15 inšpirácií ako skvelo vyzerá nábytok z paliet

Drevené palety sa už desiatky rokov využívajú na prepravu rôznych stavebných materiálov, či na skladovanie rôznych predmetov. Dnes však môžu mať oveľa širšie využitie. Vďaka domácemu dizajnu si nábytok z paliet môžete vyrobiť aj vy.

aPoďte sa pozrieť na to, ako skvelo vyzerá.

Paletový jedálenský stôl

Lacné a zároveň štýlové posedenie vytvoríte práve z paliet. Váš jedálenský stôl môžete vytvoriť v jednoduchom rustic prevedení. Aby dlhšie vydržal, naneste vosk, olej, alebo aj farbu.

bPaletový konferenčný stolík

Nábytok z paliet môžete využiť aj v obývačke. Jednoduchý konferenčný stolík vytvoríte zoskrutkovaním dvoch paliet a pripevnením koliesok. Stolík má vďaka dvom paletám aj ukladací priestor.

cPaletový stolík môže získať aj moderný nádych, ak použijete navrch sklo.

dRovnako môžete upútať aj farebnosťou.

ePohovka

Ďalší nábytok, ktorý oživí každú obývačku môže byť práve vo forme pohovky. Rozhodnúť sa môžete pre prepracovanejšiu verziu so šiestimi paletami, ktoré natriete obľúbenou farbou a potom už len pokryjete čalúnenými penovými vankúšmi.

fPaletový kuchynský ostrov

Palety môžete využiť aj v kuchyni. Vytvoriť si z nich môžete práve kuchynský ostrov, na ktorý budete potrebovať najmenej tri tieto drevené zázraky. Pohrať sa môžete práve s dizajnom a farbou.

gDržiaky

Palety sa môžu postarať aj o poriadok. Preplnenú kuchynskú linku môžete nahradiť držiakom na hrnčeky či vínové poháre. Vďaka drevu získajú vaše miestnosti rustic nádych, a zároveň budú neobyčajnými kusmi nábytku.

hKnihovníčka z paliet

Vďaka štruktúre, ktorou palety disponujú, sa môžu použiť na vytvorenie regálu bez veľkých úprav. Stačí k nim pridať pár drevených políc, a výnimočné knihy sa ocitnú na ešte výnimočnejšom mieste.

iNezabudnuteľné pozadie

Palety môžete efektne využiť ako pozadie manželskej postele.

jNie je to však jediný spôsob. Jednou z možností je aj vytvorenie pozadia na vašu televíziu.

kMáte cit pre detail?

Vytvorte si z paliet umelecké dielo a zaveste si ho do izby.

lPaletový luster

Na začiatku tohto lustra bola paleta. Stačilo pár výrezov, pospájanie rôznych veľkostí či kusov a vznikol z nej jedinečný a funkčný luster.

mPosedenie v záhrade

Palety môžete využiť aj vonku. Vytvoriť z nich môžete jednoduché posedenie vo forme stola a kresiel.

nManželská posteľ

Lacný, komfortný a zároveň štýlový spôsob ako si zariadiť spálňu tkvie vo vytvorení postele z paliet. Čaká vás vďaka nim zdravé zobúdzanie. Nezabudnite dať palety aj na okraj postele. Bez nich môže vyzerať posteľ nedokončená.

oBar

Snívate o jednom z nich?

pMôžete ho mať práve z paliet. A nielen barový stolík, ale rovno aj stoličky.

qZáhrada na balkóne

Čerstvé bylinky môžete mať ihneď po ruke. Stačí, ak si na ne vytvoríte mini záhradku z paliet. Váš balkón týmto kúskom nábytku nadobudne nevšedný akcent.

rDetský kútik

Vytvorte vašim deťom priestor pre objavovanie nových dobrodružstiev. Spolu s paletami vás to nebude stáť veľa, a zároveň bude izba vašich detí útulnejšou.

sKreslo

Palety môžu vytvoriť aj taký kúsok nábytku, akým je kreslo. Vďaka všestranným možnostiam ho môžete dať na terasu, balkón, alebo ho vytvoriť v elegantnejšom štýle do svojej obývačky.

tOrganizér

Jedným z dôležitých doplnkov v domácnosti, ktoré vedia uľahčiť skladovanie vecí, sú rôzne druhy organizérov. Vďaka paletám si môžete vytvoriť rôzne druhy na všetko, čo potrebujete.

Môže to byť organizér na topánky.

uZáhradné potreby.

vVyužiť ich môžete dokonca aj v kúpeľni.

xNábytok z paliet je všestrannou témou. Vďaka týmto efektívnym pomôckam si môžete z domova vytvoriť príjemné miesto plné vysoko funkčných kusov nábytku, akými sú kreslá, postele, stoly, bary, či organizéry. Palety vám navyše nenabúrajú rozpočet, a inšpirácií, ako ich zapojiť do svojich izieb je nekonečne veľa.

Obrázky: Pinterest.com

15 inšpirácií ako skvelo vyzerá nábytok z paliet4 min read 5.00/5 2 hlas[ov]

4 min read">

Pridaj komentár