Najlepšie podomietkové závesné WC, ktoré vám najdlhšie vydrží

geberit

Riešite práve otázku, aké podomietkové wc vám najdlhšie vydrží?

Poradíme vám podľa akých kritérií by sme mali svoju voľbu zvažovať, ktoré značky sú najpredávanejšie a prečo.

V prvom rade si ujasníte, koľko financií ste ochotní investovať. Za kvalitu sa platí aj v tomto prípade. Cenový rozdiel medzi nižšie vymenovanými značkami sa môže pohybovať od nuly do sto eur.

Aké možnosti ponúka slovenský trh?

Podomietkové wc moduly predáva na Slovensku v súčasnosti 7 výrobcov. Konkrétne ide o tieto značky: Geberit, Kolo, Alcaplast, Grohe, Jika, Ravak, Roca. Ak by sme sa mali zamerať iba na najpredávanejšie a najobľúbenejšie značky, boli by nimi rozhodne Geberit, Kolo, Alcaplast a Grohe.

Poprední výrobcovia wc modulov by mali poskytovať profesionálny servis, dobrú kvalitu a dostačujúce funkcie. Porovnali sme pre vás štyri najpredávanejšie značky a pozreli sme sa na ich základné odlišnosti, ich výhody a nevýhody.

Výhody závesných WC

  • Pri montáži závesného WC si môžete vybrať výšku uchytenia podľa seba.
  • Pri umývaní podlahy sa usadeného prachu a špiny pod záchodom zbavíte jedným ťahom.
  • Aj keď by sa vám mohlo zdať, že závesné WC je krehké, opak je pravdou. Disponuje nosnosťou až do 400 kg.
  • Za zmienku stojí aj fakt, že jeho fungovanie je omnoho tichšie ako pri klasickom voľne stojacom WC. Pri mnohopočetnej rodine túto vlastnosť oceníte najmä v nočných hodinách.
  • Závesné WC navyše nevtieravo zapadne do kúpeľne a opticky zväčší priestor v samostatnej WC miestnosti.

Inštalácia

Ponuka predstenových systémov je široká a nájdete v nej aj cenovo dostupné varianty už od 100 €. Možno ich zabudovať jednak do sadrokartónu, ale aj do bytového jadra. Montážny rám so závesným WC sa ukotví do steny alebo zeme, ktorá sa následne obmuruje a obloží obkladačkami.

Ak patríte medzi odvážnych a zručných domácich kutilov, inštaláciu zvládnete aj svojpomocne. Pokiaľ si však neveríte, zverte ju radšej do rúk inštalatéra.

Dobrá rada

Výška vrchnej hrany závesného WC je 40 cm a osa odpadu je 18,5 cm s priemerom 11 cm.

Dvojité splachovacie systémy

Neopomenieme ani úspornosť, ktorú závesné WC-ko prináša. Efektné tlačidlo na splachovanie býva rozdelené na dve časti. Buď na STOP – START, kedy splachovanie spustíte alebo zastavíte podľa potreby, alebo na dvojčinné splachovanie, kedy si môžete vybrať medzi možnosťou veľkého a malého spláchnutia.

Geberit – Výhody a nevýhody

Táto značka je favoritom mnohých Slovákov a dokonca aj inštalatérov. Ich wc modul sa vyznačuje predovšetkým svojou vysokou kvalitou, s ktorou je spojený nadštandardný servis.

Nemusíte sa obávať, že tento modul nezoženiete, je dobre dostupný. Značka sa môže pýšiť naozaj jednoduchou inštaláciou. Jediné, čo by sme tejto značke vytkli je, že nemá zabudovaný systém pre dezinfekciu vody, tak ako to má jej lacnejší konkurent. Prvotriedna kvalita tejto značky sa odrazila aj na vyšších cenách.

Kolo – Výhody a nevýhody

Značka Kolo sa stáva čoraz obľúbenejšou pre jej dobrú kvalitu, jednoduchú inštaláciu a rôznorodé funkcie, ktoré moduly ponúkajú. Jedná sa síce o poľského výrobcu, ale nemusíte sa obávať, pretože ponúka za dostupné ceny dostačujúcu kvalitu so zárukou až 10 rokov. Dokonca má zabudovaný systém pre dezinfekciu vody. Bohužiaľ tento výroba neposkytuje moduly do bytového jadra, čo považujeme za jeho najväčšiu nevýhodu.

Alcaplast – Výhody a nevýhody

Česká značka so širokým sortimentom modulov. Ide o tzv. zlatú strednú cestu, kedy za prijateľnú cenu dostanete dostatočný výkon a kvalitu. Wc moduly od tejto značky sú jednoduché na inštaláciu. Záruka na podomietkové wc od tejto značky je 6 rokov. Z veľkej časti ich systém modulov kopíruje konkurenciu a tak trochu im chýba originalita.

Grohe – Výhody a nevýhody

Nemecká značka, ktorá rozhodne za ostatnými výrobcami nezaostáva. Vyznačuje sa vysokou kvalitou. Ich wc moduly sú jedné z najtichších. Ponúka tlačidlá so špecifickým dizajnom a tvarom. Záruka 5 rokov na všetky moduly. Menší nedostatok sme našli v priemernosti príslušenstva. Táto značka je pre ľudí s vyšším finančným rozpočtom.

Zhrnutie na záver

Popísali sme vám základné rozdiely medzi štyrmi najpredávanejšími značkami závesných wc modulov na Slovensku. Ktoré podomietkové wc vám teda najdlhšie vydrží?

Za nás je jasným víťazom modul od značky Geberit, ktorý sa vyznačuje najvyššou kvalitou a preukázali to aj recenzie používateľov. Pokiaľ ale nechcete investovať príliš veľa finančných prostriedkov, odporúčame vám ostatné značky – Kolo, Alcaplast alebo Grohe. Tieto značky sa ukázali ako spoľahlivé a obľúbené medzi ostatnými používateľmi.

Aký veľký rozpočet budete potrebovať na zariadenie vášho bývania. Aspoň na začiatok

Pri zariaďovaní domu či bytu sa riadime nielen tým, čo sa nám páči, ale aj našimi finančnými možnosťami. O tom, aký rozpočet na zariadenie bytu je pre vás vhodný a ako si rozpočet zostaviť, vám poradíme v článku.

Koľko stojí zariadenie jednotlivých miestností

Otázka, aký rozpočet na zariadenie bytu budete potrebovať, nie je jednoduchá. V stanovení finančného rozpočtu vám pomôže, ak si určíte, koľko peňazí vás budú stáť jednotlivé miestnosti. Nech už je váš rozpočet na zariadenie bytu akýkoľvek, je viac ako pravdepodobné, že nakoniec zistíte, že vám peniaze aj tak nepostačujú. Pozrite sa, koľko percent z celkovej ceny na zariadenie bytu približne zhltne tá, ktorá miestnosť.

Kuchyňa – 37 %

Zariadenie kuchyne patrí k najdrahším, keďže kuchynské spotrebiče nepatria k lacným záležitostiam. Celkové zariadenie kuchyne vrátane spotrebičov, kuchynskej linky a ostatného nábytku sa môže bez problémov vyšplhať nad sumu 5 000 €.

kuchyňa

Obývačka – 23 %

Obývačka, ktorá je často prepojená s kuchyňou, tvorí srdce bývania. Preto si zvyčajne na nej dávame záležať a chceme, aby na hostí zapôsobila.

Spálňa – 15 %

Takmer tretinu života prespíme, a tak sa rozhodne oplatí investovať do kvalitnej postele s vhodným matracom. Aj to je dôvod, pre ktorý minieme na zariadenie spálne takúto časť rozpočtu.

Kúpeľňa – 12 %

Sprcha a kúpeľ sú pre mnohých z nás príjemnými chvíľkami relaxu a dokážu nás zregenerovať. No a keďže si chceme chvíle vo vani užiť, do kúpeľne sa oplatí investovať.

Detská izba – 9 %

Možno ste už dostali rady o tom, aby ste si zakúpili nábytok, ktorý s deťmi bude rásť. Avšak, ani takýto rastúci nábytok neodolá zubu času.

Ostatné – 4 %

Ak dokážete udržať svoju fantáziu a tvorivosť na uzde, pri zariaďovaní ostatných miestností môžete celkom slušne ušetriť. A zistíte, že vlastne vôbec nič nestalo.

5 tipov, ako ušetriť pri zariaďovaní bytu

Zariadenie bytu a cena, ktorú ste ochotní zaň zaplatiť, nemusí byť vysoká. Stačí sa riadiť niekoľkými tipmi, ktoré vám poradia, ako ušetriť. Ak nemáte určené, aký rozpočet na zariadenie bytu ste ochotný minúť, v prvom rade si určite to. Následne viete, v akom rozmedzí sa môžete pohybovať. Tu je 5 tipov, ako ušetriť pri zariaďovaní bytu:

Použite to, čo už máte

Recyklovanie doplnkov, ktoré doma máte, je nepochybne účinným spôsobom šetrenia pri zariaďovaní bytu. Nájdite v starých doplnkoch niečo nové, buďte tvorivý a vdýchnite im nový život. Niekedy stačí naozaj málo, napríklad pretrieť kus nábytku inou farbou alebo zmeniť čalúnenie na gauči, a efekt je prekvapivý.

Kúpte nábytok bez finálneho náteru

Ak chcete investovať do kvalitného nábytku, môžete niečo ušetriť kúpou takých kúskov, ktoré nemajú napríklad finálny náter alebo nie sú nalakované či ošetrené. Máte tak jednak istotu, že sa pod nátermi neskrývajú žiadne kazy, a na druhej strane, môžete si zvoliť presne takú farbu, aká vám vyhovuje.

Kúpte si kúsky z druhej ruky

Ušetriť môžete kúpou nábytku v bazároch či cez internet. Vyžaduje to síce viac času a veľa hľadania, no niekedy natrafíte na skutočne originálne a zaujímavé kúsky, ktoré potrebujú možno len nový náter či nalakovať.

Nezariaďujte všetky izby naraz

Jednou z najčastejších chýb je snaha zariadiť celý byt na jedenkrát. Môžete sa totiž ocitnúť v situácii, keď budete chcieť zmeniť všetko a všade, a to, logicky, bude stáť viac ako postupné prerábanie a zariaďovanie. Určite si priority a podľa nich sa pustite do zariaďovania vášho bytu. Prirority vám rozhodne pomôžu v tom, aký rozpočet na zariadenie bytu budete potrebovať.

Oslovte študenta interiérového dizajnu

Bytoví dizajnéri zvyčajne nie sú lacná záležitosť. Ak teda chcete ohľadom zariadenia vášho bytu poradiť, skúste osloviť študenta. Ten vám môže pomôcť a nezaplatíte mu tak veľa ako profesionálovi. Samozrejme, že predtým, ako študentovi zaplatíte, sa dohodnite s ním na presných podmienkach vašej spolupráce.