôležitý. Pri výbere materiálov ako sú napríklad CLT panely sa nemusíte báť rôznych mýtov, ktoré kolujú po internete.

Potrebujete na stavbu drevodomu stavebné povolenie?

Na Slovensku potrebujete stavebné povolenie pre každú stavbu, ktorá nie je mobilná. Mobilné domy sú väčšinou malého rozmeru, ktoré je možné prenášať. Aj napriek tomu, že je drevodom montovanou stavbou, nie je to mobilná stavba a stavebné povolenie pre jeho stavbu je potrebné. Všetky potrebné informácie a definície sú obsiahnuté v zákone č. 50/1976 o územnom plánovaní a stavebnom poriadku.

Veľkonočné dekorácie na stôl: Inšpirujte sa originálnymi nápadmi

veľkonočné dekorácie na stôl

Najkrajšia časť Veľkej noci sa odohráva pri stole, keď sa rodina a priatelia stretnú, aby sa podelili o skvelé jedlo a všetky tajomstvá tohto sviatočného obdobia. Ak ešte stále neviete ako ho prestrieť v tento výnimočný čas, nezúfajte. Pripravili sme pre vás veľkonočné dekorácie na stôl, ktoré sú neprehliadnuteľné. Pekná a veselá výzdoba je tradične tvorená kraslicami, čerstvými kvetmi, ale aj inými prvkami.

Niektoré inšpirácie sme pre vás priniesli aj na našom instagrame.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on

Kým v minulosti sme boli zvyknutí na čo najfarebnejšie prevedenie dekorácií, dnes sú veľmi trendy aj tlmené pastelové odtiene, palety farieb “tón v tóne” a monochromatizmus. Nech už preferujete čokoľvek, určite si vyberiete.

Prajeme krásne, požehnané chvíle strávené za spoločným stolom, nech sú pre vás tieto sviatky plné pohody a radosti zo vzájomnej prítomnosti!