Nákupy – obľúbená činnosť najmä žien. Viete však nakupovať s rozumom?

Nakupovanie s prehľadom a za dobré ceny

Myslíte si, že je to nemožné? Určite nie! Nakupovanie potrebných vecí do domácnosti nám vie neraz zaťažiť náš rodinný rozpočet, najmä, ak niekedy máme aj nečakané výdavky. Vtedy rozmýšľame nad tým, kde a ako najlepšie ušetriť, aby sme vystačili s financiami celý mesiac, až do ďalšej výplaty. A verte, že sa to dá! Stačí si len urobiť určitý prieskum a prehľad o ponukách jednotlivých obchodov a nájsť tie, ktoré budú pre nás najvýhodnejšie. Jedným zo spôsobov, ako to docieliť, je napr. webová stránka www.kupino.sk, kde nájdeme prehľadné ponuky viacerých spoločností ponúkajúcich rôzny sortiment – od potravín cez drogériu až po chovateľské potreby. Výhodou je, že všetko potrebné nájdeme na jednom mieste z pohodlia domova a k tomu ešte aj za výhodné ceny.

Všetko do domácnosti

To, čo pred niekoľkými rokmi ešte nebolo možné, dnes je už samozrejmosťou. Minulé generácie si určite nemohli vychutnávať luxus z nakupovania mnohých vecí do domácnosti pod jednou strechou. Museli navštíviť viacero obchodov, ak potrebovali potraviny, kozmetiku, posteľnú bielizeň alebo napr. nábytok do detskej izby. Stálo ich to veľa času a určite aj nemálo peňazí. My takéto problémy dnes, našťastie, nemusíme riešiť!

Ak zariaďujeme domácnosť – počnúc kuchyňou a končiac pracovňou, najlepšie urobíme, ak si všetko vyhliadneme v jednom obchode. Ušetríme tak čas i peniaze. Dobrou voľbou v tomto prípade môže byť Jysk leták, v ktorom nájdeme mnoho lákavých ponúk za ceny, ktoré sa určite oplatia.

Žltá obývačka priniese do bytu optimizmus

žltá obývačka
pexels.com

Ako pri každej farbe, aj žltá farba má pozitívne i negatívne vlastnosti. Žltá je farbou šťastia, optimizmu a sebavedomia, keď to však žltou preženiete, môžete pociťovať úzkosť a stres. Správny výber odtieňu a proporcie k ostatným farbám však perfektne funguje na vašu náladu. Preto je žltá obývačka veľmi obľúbená v našich domácnostiach.

Žltá obývačka potrebuje správny balans žltej k ďalším farbám

zlta-obyvacka-11

Veľmi vhodným použitím žltej je výrazná časť nábytku ako gauč v tomto prípade. Žltá tak dokáže výrazne oživiť celý priestor.

zlta-obyvacka-10

Veľmi dôležité je používať viacero odtieňov žltej, ktoré pekne na seba nadväzujú a rozbijú opticky priestor.

zlta-obyvacka-9

Príliš veľa žltej vytvára nepríjemný pocit, ako v tomto prípade.

zlta-obyvacka-8

Veľmi častou kombináciou je výrazná farba so šedou alebo neutrálnou sivou. Žltá tak pekne v priestore vynikne.

zlta-obyvacka-7

zlta-obyvacka-6

zlta-obyvacka-5

Niekedy úplne stačí, keď sa hráte len so žltými doplnkami. V kombinácii s neutrálnymi farbami dá priestoru úplne iný rozmer.

zlta-obyvacka-4

zlta-obyvacka-3

zlta-obyvacka-2

Obrázky: Pinterest.com