Aké sú aktuálne nové byty v meste Bánovce nad Bebravou

Bánovce nad Bebravou sú okresné mesto, ktoré patria do Trenčianskeho kraja. Mesto leží v údolí rieky Bebrava v Bánovskej pahorkatine pod Strážovskými vrchmi vo výške 216 metrov na morom. Mesto má vyše 18 000 obyvateľov.

Mestské časti Bánoviec tvoria:

  • Biskupice
  • Dolné Ozorovce
  • Horné Ozorovce
  • Malé Chlievany

Aktuálne nové byty v Bánovciach nad Bebravou

Projekt Nové Byty Bánovce

Jedným z aktuálnych projektov novostavieb v Bánovciach je projekt Nové Byty Bánovce, ktorý začne so štartom výstavby v Auguste 2017. V pláne ma investor postaviť 5 identických bytových domov s 19. bytmi v každom objekte. Spolu tak pôjde tak o 95 bytov od 1., 2., 3. až po veľkorysé 4. izbové byty.

nove-byty-banovcePonuka bytov v novostavbe

Každý bytový dom má 4. nadzemné podlažia s výťahom. Parkovanie je zabezpečenie parkovacím miestom pred objektom, ale tiež krytými miestami pod objektom s možnosťou odkúpenia.

jednoizbový byt s výmerou 40,89 m2 začína na sume 48 900 plus 7 000 za parkovacie miesto. 3 izbový byt s výmerou 62,60 m2 začína na cenovke 84 900 m2. Byty sa predávajú v štandarde.

Lokalita

Projekt Nové Byty Bánovce sa nachádza v lokalite Dubnička, v pokojnej mestskej časti s výhľadom na okolitú prírodu. Plusom je dostupná občianska vybavenosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Toto sú najlepšie a najhoršie lokality na bývanie v Bratislave

shutterstock

Najlepšie bývanie v Bratislave je veľmi subjektívne a záleží na viacerých faktoroch. Medzi štvrťami a lokalitami sú však určité rozdiely, ktoré vplývajú na kvalitu života.

Medzi hlavné kritériá patrí prostredie, vzdialenosť do centra, občianska vybavenosť, množstvo zelene, možnosti parkovania, kriminalita, zastavanosť územia. Ale tiež mnoho ďalších, individuálnych kritérií ako napr. dostupnosť kvalitných škôl.

Najlepšie lokality na bývanie v Bratislave sú tak oblasti, ktoré sú bližšie k centru s dobrou vybavenosťou a tiež blízko prírody.

V Bratislave je takýchto štvrtí hneď niekoľko.

Najlepšie sú hodnotené Koliba, Slavín a Horský Park, ktoré sú blízko centra, ale poskytujú výhody a kľud okolitej prírody. Veľmi dobre tiež skončili lokality ružinovských sídlisk, ktoré poskytujú príjemný komfort bývania s dobrou dostupnosťou do samého centra.

Ľudia tiež uprednostňujú štvrte v Karlovej Vsi a Dúbravke, ktoré sú v širšom centre, ale zas s príjemným prostredím blízko lesa.

Na druhú stranu sú najhoršie štvrte, ktoré sú od centra ďaleko, v priemyselných oblastiach so zlým dopravným prístupom, kde sú síce ceny bytov nižše, ale deti by ste v nich vychovávať nechceli.

Najhoršie bývanie v Bratislave je tak v lokalitach v mestských štvrtiach Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Petržalka, ale napr. i v Starom Meste na Obchodnej ulici.

 

slavín staré mesto bývanie
shutterstock
Medzi najlepšie bývanie v Bratislave patrí aj Slavín

Nasledujúca tabuľka ukazuje najlepšie a najhoršie bývanie v Bratislave na základe prieskumu pána Ivana Andráška na FPV UMB v Banskej Bystrici.

Najlepšie bývanie v Bratislave

LOKALITA MESTSKÁ ŠTVRŤ
Koliba Staré Mesto
Slavín Staré Mesto
Kalvária – Horský park Staré Mesto
Trávniky Ružinov
Štrkovec Ružinov
Ostredky Ružinov
Pošeň Ružinov
Rovnice Karlova Ves
Kútiky Karlova Ves
Podvornice Dúbravka
Záluhy Dúbravka
Stará Dúbravka Dúbravka
Kramáre Nové Mesto
Krasňany Rača
PrievozNové Mesto

 

Najhoršie bývanie v Bratislave

 

LOKALITAMESTSKÁ ŠTVRŤ
Kopčany Petržalka
Lúky Juh a Sever Petržalka
Dolné Hony Podunajské Biskupice
Medzi Jarkami Podunajské Biskupice
Vrakuňa Vrakuňa
Vlčie Hrdlo Ružinov
Centrum Staré Mesto
Obchodná ulica Staré Mesto
Podháj Lamač
Staré Grunty Karlova Ves
Podháj Lamač
Istrochem Nové Mesto
Jurajov Dvor Nové Mesto
Trnávka Ružinov
staré mesto bývanie
shutterstock
Staré mesto láka blízkosťou do centra, ale i službami

Najlepšie bývanie v okolí Bratislavy

Nielen bratislavským trendom je sťahovanie sa do okolitých satelitov. Tie sľubujú atraktívne spojenie vlastného domu so záhradou za nižšiu cenu na skok od Bratislavy. Tento krok si však treba dobre premyslieť. Negatívnom takéhoto riešenia je dobrovoľná izolácia, nekonečné zápchy alebo neustále pendlovanie medzi domom a centrom.

Prečítajte si veľmi dobrý článok na tému bývania v satelitoch.

Súhlasíte, že najlepšie bývanie v Bratislave je v týchto lokalitách alebo máte inú skúsenosť?