Triky na zútulnenie interiéru

Vlada Karpovich from Pexels

Osvetlenie

Osvetlenie priestoru je veľmi dôležité pre zdravie vašich očí, ale rovnako má vplyv aj na útulnú atmosféru. Okrem hlavného svetla, ktoré používate pri vykonávaní nejakých dôležitých činností, je dobré zvoliť aj iný zdroj svetla. Veľmi dobrým príkladom sú stojace lampy, ktoré predstavujú skvelú dekoráciu a zároveň vyžarujú jemné teplé svetlo, ktoré priestor zútulní a dodá mu pocit pokoja. Je ideálnym praktickým doplnkom na večery v deke s knihou, či dobrým filmom a zároveň je trendy dekoráciou, ktorá nikdy nevyjde z módy.

Izbové rastliny

Rastliny sú pre ľudí fascinujúcim úkazom a ich pestovanie patrí k obľúbeným voľnočasovým aktivitám. Jednoduchou starostlivosťou tak viete získať nádherný doplnok do domácnosti, ktorý zároveň dodá priestoru nádych zelene. Rastlinky sú symbolom života a dotvárajú každý priestor do dokonalosti. Venujte im trošku svojho času a oni sa vám odvďačia v podobe nádherného interiérového doplnku, ktorý prispeje k tvorbe čarovného domova.

Prírodné materiály

Veľmi útulné je aj pokiaľ zaradíte do vášho interiéru rôzne prírodné materiály. Drevené stoly, poličky, či dekorácie vám pomôžu priestoru dodať určitú definíciu. Drevo je materiál, ktorý nikdy nevyjde z módy a je veľmi moderné kombinovať ho s rôznymi neutrálnymi tónmi. Rovnako sú populárne aj rôzne slamené , či pletené kvetináče, alebo koše. Prírodné materiály dodajú vášmu domovu, napríklad aj v kombinácii s izbovými rastlinami, veľmi príjemnú atmosféru a budete sa cítiť viac spojení s prírodou.

Pohodlie

S útulnosťou veľmi súvisí aj pohodlie, ktoré pociťujete keď prídete domov. Vaše zariadenie by preto malo byť najmä účelné. K tomu veľmi poslúžia mäkké deky, či vankúše, ktoré majú svoje praktické využitie, ale tiež sú aj skvelým dekoratívnym prvkom vášho interiéru. Rovnako sa za pohodlný kúsok dajú považovať aj teplé koberce, ktoré najmä v zime určite oceníte.

Pohodlie, útulnosť a pokoj by mali byť symbolom vášho domova. Snažte sa vytvoriť priestor, ktorý je pre vás príjemný na relaxáciu, ale rovnako aj prácu. Zariadenie interiéru by malo byť účelné, ale rovnako aj kvalitné a nadčasové, aby ste ho mohli využívať niekoľko rokov. Snažte sa používať nadčasové kúsky, ktoré okrem estetickej stránky majú aj svoje praktické využitie. 

Doplnky do kúpeľne: 15 inšpirácií a nápadov, ktoré vám nesmú chýbať

shutterstock

Ak by sme hľadali miestnosť v byte, ktorá prešla v posledných rokoch najväčším prerodom, bola by to pravdepodobne kúpeľňa.

Z nudného priestoru vyhradeného len pre každodennú hygienu sa zrazu stala oáza relaxu a pohody odrážajúca osobnosť a životný štýl majiteľa bytu. Nevyhnutnou súčasťou takto dimenzovaného priestoru sú okrem obkladačiek a strohej sanity aj praktické a vkusné drobnosti.

Hladkajúce koberčeky

Kúpeľňa predstavuje priestor, v ktorom sa najčastejšie pohybujeme bosí.

kupelna02kupelna01Dopad nahých, prípadne i mokrých chodidiel na studenú podlahu však býva veľmi nepríjemný. Základom pohodlia je preto príjemný koberček. Môžete staviť na mäkučké podložky alebo na moderné masážne koberčeky stimulujúce prekrvenie chodidiel. Použitím koberca dosiahnete nielen pohodlie, ale aj optické oteplenie a zútulnenie priestoru.

Štýlový úložný priestor

Dostatok políc, regálov a skriniek je nespornou nevyhnutnosťou praktického pohodlia v kúpeľni. Ak však pri ich výbere stavíte aj na štýlový dizajn, splní zariadenie aj úlohu vkusného doplnku dotvárajúceho priestor. Pri troche šťastia bude i obyčajný toaletný papier pôsobiť vo vašej kúpeľni ako kreatívny interiérový doplnok.

kupelna05kupelna04kupelna03Svietniky

Romantické svetlo sviečok je to najlepšie osvetlenie, ktoré môžete svojej kúpeľni dopriať.

kupelna07kupelna06Pri rannej hygiene ho pravdepodobne nevyužijete, ale  voňavý kúpeľ počas dlhých zimných večerov sa v blikotajúcom svetle ohňa zmení na skutočný relax. Vhodne zvolené svietniky navyše splnia účel interiérového doplnku aj v dennom svetle.

Dóza na mydielka

Pravdepodobne ste už pri svojom kúpeľňovom relaxe objavili čaro malých voňavých mydielok. Možno ste však pre ne dodnes nenašli štýlový spôsob uskladnenia.

kupelna08Aj tieto drobnosti môžu vašu kúpeľňu príjemne zútulniť, ak ich nasypete do priehľadnej sklenenej dózy. V podobných dózach však môžete štýlovo uskladniť aj kozmetické tampóny alebo inú drobnú kozmetiku.

Bežné doplnky do kúpeľne v modernom dizajne

Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne je podložka na mydlo, pohárik na zubné kefky, prípadne nádoba s pumpičkou na tekuté mydlo. Aj tieto praktické doplnky môžu pôsobiť vkusne a štýlovo. Postačí ak zvolíte rovnaké sady z porcelánu, dreva alebo doplnky s prvkami kovu a s kovovými odleskami.

kupelna10kupelna09Kôš na uteráky

Uteráky a osušky je potrebné mať vždy po ruke. Ich uskladnenie priamo v kúpeľni je z tohto hľadiska najvýhodnejšie. Oveľa štýlovejšie ako štandardné naskladanie uterákov na police pôsobí ich uskladnenie v prútených alebo drôtených košoch.

kupelna12kupelna11Náš tip: Uteráky namiesto skladania rolujte. Zrolované pôsobia esteticky príťažlivejšie a mäkšie.

Špeciálne vychytávky

Ak chcete svoj kúpeľňový relax dotiahnuť do skutočnej dokonalosti, možno vás oslovia niektoré doplnky do kúpeľne, ktoré nebývajú práve bežnou súčasťou interiéru.

Čo by ste povedali na kúpeľ s pohárikom obľúbeného vínka? Alebo si budete k najbližším narodeninám priať radšej mäkučký vankúšik do vane? S týmito vychytávkami povýšite svoju kúpeľňu na skutočnú oázu relaxu a pokoja.

kupelna15kupelna14kupelna13

Zrkadlá do kúpeľne

Zrkadlo do kúpeľne nemusí plniť len praktickú funkciu, ale dekoratívnu.

Foto: Pinterest