Ktoré doplnky do kuchyne musíte mať?
5 5 hodnotení

Najdôležitejšou miestnosťou v dome je práve kuchyňa.

Milujeme ju nielen pre jej všakovaké farby, vône a priestor, ktorý dáva, ale je jednoducho obľúbená kvôli tomu, že sa tam stretáva celá rodina. Nič iné nespája rodinu viac, ako spoločné jedlo pripravované a zjedené v kuchyni.

Aj preto musí táto miestnosť predstavovať najúspornejšie miesto v kuchyni, najlepšie s príslušenstvom, doplnkami a technológiou, ktoré spravia váš život aspoň sčasti trošku pohodlnejším a bez stresov.

Ktoré doplnky do kuchyne skutočne potrebujete?

Ukážeme vám ich!

Zorganizujte si to!

Predtým, ako budete vôbec premýšľať o štýlovej a modernej kuchyni, je potrebné uvedomiť si, že je dôležité zorganizovať ju.

Ako?

Vo forme úložných priestorov, skriniek, políc, kde môžete svoj kuchynský riad bezpečne uskladniť.

zorganizujte si kuchyňuReč je o kuchynskej linke.

Premýšľať o úsporných riešeniach je vhodné hlavne vtedy, ak snívate o minimalistickej kuchyni, či o vidieckom štýle v americkom duchu, ktorý je práve o funkčnosti a o využití všetkého, čo v skrinkách skutočne máte. A tak je na mieste premyslieť si, ktorou cestou sa budete uberať.

kuchynská linkaSpotrebiče

Technológia sa mení. Niekedy tak rýchlo, že je ťažké udržať krok s najnovšími trendmi. Pokiaľ ide o kuchyňu, je to nevyhnutné!

Na trhu je nespočetné množstvo spotrebičov, ktoré dokážu uľahčiť varenie, ale aj upratovanie. Tak, aby ste mali čas aj pre svojich členov rodiny. Rozmyslite si však, ktoré budete skutočne používať. Ak totiž nikto z vás nepije kávu, kávovar bude asi zbytočnosťou.

spotrebiče ako dôležitý kuchynský doplnokMaličkosti!

Doplnky, na ktorých sa môžete vyblázniť. Investovať do nich svoje sny, predstavu a spraviť z kuchyne útulné miesto.

maličkosti v podobe hrnčekov ako kuchynských doplnkovO čom hovoríme?

Predsa o maličkostiach v podobe pohárov, riadov, príborov, skla, či varešiek, ktoré z vašej kuchyne urobia nielen funkčné, ale aj štýlové miesto.

Aj detaily sú dôležité!

Kúzlo kuchyne nemusí byť ukryté len v maličkostiach, ale aj v detailoch, ako sú utierky, chňapky, či rôzne iné textílie ako prestieranie či podnosy.

Investujte do nich!

Textílie vám umožnia priniesť do kuchyne rôzne štruktúry a vzory do dizajnu, ako aj zmeniť vzhľad a atmosféru priestoru.

detaily v podobe textilných doplnkov do kuchyneBuďte kreatívni a trošku osobní

Množstvo kuchynských doplnkov dnes ponúka spôsob, ako vtlačiť do kuchyne svoju vlastnú osobnosť, či kreativitu. Môžete tak urobiť vďaka farebným vázam s kvetmi, fotografiám, personalizovaným tabuľkám s motívmi hodiacimi sa do kuchyne.

personalizované doplnky do kuchynePosledným trendom sú aj rôzne tabule, kde môžete zanechávať členom svojej rodiny odkazy, či pripínať si tiež rôzne povinnosti, ktoré musíte splniť. Aj tieto doplnky vám totiž môžu urobiť radosť a aj vďaka nim sa budete cítiť doma.

Je čas…

Na kávičku, na autobus, odísť do školy a do práce, či vypnúť elektrickú rúru.

Nevyhnutným doplnkom každej kuchyne sú práve hodiny, preto si jedny zaobstarajte. Najlepšie také, ktoré budú zapadať do celkovej atmosféry.

kuchynský doplnok v podobe vintage hodiniekA nie, nespoliehajte sa na digitálne! Tie nemajú šmrnc!

Police

Aj keď sme o nich vraveli v rámci kuchynskej linky, v tomto prípade myslíme skôr na police, ktoré môžete umiestniť priamo na kuchynskú linku alebo ich tiež zavesiť na vhodné miesto.

police, ktoré nezaberú veľa miestaPrečo sa tieto doplnky oplatia?

Už len kvôli jedinečnej, usporiadanej, organizovanej a hlavne úspornej kuchyni. A inak, hlavne pri varení je dôležité, aby ste mali všetko po ruke.

Kuchynské svetlá

Počas prípravy jedla musíte mať oči doslova všade. Spríjemnite si varenie tým, že investujete aj do doplnkov v podobe osvetlenia. Pokojne aj ako spôsob bodových svetiel pod skrinkami, ktoré rozjasnia vaše kuchynské dosky. A vy uvidíte všetko správne.

A čo ďalej?

K útulnej kuchyni môžete prispieť nielen organizáciou jednotlivých doplnkov, ale aj tým, koľko času v nej budete tráviť.

Vytvoriť si z tohto priestoru v dome miesto, kde oslávite a prežijete všetko dôležité, z nej urobí kráľovské miesto plné harmónie a života.

Obrázky: Pinterest.com

Zdieľajte tento článok

Ako vybrať doplnky do interiéru

Ako vybrať doplnky do interiéru
5 8 hodnotení

Zariadenie domácnosti, to nie je len výber podlahy, farieb na steny a nábytku. Dušu vášmu domovu vdýchnu práve doplnky. Ak neviete, ako vybrať doplnky do interiéru, máme pre vás užitočné nápady a tipy.

Niekedy je až prekvapujúce, ako veľmi dokážu malé dekoratívne predmety zmeniť celkové pôsobenie domácnosti. Interiéroví dizajnéri vedia veľmi dobre, že práve koberce, osvetlenie, vankúše či obrazy vedia v priestore vytvoriť presne takú atmosféru, v akej sa budete cítiť dobre. Na druhej strane však doplnky môžu priestor rozbiť natoľko, že bude pôsobiť nesúrodo a rušivo.

Ako na výber doplnkov do domácnosti

Doplnky sú lacným prostriedkom, ktorý osvieži vaše bývanie a vytvorí danej miestnosti nový „look“. Ako vybrať doplnky do interiéru, aby splnili to, čo od nich očakávate? Tu je niekoľko rád.

1. Kvalita pred kvantitou

Masovo vyrábané interiérové doplnky sú cenovo dostupné a v podstate okamžite si ich viete zadovážiť či už v kamenných alebo internetových obchodoch.

Je to však to, čím chcete zaplniť svoj domov? Keď príde na bytové doplnky, platí, že menej je viac. Niekedy totiž jeden vhodne zvolený a unikátny kúsok môže v interiéri vytvoriť oveľa lepší dojem ako množstvo lacných drobností.

zrkadlo
decoist

2. Vyberte si doplnky vhodných rozmerov

Možno ste už boli u niekoho, kto mal interiér preplnený veľkými doplnkami. Nič nepokazí dojem tak, ako keď malé miestnosti prepcháte obrovskými a mohutnými doplnkami. Preto pri výbere doplnkov myslite na rozmery izby, do ktorej ich chcete umiestniť.

3. Kombinujte farby a materiály

Doplnky neutrálnych farieb sú síce fajn, no sú veľmi nenápadné a o svojich majiteľoch toho veľa nepovedia. Zvoľte doplnky výrazných farieb a materiálov, ktoré vzbudia u vašich hostí záujem a budú kontrastovať s priestorom.

doplnky obývačka
cymorka

4. Zvážte asymetrické kúsky

Symetria je nuda. Rozbite priestor asymetrickým umiestnením doplnkov – vymeňte napríklad okrúhle zrkadlo na vašej chodbe so svietnikmi po oboch stranách za asymetrické zrkadlo. Priestoru do dodá dynamiku a štýl.

5. Vyberajte doplnky, ktoré povedia príbeh

Vyberte si také doplnky, ktoré pre vás niečo znamenajú a povedia nejaký príbeh. Zaveďte si napríklad tradíciu, že si vždy na dovolenke kúpite nejaký originálny (ale nie gýčový) doplnok. Vaša domácnosť vám tak bude pripomínať vaše cesty. Ak si teda kladiete otázku, ako vybrať doplnky do interiéru, skúste staviť na niečo, čo vás bude vystihovať.

6. Kúpte len to, čo sa vám naozaj páči

Nekupujte doplnky len preto, aby ste vyplnili prázdny priestor na stene či niekde v miestnosti. Náhodné a neplánované nákupy sú zvyčajne tie, počas ktorých kúpime kúsky, ktoré sa nám skutočne páčia. Neunáhlite sa, aby ste mali nákupy čo najskôr za sebou a radšej to nechajte na situáciu, keď vám niečo vyslovene padne do oka a budete mať pocit, že tento kúsok musíte mať.

doplnky vankúše
safaxe

7. Nemíňajte veľa

Na doplnky do vášho interiéru nemusíte minúť celý majetok. Ak vám do oka padol drahší kúsok, kúpte si ho, no myslite na to, že drahý doplnok by mal byť natoľko jedinečný, že do danej miestnosti už ďalšie doplnky potrebovať nebudete. Originálne doplnky môžete nájsť aj v bazároch.

Nápady na doplnky vhodné do vašej domácnosti

Pozrite si zoznam niekoľkých doplnkov, vďaka ktorým sa z vašej domácnosti stane celkom nový priestor. Pri otázke, ako vybrať doplnky do interiéru, myslite na kombinácie farieb, materiálov a štýlov. Dosiahnete tak efekt, ktorý nik neprehliadne.

  • Použite svietidlá – stojace, visiace či stolové lampy vytvoria útulný a teplý priestor.
  • Domácku atmosféru vytvoríte pomocou košíkov a škatuliek.
  • Aj knihy a časopisy môžu poslúžiť ako doplnky.
  • Nezabudnite na sviečky a svietniky.
  • Prírodné prvky ako kvety, mušle, kamienky či šišky dodajú domácnosti útulnosť.
  • Zjemnite priestor kobercami, vankúšikmi a prehozmi.
  • Pridajte aj visiace dekorácie ako napríklad starú klietku pre vtáčika.
Zdieľajte tento článok