Agent kupujúceho je služba realitky, ktorá hľadá byt podľa vašich predstáv
5 5 hodnotení

Ak ste práve v procese kúpy nového domu, či bytu, už určite viete, že to nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Týždne až mesiace, ktoré trávite na internete vyhľadávaním vysnívanej nehnuteľnosti, sú v podstate ešte tým príjemnejším zlodejom vášho času. Keď už však dôjde na obhliadky, tu si začnete uvedomovať, že netreba veriť všetkému, čo je v inzerátoch uvedené.

A tak jedna obhliadka strieda druhú, frustrácia narastá a vy sa ocitáte v blúdnom kruhu kúpy nehnuteľnosti.

Úprimne povedané stojí to veľa vášho osobného času a výsledok vami investovaného času je stále v nedohľadne.

Či už ste nastúpili na túto vyčerpávajúcu cestu za hľadaním vášho domova alebo iba o tom uvažujete, máme pre vás spôsob, ako si pri výbere a kúpe nehnuteľnosti zachovať zdravý rozum a ušetriť nielen vašu peňaženku, ale aj váš čas.

Predstavte si, že by existoval človek, ktorý by poznal potreby vás a vašej rodiny, navyše by sa vyznal v odbore realitného trhu, mal dokonalý nadhľad a dokonca vedel zjednávať výslednú cenu vo váš prospech.

Áno naozaj existuje. Agent kupujúceho. Zoznámte sa.

Analýza potrieb a stanovenie kritérií

Agent kupujúceho je profesionálny lokálny expert na reality a jeho úlohou je zastupovať vaše záujmy a potreby.

Pri spolupráci s agentom kupujúceho je najdôležitejšie poznať vaše záujmy, potreby ako aj potreby vašej rodiny. Ak v tomto momente dôjde k „napojeniu“ sa na vašu vlnovú dĺžku, máte vyhraté.

Agent vám predstaví všetky dostupné možnosti, takže vám zreálni aktuálnu situáciu na trhu nehnuteľností a prispôsobí ju vašim požiadavkám. Okrem vašich požiadaviek agent vychádza aj z informácií o histórii vášho bývania, aby mal prehľad o vašich záujmoch.

Na základe analýzy vašich potrieb bude agent samostatný a vy si tak môžete sústrediť svoj čas na iné oblasti záujmu.

V tejto fáze je veľmi vhodné prejednať aj výšku odmeny pre agenta. Podľa vzoru vyspelých štátov, kde je pozícia agenta kupujúceho už etablovaná na trhu dlhodobo, sa odmena pohybuje väčšinou percentuálne, v rovnakej výške ako pri predaji.

Považujte za vybavené

Agent sa vžije do vašich potrieb a môže začať vyhľadávať ponuky, ktoré zodpovedajú spoločne nastaveným kritériám. Naplánuje a absolvuje všetky obhliadky vybraných nehnuteľností, čím vám ušetrí nielen množstvo času, no dokáže ich aj odborne zhodnotiť.

Po konečnej analýze vás agent pozve na pár spoločných obhliadok, kde vám agent vysvetlí konkrétne výhody a nevýhody danej nehnuteľnosti a pomôže vám rozhodnúť sa pre tú správnu.

Tu však jeho práca zďaleka nekončí.

Následne s vami konzultuje všetky výhody a nevýhody vybraných nehnuteľností, čím vám dáva do celej problematiky odborný náhľad a upozorní vás na pozitívne aj negatívne detaily, ktoré by ste si zrejme ani nevšimli.

Agent preskúma všetky technické a právne dokumenty za vás, kontroluje zmluvy a dohody, komunikuje s bankou a hypotekárnym špecialistom a v konečnom dôsledku vyjednáva čo najnižšiu cenu.

Dostanete tak nielen realitné poradenstvo, agent vám pomáha v technickej, právnej a finančnej oblasti. Má veľmi dobrý psychologický tréning a tým dokáže odolať tlaku predajcov pri obhliadkach a viesť s nimi odbornú realitnú debatu.

Pravdepodobne sa jedná o vašu najväčšiu životnú investíciu a preto je vhodné si nájsť spoľahlivého odborného partnera po vašom boku. Váša vysnívaná nehnuteľnosť, menom domov je na dosah. Za krátky čas dokážete s agentom kupujúceho zvládnuť všetky nástrahy realitného trhu.