5 otázok, na ktoré si zodpovedať pri kúpe vozidla

pexels.com

Ako budem auto financovať? 

Pred každou väčšou investíciou, ktorou automobil rozhodne je, by ste si mali stanoviť, koľko na ňu môžete minúť prostriedkov. Pozor, nepočítajte len s výdavkami na samotný automobil. Peniaze bude stáť aj príslušenstvo či povinné zmluvné poistenie.

Ak už máte maximálnu sumu, ktorú môžete na auto minúť, musíte rozhodnúť, ako budete kúpu financovať. V prípade, že vám vaše úspory stačiť nebudú, môžete využiť pomoc tretej strany.

Možností je veľa, využiť sa dá napríklad úver či lízing. Potrebné je však výšku mesačných platieb rozvrhnúť tak, aby výrazne nenarušila váš rodinný rozpočet, a nemali ste problém ich splácať.

pxhere.com

Účel vozidla

Podstatné je si hneď v úvode určiť, na čo nám vozidlo má slúžiť. Preferujete skôr malé auto do úzkych mestských uličiek alebo väčšie rodinné kombi či SUV? Bude auto využívané na denné presuny na krátke vzdialenosti z domu do práce, dlhé pracovné cesty alebo občasné vyhliadkové trasy po okolí?

Ak si ho kupujete „na predvádzanie sa“, bude zrejme na prvom mieste vzhľad, výkon či zvukové systémy. Ak ním chcete deti do školy a chodiť na veľké nákupy, 2-miestne športové auto pre vás vhodné nebude.

Medzi kritériá, ktoré by ste mali brať do úvahy, patria určite bezpečnosť, veľkosť, úložný priestor, vybavenie či jednoduchosť údržby, tej servisnej, ale vnútornej, teda čistenia interiéru.

pexels.com

Nové alebo ojazdené

Oba varianty majú svoje pre a proti. V prípade nových vozidiel, ktoré nie sú skladom, je potrebné rátať s dlhšou dobou dodania. Navyše, nové auto výrazne stráca na hodnote už v momente, ako opustí brány predajne. Na druhej strane, kvalitné nové vozidlá dokážu jazdiť bez nutnosti návštevy servisu aj niekoľko rokov.

Jazdené vozidlá budú vždy čiastočne kúpou mačky vo vreci, pretože aj toho najskúsenejšieho mechanika dokážu špekulanti pri obhliadne vozidla oklamať. Preto, ak uvažujete nad kúpou jazdeného vozidla, kupujte od overených predajcov. Vtedy dokážete získať za málo peňazí veľa muziky.

Spotreba

V prípade, že už máte vybraný typ vozidla, preskúmajte jeho špecifikácie do detailov. Jedna z najdôležitejších, ktorá ovplyvní výšku vašich pravidelných výdavkov za auto, je spotreba. Ovplyvniť ju môže i to, na aký účel je vozidlo používané aj spôsob vašej jazdy.

Spotrebu paliva konkrétneho vozidla je najlepšie hľadať v recenziách a testoch než z údajov výrobcu, keďže tie môžu byť skreslené kvôli zvýšenie predaja.

Poistenie

Nepopulárne zmluvné poistenie vozidla je povinné, s tým nič nenarobíte. Aby ste ale na poistke ušetrili a boli aj adekvátne krytý, doprajte si pri uzatváraní zmluvy čas, nech nájdete tú najvhodnejšiu možnosť.

V prípade, že kupujte nové auto na lízing, musíte mať aj povinné havarijné poistenie. To sa už ale pri kúpe staršieho ojazdeného vozidla oplatiť nemusí.

Klimatizácia v lete je už nevyhnutnosť. Prečítajte si týchto 5 mýtov, ktoré vám bránili v jej kúpe

pexels.com

Bojovať proti horúčavám sa dá chladeným nápojom, vzdušným oblečením alebo zmrzlinou. Účinnosť týchto „riešení“, je však veľmi krátkodobá. Našťastie, technologický pokrok priniesol aj účinnejšie riešenie – domácu klimatizáciu.

Domáca klimatizácia už dávno nie je luxusom, ktorý si môžu dovoliť len vyvolení. Klimatizácia do domácnosti je dnes cenovo dostupná. Navyše, jej montáž či údržba, je omnoho jednoduchšia, ako by ste čakali. 

Veľa domácností s kúpou klimatizácie otáľa aj pre množstvo mýtov, ktoré o nej kolujú. Tie najčastejšie sa však dajú jednoducho vyvrátiť.

1. Klimatizáciu využijem len pár dní do roka

Leto prichádza rýchlo a čím ďalej častejšie mu predchádza horúca jar. Klimatizáciu využijete už od mája a pomôže vám zvládnuť aj „babie letá“ do konca septembra. Nehovoriac o tom, že klimatizáciu už v dnešnej dobe môžete využiť aj na kúrenie počas zimy, takže ju môžete využívať celoročne.

2. Klimatizácia je zbytočne drahá investícia

V minulosti boli skutočne klimatizácie luxusom, s ktorým sme sa stretávali vo veľkých kanceláriách alebo hoteloch. Dostupnosť klimatizácie sa technologickým pokrokom len a len zvyšuje. Koniec koncov ju dnes už má takmer každé auto. 

Klimatizácia do domácnosti výrazne nezaťaží domáci rozpočet. Aj klimatizáciu si môžete zakúpiť na splátky, napríklad od 22 € mesačne. Takto nízka suma neporovnateľne zvýši komfort nie len vás a vašej rodiny, ale určite aj domácich miláčikov, ktorí teplo znášajú ešte horšie.

3. O klimatizáciu sa treba starať a má náročnú údržbu

Správna starostlivosť a údržba klimatizácie zvyšuje jej efektivitu a spoľahlivosť. Práve preto, že o klimatizáciu sa treba starať, napr. VSE ponúka v cene služby až 5 rokov záruky a servisu. K dispozícii vám bude aj telefonická nonstop linka v prípade poruchy. O spoľahlivý chod klimatizácie sa postarajú odborníci, vy si len budete užívať príjemnú teplotu vo vašom domove. Pracovníci VSE sa Vám v správnom čase pripomenú a dohodnú si s Vami termín servisnej prehliadky tak, aby Vaša klíma bola v čo najlepšej kondícii.

4. Klimatizácia nepríjemne fúka 

Začiatky každej technológie bývajú ťažké. Prvé klimatizácie, ktoré vlastne len fúkali studený vzduch do miestnosti, urobili zlé meno samostatnej technológii. Výrobcovia však neustále inovujú svoje výrobky a klimatizácie nie sú výnimkou. 

Vďaka technológii Windfree od Samsungu sa už nemusíte obávať studeného prievanu. Klimatizácia inteligentne rozptyľuje studený vzduch do miestnosti, čím nielen efektívne ochladzuje miestnosť, ale aj znižuje samotnú spotrebu elektrickej energie.

5. Z klimatizácie ľahko ochoriem

Je to práve naopak. Dnešné klimatizácie disponujú rôznymi filtrami, ktoré pôsobia antialergicky, antibakteriálne a antivírusovo. Takto vybavené klimatizácie určite ocenia alergici a astmatici, ktorým pomôžu pri obdobiach peľov na jar a počas jesene.

Ako si vybrať klimatizáciu s VSE a.s.

S klimatizáciou je to rovnako ako s kúrením. Na pomoc prichádzajú odborníci. Tí vám poskytnú riešenie na mieru, presne podľa vašich potrieb. Ponuku vypracujú na základe veľkosti klimatizovaných priestorov. Obávať sa nemusíte ani nákladov na montáž klimatizácie. Tie sú zahrnuté už v cene služby. 

Klimatizácia na túto sezónu sa kupuje už teraz a to kvôli kapacitám technikov

Ak sa rozhodnete s obstaraním klimatizácie čakať do prvých horúčav, môže Vás čakať nemilé prekvapenie. Kapacity technikov nie sú neobmedzené. Zo skúseností vieme, že najväčší dopyt po klimatizáciách je počas letnej sezóny. Môže sa však stať, že s ohľadom na kapacity technikov, vám klimatizáciu namontujú až začiatkom jesenných mesiacov. 

Klimatizácia cenový hit Samsung AR 35 mesačne už od 22 EUR vrátane montáže

 • Energetická trieda A++
 • Ovládanie prostredníctvom diaľkového ovládania
 • Chladenie a kúrenie
 • Nový tichší a úspornejší kompresor
Novú klímu môžete mať aj na splátky už od 22 € mesačne, čo nijak nezaťaží domáci rozpočet

Nechajte nám kontakt a pracovníci VSE vám nezáväzne poradia s výberom najvhodnejšej klímy pre vašu domácnosť.

Klimatizácia pre nenáročných DAIKIN Sensira od 26 EUR mesačne vrátane montáže

 • Energetická trieda A++
 • Ovládanie prostredníctvom mobilnej aplikácie
 • Chladenie a kúrenie
 • Úsporný ekonomický režim
Čakať sa jednoducho neoplatí.

Práve teraz je to najlepšie obdobie na zaobstaranie si klimatizácie. Nechajte nám kontakt a pracovníci z VSE a.s. vám poradia, aká by bola vhodná pre váš byt alebo dom a pomôžu s technologickým riešením montáže. 

V tomto období môžete mať namontovanú novú klimatizáciu už do 14 dní od vyplnenia formuláru. S novou klimatizáciou vás už letné horúčavy určite neprekvapia. 

TOP klimatizácia Samsung Wind Free Elite už od 35,50 EUR vrátane montáže

 • Energetická trieda A+++
 • WindFreeTM chladenie bez prievanu
 • Smart ovládanie cez mobil
 • Integrovaný senzor pohybu
Čakať sa jednoducho neoplatí.

Práve teraz je to najlepšie obdobie na zaobstaranie si klimatizácie. Nechajte nám kontakt a pracovníci z VSE a.s. vám poradia, aká by bola vhodná pre váš byt alebo dom a pomôžu s technologickým riešením montáže. 

  Zanechajte nám kontakt, my sa vám ozveme a poradíme ohľadom podpoistenej domácnosti, výbere klímy, kotla alebo poistenia spotrebičov.

  Vaše meno*

  Váš email*

  Vaše telefónne číslo*

  PSČ*

  Zaujíma ma tiež

  Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov sú upravené v Pravidlách ochrany osobných údajov.

  *povinné